Mladý rapper Abde objíždí kluby po celé ČR s hitem Do rána a pro fanoušky chystá nálož novinek. Kontroluj exkluzivní rozhovor, ve kterém Abde odhalil nejen hudební plány do budoucna.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

1) Začnu tak aktuálně, jak jen to jde. Včera měl premiéru singl Ztracený případ, na kterém spolupracoval Deno, Radikal a Sharlota. Představíš nám singl ve zkratce?

Textově to pojednává o naší tvrdohlavosti, o tom, že si nenecháme radit. A jen naše rozhodnutí vnímáme jako to nejlepší, i když s odstupem času zjišťujeme, že jsme možná přeci jen měli dát na rady.

2) Přibližně čtvrt roku stará věc Do rána atakuje na YouTube už skoro 400 tisíc zhlédnutí. Čekal jsi, že se tahle taneční šupa až takhle chytí a jak funguje živě? Přijde mi, že Do rána show ovládla kluby po celé ČR. Kolik zastávek máš ještě do konce roku?

No, abych byl upřímný, nečekal jsem to, nečekal jsem OČKO TV, nečekal jsem KISS RADIO, nečekal jsem vyhlášené české kluby – je to paradox, protože kdysi mi jeden DJ řekl, že než aby zahrál můj song, raději přestane hrát. No a dneska to hrajou DJ´s po ČR, né-li SK. Zastávek bylo, je a bude dost. Do konce roku nemám volný víkend. Takže dost zastávek po ČR + leden 2013 už se také plní.

3) Jaký máš ty sám názor na mixování rapu s jinými žánry, které old school posluchačům hip hopu tak vadí.

Mně je celkem fuk, co oldschool posluchačům vadí. „Chod si pustit WU–TANG CLAN,“ řekl jeden můj vzor (byl to Rytmus v songu AKM, pozn. redakce). Dělám to, co mě baví, a to, co baví lidi.

4) Deno a Sharlota jsou lidi, se kterýma často a relativně dlouho spolupracuješ. Proč si myslíš, že vaše kolabo zrovna tak dobře funguje a jak jste se vůbec seznámili?

Každej jsme jinej, myslím, že proto. Nic stereotypního, jsme schopni pustit ven taneční písničku a hned další bude striktní rapová věc se silným vokálem a třeba příště bude dubstep, kdo ví. Dena jsem potkal ve studio v roce 2010 a Sharlotu na koncertě v roce 2011.

Abde v klubu

5) Když o tobě googlím info, vyskakuje na mě jedna chvála za druhou a slovy typu objev a talent se zrovna nešetří. Jak jsi na tom spíš s haters a jak bereš celkově kritiku?

Hejtrů je hodně obzvlášť na „domácí“ půdě v Lounech, ale co mám dělat, nikdy se nezavděčím všem, kritiku beru, snáším a často jsem rád. Nebudu říkat klišé fráze, že hejt neřeším. Jasně, pořád mě trošku štve, že někoho tak moc irituje to, že si plním sen, ale co mám dělat.

6) I když jsem se téhle otázce chtěla původně vyhnout, přece jen mi to nedá. Co ty a česká/slovenská scéna? Baví tě teď někdo, koho bys rád viděl na featu a je někdo, kdo tě vyloženě sere?

Jasně, těch je! Strašně letím na MAAT, teď vydává desku roku Ektor s Wichem a co mě samotného překvapilo, hodně mě baví Hugo Toxxx poslední dobou. Sere? No nevím, sere mě hodně lidí svým chováním, ale to jsou většinou hošánci, co si myslí, že jejich hudba někoho zajímá, že jsou mistři světa. Z první ligy mě nesere nikdo, protože nikoho neznám natolik, abych to o něm prohlásil. K featu tak samozřejmě RYTMUS, ale to je asi nemožné, rád bych byl jednou na společném beatu s MAAT. Ben Cristovao a tak dále…

Abde a Johny Riko

7) Přece jen jsme server pro holky, takže je povinnost se zeptat, jestli nechystáš něco speciálně pro něžnější část publika a jestli tě holky můžou na akci pozvat na Morgana, nebo by to přítelkyně nedovolila?

Přítelkyně by to dovolila, protože žádná není. Já mám písniček od srdce už na netu dost a tímhle směrem se ubírat nechci, ale pokud se v mém životě objeví nějaké slečna, pro kterou si řeknu, že jí song musím složit, a nebo se stane nějaká událost, která mě donutí napsat srdcovku, rozhodně to bude hit.

Rapper Abde

8) Díky moc za odpovědi a pokud chceš, můžeš závěrem našim čtenářkám sdělit vše, co tě jen napadne. Stejně tak se chci ještě závěrem zeptat, kde o tobě můžeme najít vždy aktuální info? Díky a moc a ať se daří.

Díky za rozhovor, všem čtenářům/čtenářkám, fanouškům, přátelům a rodině za podporu. Info na fejsbůku – Abde Official!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář