ING bank donedávna propagovala akci zaměřenou na stávající i nové klienty. Lákala na úrok 2 % p. a. na půl roku. Podmínky akce byly složité, způsob úročení absurdně komplikovaný. Dnes je v plném proudu nová akce s jinými 2 % p. a. a s jinými pravidly. V čem jsou tato 2 % odlišná? A jak si podmiňuje výhodnou sazbu MONETA Money Bank, která taktéž vyrukovala s dvouprocentním úrokem?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

ING konto

Zatímco minulé akce od ING bank se mohli zúčastnit stávající i noví klienti, dnešní výhodný úrok získají pouze ti noví. Máte-li tedy již ING konto, můžete se těšit pouze na klasických 0,5 % p. a. do 300 000 Kč. Během minulé akce se bonusovou sazbou úročil jen rozdíl mezi příjmy a výběry. Když jste v daném měsíci více vybírali a méně ukládali, na 2 % p. a. jste nedosáhli. Výhodný úrok získal tedy jen kladný výsledný rozdíl, a to jen na šest měsíců. V aktuální akci mají noví klienti zaručený výhodný úrok pouze na 4 měsíce. Nemusí si však hlídat, jak si ukládají a vybírají peníze z konta, co se jim, jak úročí a dopočítávat si rozdíly z minulých měsíců.

Spoříto od MONETA Money Bank

Kočičí banka také nabízí spořicí účet s 2% úrokem. Na rozdíl od ING bank však svým klientům nezaručuje 4 měsíce vysoké sazby. Zatímco první banka vám bude výhodně úročit pouze částku do 300 000 Kč, MONETA Money Bank dává na svém účtu Spoříto 2 % p. a. až do 1 000 000 Kč. Zvýhodněnou sazbu navíc získá každý, kdo si spořicí účet sjedná online. Novým klientům stačí vyplnit žádost na webu, stávající si vše mohou zařídit přes Internet Banku. Založení i vedení obou účtů je zdarma.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kamil Štrof

    Myslím, že dané úrokové sazby už dávno neplatí. Koukal jsem na https://www.duofinance.cz/sporici-ucty-srovnani a nejvyšší úrok na spořícím účtu nabízí hello bank (1.5%) Moneta má 1.2% a ING dokonce jen půl procenta, což je spíše směšné.

  • KamSsa1 .

    Abych pravdu řekl, tak mi to zhodnocení příjde nic moc. mám v plánu raději si založit stavební spoření přes https://www.burinka.cz/stavebni-sporeni/ díky kterému za pár let budu mít nějaký základ na to mít vlastní bydlení, což se rozhodně bude hodit.