Letní prázdniny tady budou dřív, než stačíš říct švec, a proto je ten nejvyšší čas naplánovat nezapomenutelnou dovolenou.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Na poslední chvíli

Výběr dovolené je jedna z mála věcí, kterou můžeš nechat během sezóny s klidem na skutečně poslední chvíly. Last minute dovolená je výhodný způsob, jak se podívat za hranice a zažít zajímavé dobrodružství za pár korun. Pokud ti až tak moc nezáleží na tom, kam pojedeš, stačí si jen zabalit, podívat se na nabídku last minute dovolených a zítra už se můžeš opalovat u moře s drinkem v ruce. Slevy jsou opravdu výrazné a během sezóny je nabízí prakticky každá agentura.

Ja čas naplánovat letní dovolenou u moře
Vyrazit na dovolenou můžeš klidně ze dne na den, stačí jen znát možnosti.

Cestuj na vlastní pěst

Myslíš si, že nepotřebuješ služby cestovky? Žádný problém, stačí si jen sehnat letenky a zabookovat ubytování přes net. Z letiště se pak snadno dostaneš veřejnou dopravou či taxíkem, stejně tak si můžeš půjčit auto už přímo na letišti. Při létání se nemusíš bát ani zahraničních aerolinek, které přistávají v Praze. Vyzkoušej letenky Air France, jenž tě dostanou až do 185 destinací po celém světě. Velmi zajímavě vychází především lety do Severní Ameriky.

Podcenit bezpečí se nevyplácí

Ve všech případech, kdy cestuješ mimo domov, je důležité nepodcenit případné nebezpečí. Některé destinace jsou velmi klidné, ale v jiných by tě mohlo ledacos zaskočit. Pořiď si cestovní pojištění, které ti zajistí klid v případě, že by ses nedej bože zranila. Pojištění tě však může ochránit nejen před úrazy, ale také jinými nepříjemnostmi. Ve velkých metropolích nejsou výjimkou drobné krádeže a velmi nepříjemné ztráty zavazadel. Sama se pak zaměř na cennosti, do praktické pěněženky schováš doklady, a proto je zapotřebí ji mít vždy pod kontrolou. Přijít o peníze a občanku rozhodně není ideální letní zážitek.

Klid a bezpečí na dovolené rozhodně nepodceňuj!
Klid a bezpečí na dovolené rozhodně nepodceňuj!

Kam a s kým vyrazíš?

Přibližnou představu o tom, co obnáší vyrazit za hranice, už teď určitě máš. Stačí si jen vybrat destinaci, zvolit vhodný termín a nic ti nebrání vyrazit. Pokud navíc nezapomeneš na výše zmíněné, můžeš na letní dovolené výrazně ušetřit a užít si ji bez starostí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Vlastimil Bůček

    Taky už pomalu plánujeme dovolenou. Letos se chystáme vydat do Itálie. Zatím to vypadá tak, že pojedeme autem, takže budu muset naše auto na tu cestu pořádně připravit. Už mám na něj objednané fungl nové letní pneu z https://www.pneuok.cz/ a ještě mě pak čeká několik návštěv v servise.

  • Macina Nováková

    No, já si myslím, že před odjezdem na dovolenou by se nemělo zapomínat na jednu z nejdůležitějších věcí – pořádné zabezpečení domu… Ať nedopadnete jako my, když jsme se před dvěma lety z dovolené vrátili do prázdného domu. Od té doby už jsme si ale nechali naštěstí nainstalovat bezpečnostní systém a manžel kolem domu rozmístil fotopasti, které koupil na https://www.nejfotopasti.cz/ :)

  • Beáta

    My většinou právě jezdíme až na poslední chvíli, kdy to je nejen levnější, ale musíme to také s přítelem vybírat i kvůli tomu, že s prací je to vždy tak, že přesně nevíme kdy budeme moc jet. Tento rok jsme pečlivě vybrali tady http://www.topsleva.cz/pobyty/dovolena-u-more dovču do Itálie a jedeme už v pondělí, takže už se pomalu chystáme :)