Kniha Hvězdy nám nepřály se stala bestsellerem a film se nyní promítá v kinech, proto je na místě seznámit se s autorem knihy, který se zapojil i do natáčení zfilmované podoby.

avatar

Janet Osayande
Jejím hlavním koníčkem je hudba a vše, co se jí týká!

Hvězdy nám nepřály: Kdo je John Green?

1) Kniha Hvězdy nám nepřály byla inspirována jeho studentskými časy

Než se stal skvěle prodávaným autorem, měl v úmyslu stát se knězem a strávil pět měsíců jako student kaplan v dětské nemocnici. Právě tam se setkal s dětmi trpícími nevyléčitelnými nemocemi a rozhodl se místo toho stát se spisovatelem. Tyto zkušenosti, spolu s jeho přátelstvím s Esther Earl, která trpěla rakovinou, ho inspirovaly k napsání Hvězdy nám nepřály.

2) Úspěšný vlogger

Po boku svého bratra Hanka spustil řadu úspěšných YouTube video projektů, které z něj udělali „internetovou celebritu.“ Na jejich kanále VlogBrothers zveřejnili například Brotherhood 2.0 (kde komunikují pouze díky vlogům), Lizzie Bennet Diaries (moderní serializaci Pýchy a předsudku) a krátkou řadu výchovných videí Crash Course. Jejich nejpopulárnější video shlédlo přes 16 milionů lidí a jmenuje se: ‚Giraffe Love and Other Questions ANSWERED‘.

3) Superstar sociálních sítí

Díky Johnovým knihám a YouTube kanálu si vybudoval základnu fanoušků na sociálních médiích, kteří si říkají Nerfighters. Na Youtube ho sleduje 2,1 milionů lidí, na Facebooku 1,7 milionů a na Twitteru @realjohgreen má neuvěřitelných 2,6 milionů sledujících. Greenova komunikace s fanoušky se mu také vyplatila při americké premiéře zfilmované podoby knihy Hvězdy nám nepřály.

4) Byl proti Shailene Woodley jako Hazel

Woodley musela poslat Johnovi vášnivý email, kde mu sdělila jak moc o roli stojí. Jemu se ale nejdřív nápad nelíbil. Poté co viděl její konkurz, který rozplakal celou místnost, změnil názor.
John Green se zúčastnil velkého množství z natáčecích dnů a Shailene ho velmi obdivuje. „On mladým lidem jen nenaslouchá,“ řekla. „Jedná s nimi jako s vlastní planetou, než jako s jedním z mnoha jeho měsíců.“

5) Obama málem pojmenoval jeho dceru

I přes volání hollywoodských sirén, zůstává Green v jeho rodném městě Indianapolis, kde žije s ženou Sarah a dvěma dětmi. John a Sarah se na začátku minulé roku objevili v Google Hangout s Barackem Obamou a ptali se ho zda mají pojmenovat jejich dceru Eleanor nebo Alice (nakonec vyhrálo jméno Alice), ale Obama se zachoval diplomaticky a odmítl vybrat si favorita.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář