Na facebooku se řeší vaše aktuální emoce, jak vypadá vaše jídlo, vaše vztahy. Jakmile něco není na facebooku, jako by to snad ani nebylo. Jaké jsou hlavní projevy takové mánie?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Facebooková mánie nemá s realitou nic společného

Přítel známý neznámý

Na facebooku je hitem mít v seznamu co nejvíce přátel. Jenže se ukazuje, že jak je to na sociální síti, tak to není v realitě. Do seznamu přátel si někteří přidávají i takové, s nimiž se nikdy nesetkali, a pokud ano, ani se třeba nepozdraví. Není to tak vždy, ale stává se to a určitě o nějakém takovém sběrači přátel víš. Pozitivní stránkou, počtu přátel na facebooku, je vliv na sebevědomí, které se může zvýšit. Na druhou stranu se může objevit nereálná představa sebe sama a okruhu přátel.

Čím více likes, tím více spokojenosti

Podobně jako s počem přátel, je na tom i množství likes u psaných příspěvků, fotek, atd. Stává se, že někteří dokonce znervózňují, pokud jejich příspěvek nezískává tolik likes, kolik si sami představovali. Někomu to může zvýšit sebevědomí, což je kladný vliv. Ale když si někdo začne upravovat fotografie i sebe tak, aby získal více likes, než aby byl přirozený, tak už to není úplně v pořádku.

Zapneš telefon, zapneš FB

Samozřejmostí dnešní moderní doby je i facebook v telefonu. Problém nastává tehdy, když si s někým domluvíte schůzku, na které pak pozorujete, jak si neustále prohlíží facebook, a dokonce tam něco komentuje, či si s někým píše. Je to docela nepříjemné i urážlivé. Dnes to ale není nic výjimečného. Na druhou stranu je facebook dobrý, když si s kamarády ukážete nějaké fotky nebo video. Ale pořád je to lepší sdílet s kamarády, se kterými právě jste, než se uchýlit k obrazovce svého telefonu a nevnímat.

Dal si mě do vztahu, takže spolu fakt chodíme!

Facebook ovlivňuje i některé vztahy. Některých se to zase téměř ani nedotkne. Je dnes naprosto normální, že se lidé seznamují přes internet. Ale aby vztah byl formovaný internetem, to normální není. Je to omezující. Vztah se musí potvrdit vlastními emocemi, srdcem i rozumem. Rozhodně ne tím, zda jste označení ve vztahu na facebooku.

Zůstaň v realitě, bude to lepší

Nejlepší jsou ti přátelé, se kterými se můžeš opravdu setkat. Nejen po chatu. Se kterými můžeš sdílet smích. Se kterými se můžeš zároveň slyšet, vidět i obejmout. To, zda se máš cítit dobře nebo sebevědomě, by ti neměl dávat počet likes, ale názory tvých přátel a spolusdílení zážitků a tvůj pocit. A láska? Láska se má přece prožívat myslí i tělem. Ale určitě ne přes monitor!

Máš také přátele, u kterých se objevuje nějaký zmíněný problém? Možná se cítí osamělejší, než si myslíš. Možná mají mnohem méně sebevědomí, než jak se tváří. Vezmi je ven a užijte si příjemný den!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář