Rebel Eminem vydal před pár dny novou desku Recovery, která byla ohlášena již v roce 2009 a původně měla nést název Relaps 2. Na desce se podílela velká řádka uznávaných jmen, a proto se opět můžeš těšit na pěknou řádku hitů. Ostatně venku už je píseň Not Afraid a No Love, na které hostuje Lil Wayne.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Rebel Eminem vydal před pár dny novou desku Recovery, která byla ohlášena již v roce 2009 a původně měla nést název Relaps 2. Na desce se podílela velká řádka uznávaných jmen, a proto se opět můžeš těšit na pěknou řádku hitů. Ostatně venku už je píseň Not Afraid a No Love, na které hostuje Lil Wayne. Obě tyto písně se ihned staly nezbytnou součástí programu všech větších rádií. Chceš vědět víc?

Album Recovery vyšlo v Evropě dne 22. červen 2010. Na produkci dohlížel věhlasný Dr. Dre!

Album Recovery vyšlo v Evropě dne 22. červen 2010. Na produkci dohlížel věhlasný Dr. Dre!

Zajímavé kolaborace

Eminem se rozhodl změnit koncept své dosavadní tvorby a na novém albu Recovery vsadil na neobvyklé kolaborace. Ke spolupráci se tak nechala přemluvit například i zpěvačka Pink či Rihanna. Eminem se už nepředstavuje striktně jako drsňák z 8 Mile. Nově si pohrává i se samply, kdy největším překvapením je právě již zmíněný hit No Love, v němž určitě poznáš evergreen What Is Love od skupiny Haddawaye. Eminem se zkrátka vrací do formy, jenž si u něj můžeš pamatovat z let kolem roku 2000.

Recenze aneb jak to vlastně šlape?

Asi je důležité zmínit, že toto album se značně liší od dvou předchozích! Důvod je docela prostý a Eminem ho sám v textech na Recovery (v překladu zotavení, znovunalezení, uzdravení) zmiňuje. Byl na lécích a velice obtížně se své závislosti zbavoval.  Do natáčení se pustil s hromadou pozitivní energie a je to znát! Krize je úspěšně zažehnána. Mezi největší fláky na albu jednoznačně patří již zmíněné kolaborace. Rihanna se v písni Love The Way You Lie doopravdy vytáhla a Pink se v refrénu k Won’t Back Down také nenechala zahanbit.

Eminem vrací úder

Ano, album zní celkově popověji a prakticky ve všech písních jsou zpívané refrény (některé Eminem zpívá dokonce sám), ale právě v tom je kouzlo Recovery! Není už to drsný “underground” hip-hop, ale moderní hudba se vším všudy. Abych navíc byla doopravdy upřímná, doufám, že se Eminem bude i příště ubírat tímto směrem. Stačí se zaposlouchat do textů – Eminem má zkrátka pořád co říct, třebaže už je ve hře pěkných pár let. Na albu přiznává své nedostatky, chyby a pocity, které jsou místy až zábavné – věřila by si třeba tomu, že záviděl úspěch Lil Wayneovi? Recovery obsahuje další hromadu zajímavých přiznání a především kvalitní hudby, a proto ho můžu rozhodně jen doporučit. Eminem vyšel z temnoty!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář