Bez vysavače bychom se doma opravdu neobešli. Patří mezi naprosto základní pomocníky, které najdete úplně ve všech domácnostech. Vysávání zároveň nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem, proto je vhodné si jej co nejvíce usnadnit výběrem toho správného přístroje. V posledních letech se také rozmohla kategorie robotických vysavačů, které umí vysávat samy. Jak si tedy vybrat správný vysavač a jak se zorientovat v nepřehledné nabídce?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Vybíráme vhodný vysavač

Potřeby každé domácnosti se mohou značně lišit. Někde se vyskytují domácí zvířata, někdo má malé děti, někdo potřebuje čistit čalounění, někdo má koberce, někdo jiný zase tvrdé podlahy. Abyste si tak vybrali ten nejlepší přístroj, je vhodné si prostudovat test vysavačů, který vám objasní možnosti jednotlivých přístrojů a jejich vhodnost pro různá použití. Díky tomu si pořídíte takový vysavač, který bude skutečně odpovídat vašim potřebám. Mezi nejoblíbenější druhy vysavačů patří:

 • Sáčkové vysavače
 • Bezsáčkové vysavače
 • Tyčové vysavače

Klasický sáčkový vysavač je tím nejběžnější modelem, který zná asi každý. Ne všichni ale chtějí nakupovat sáčky, a tak volí bezsáčkový vysavač. Potřebujete vysavač bez otravných kabelů? Potom se vám může hodit bateriový tyčový vysavač, který je skladný a nabízí snadnou manipulaci.

Samostatnou kategorií jsou robotické vysavače

Hovořili jsme o nich v úvodu a rozhodně je potřeba s nimi při výběru počítat. Vysávání už s nimi totiž nebude činnost, se kterou musíte strávit dlouhé hodiny měsíčně. Dříve byly tyto vysavače spíše takovou technologickou hračkou, avšak v průběhu let se z nich stali skutečně užiteční pomocníci. Recenze robotických vysavačů vám pomůže najít ty nejzajímavější modely na trhu. V domácnostech jsou stále poměrně raritou, a tak určitě stojí za to si takový test prostudovat. Vyhnete se tak tomu, že si pořídíte ne příliš funkční řešení.

 

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • žanetka

  Taky jsme teď před Vánoc sháněli domů nějaký robotický vysavač. Byly celkem drahé, ale naštěstí jsem na http://kuponozdroj.cz/ narazila na slevovýkupon do jednoho elektra, takže jsem díky němu dost ušetřila. Vysavač už máme měsíc a jsem s ním celkem spokojena. Sice to není plnohodnotné vysávání, ale i tak mi to ušetří dost času při úklidu.

 • erika

  To mě se poštěstilo a na https://www.biginzerce.cz/ jsem narazil na lehce použítý robotický vysavač za naprosto bezkonkurenční cenu. Nikdy bych si jej normálně nekoupila, ale vzhledem k té ceně jsem si řekla, že to zkusím. Zatím jsem s tímto způsobem vysávání spokojená, šetří to totiž dost času.

 • Petra Lehká

  Já jsem nad robotickým vysavačem také přemýšlela, ale pak mě mnohem víc zaujaly parní vysavače Karcher, na které jsem narazila na https://www.profinaradi.com/parni-vysavace . Sice neuklízí sám, jako robotický vysavač, ale myslím si, že s ním uklidím podlahu líp.

 • Kamilovo

  Taky jsem chtěl domů nějaký pořádnýrobotický vysavač díky kterému by mi alespoň částečně odpadla starost s úklízením. Vzal jsem si na něj proto půjčku přes https://www.bezvamoney.cz/ a během pár dní by mi měl dorazit, takže jsem na něj opravdu zvědavý.