Ve Spojených státech se konalo 55. předávání hudebních cen Grammy. Pojďme si připomenout ty nejzajímavější okamžiky velkolepé show v následujícím článku!

avatar

David Zouhar
Občas má problém zůstat vážný.

Celou show zahájila Taylor Swift s písní We Are Never Ever Getting Back Together v bizarním cirkusovém provedení. Neodpustila si ani narážku na jejího bývalého přítele – Harryho Stylese z One Direction. Část „So he calls me up and he’s like, ‘I still love you.’“ totiž zazpívala s britským přízvukem.

Vystoupení skupiny fun.
Skupina fun. předvedla skvělé vystoupení.
zdroj: tumblr.com

Objevení fun. mají skladbu roku

Americká indie skupina fun. na Grammy představila singl Carry On. V průběhu vystoupení se na ně spustil déšť. Akademie ale ocenila i singl We Are Young, který se stal skladbou roku. Samotná skupina vyhrála ještě kategorii objev roku. Mezi další zajímavé vystoupení patřilo určitě to Carrie Underwood, kdy se její šaty staly součástí projekce. Nechyběl ani Justin Timberlake, který představil ochutnávky z nového alba. Jeho návrat na hudební scénu ocenili přítomní v sále standing ovation.

Maroon 5 a Alicia Keys
Maroon 5 a Alicia Keys
zdroj: tumblr.com

Zajímavá spojení

Tvůrci programu si pro diváky připravili také spojení zajímavých umělců. Tím prvním byl duet Eltona Johna a Eda Sheerana, kteří zazpívali píseň The A Team. Maroon 5 se spojili s Aliciou Keys, aby představili své hity Daylight a Girl On Fire. Hudební kritici se shodli na tom, že v tomto případě Alicia dokázala zastínit svým výkonem celou skupinu. Během večera se vzdal i hold Bobu Marleymu, který spojil mimo jiné Stinga, Bruna Marse nebo Rihannu.

Pocta Bobu Marleymu
Pocta Bobu Marleymu spojila několik umělců.
zdroj: tumblr.com

Grammy i do České republiky

Čeští hudební nadšenci jistě ocení i fakt, že Grammy za nejlepší muzikálové album získala nahrávka Once: A New Musical. Cenu tak získali Markéta Irglová a Glen Hansard. Bohužel se předávání této ceny neudálo během televizního přímého přenosu.

Dámské oděvy
Katy Perry a Kelly Rowland asi nepochopily žádost organizátorů ohledně dress code.
zdroj: tumblr.com

Neukazujte prsa, prosím!

Letošní ročník Grammy se vyznačoval také zajímavým požadavkem na dress code. Organizátoři vyzvali dámy, aby na předávání přišly v šatech, které nebudou odhalovat ňadra. Toto omezení se stalo terčem vtipu Jennifer Lopez, která při předávání ceny zdůraznila, že si prosbu vzala k srdci, což ilustrovala fotografií, na které byla vyfocena v šatech, které si vzala na Grammy loni. Po svém si ale přání organizátorů vyložily Katy Perry a Kelly Rowland. Zvláště šaty Katy Perry se staly hitem na sociálních sítích. Dokonce moderátorka talk show Ellen DeGeneres na svůj Twitter napsala, že jí ve výstřihu zpěvačky uvízla kabelka.

Snad se taky dočkáme

Celá show měla spád, byla plná skvělých hudebních vystoupení a obsahovala i vtipné momenty. Kéž by se tvůrci Českého slavíka alespoň inspirovali tímto gala večerem. Tím nemyslím vykrást nápady, jako tomu bylo letos s úvodním rapovým číslem Ondřeje Brzobohatého. Netvrdím ani, že by se měli pokoušet o přesnou kopii – včetně scény, jako to udělali tvůrci slovenského Slávika. Stačilo by přenést trochu atmosféry a mohli bychom se také těšit ze skvělé show. Nebo se pro potěchu oka i ucha příští rok opět podíváme na Grammy.

TIP: Koukni na kompletní výsledky Grammy 2013

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář