Talentovaná zpěvačka Eki před nedávnem vydala svůj první debutový singl Ok, Alright, který jí otevřel dveře ke splnění snu. Co momentálně Eki chystá a jak se ke zpěvu dostala? To vše a mnohem více v rozhovoru.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Kdo je Eki Sluková?

Eki je osmnáctiletá talentovaná zpěvačka se zajímavou barvou hlasu, která má za sebou spolupráci s několika českými rapery, se kterými v roce 2011 vyrazila na turné. Následovala účast v soutěži Hlas Československa, v níž však nevyhrála. Její talent ale naštěstí neunikl Evropě 2, která její singl Ok, Alright zařadila do svého éteru.

Eki Sluková
Z Eki se rodí hvězda, o které ještě jistě hodně uslyšíme.

Chci zpívat písničky, které se mi budou líbit

1) Ahoj Eki, mohla by ses našim čtenářkám, které tě třeba ještě neznají, představit a povědět jim odkdy se vlastně věnuješ zpívání?

Ahoj :-) , tak jmenuju se Ekaterini Sluková a jelikož si spoustu lidí nedokáže zapamatovat moje celé jméno tak jsem to zkrátila na Eki. Zpívám už od mala a až teď se mi díky Evropě 2 začíná plnit můj sen.

2) Ve zpěvu jsi už získala několik zkušeností, avšak zásadní zlom v tvém životě přišel ve chvíli, kdy ti trio z Evropy 2 zavolalo, že tvou písničku Ok, Alright zařadí do svého playlistu. Mohla bys čtenářkám tento neopakovatelný zážitek popsat?

Zrovna jsem byla nemocná a zvonil mi budík, abych si vzala antibiotika. Byla jsem rozespalá a ještě bez hlasu a nedokázala jsem věřit vlastním uším, když jsem telefon zvedla. Ještě celý den jsem přemýšlela, jestli to nebyl jen nějaký vtip, ale teď už jistě vím, že ne – a nebo jo :-) ?


K písničce Ok, Alright vznikl i pohodový videoklip, do jehož scénáře zasahovala i samotná Eki.

3) Jak dlouho se na singlu Ok, Alright pracovalo a kdo se na něm podílel?

To, že jsem začala pracovat na svých vlastních věcech je hlavně zásluhou muzikantů a hudebních producentů Jimiho Cimbali a Zoliho Tótha, kteří si mě všimli na Hlasu a oslovili mě. Začali jsme makat a pak Zolimu poslal jeho kamarád textař a muzikant Martin Nemček demo Ok, Alright a my jsme se okamžitě rozhodli, že tenhle song bude ten, se kterým se lidem představím. Je to song plný optimismu a to si myslím, že člověk potřebuje vždy.

4) Kromě samotného singlu je na světě i pohodový videoklip, který jsi nedávno představila. Jak natáčení probíhalo? Měla jsi možnost videoklip svými nápady ovlivnit?

Bylo to moje první natáčení a tak jsem byla hrozně nervózní, ale teď to mám jako největší zážitek. Byly a jsou to nejlepší dva dny, plné zážitků. Do scénáře jsem zasahovala i já.

5) Převážně spolupracuješ spíše s muži a tak si neodpustím otázku, jak se ti s nimi spolupracuje? Nezlobí tě někdo z nich :-) ?

Právě že naopak, jsou na mě nejhodnější. Se Zolim a Jimim je spolupráce perfektní. Ve všem se shodneme a máme i společné zájmy. Kdyby mě ale začali zlobit, dám vám hned vědět :-) .

6) Dozvěděla jsem se, že pracuješ na dalším singlu. Vzhledem k tomu, že si s Ok, Alright získala spoustu fanoušků je víc než pravděpodobné, že řada z nich se na tvůj další singl už pořádně klepe. Mohla bys jim proto nastínit nějaké podrobnosti?

Strašně ráda bych vám všechno řekla, ale bohužel jsem strašná tajnůstkářka a proto si musíte počkat. Ale jediné co vám ráda řeknu je to, že to bude úplně něco jiného než Ok, Alright.

7) Mnoho tvých fanoušků by jistě zajímalo, jestli jste už zahájili přípravu tvého prvního alba? Máš už sama nějakou představu, co by na tvém prvním albu (ne)mělo být?

Chci zpívat písničky, které se mi budou líbit a nezáleží na tom v jakém stylu. Písničky budou převážně anglicky, ale i nějakou tu českou tam propašujeme :-) .


Chceš slyšet zpívat Eki v češtině? Poslechni si song s Pauliem, který vyšel na albu Harant.

8) Stejně tak se mnozí těší i na tvé první vystoupení, což je možná ještě trochu předčasné, ale stejně mi to nedá nezeptat se, kdy orientačně podáš svůj singl svým fanouškům pěkně naživo?

Právě se pracuje na sestavení programu a kapely. Doufám ale, že se už brzy někde naživo s fanouškama uvidíme.

9) Co všechno si od své startující pěvecké kariéry slibuješ a čeho bys chtěla dosáhnout? Třeba zbořit nějaké žebříčky v hitparádách nebo si dát feat s někým, koho obdivuješ?

Chci zpívat a dělat muziku pro lidi. Dokud budou chodit na mé koncerty a dokážu jim dát energii, tak budu spokojená a své poslání splním.

10) Se stoupající popularitou je většinou spojován i vysoký zájem médií a to zejména bulváru, který je chtivý po novinkách a kauzách. Obáváš se okamžiku, kdy by se bulvár mohl zaměřit i na tebe? Jaký máš na něj vlastně názor?

Bulvár beru jako nezbytnou součást hudebního průmyslu. Pokud ale na mě budou zlí, tak já taky nebudu hodná :-) .

Nový singl bude úplně jiný, než Ok, Alright.
Nový singl bude úplně jiný, než Ok, Alright.

11) Pokud tě budou chtít tví fanoušci pochválit, okouknout novinky nebo s tebou jen tak pokecat, kde všude tě najdou?

Najít mě můžou na mých webových stránkách ekimusic.com, kde je rozcestník jak na můj facebook, tak i youtube a twitter. Nejvíce komunikuji přes fans stránku na facebooku, ale i e-maily sleduji pořád.

12) Nyní necháme práce a budeme se věnovat tvému volnému času. Které záliby si ve svém volnu rozhodně neodpustíš?

Volného času moc nemám. Mám teď spoustu učení, protože mě čeká maturita, ale když můžu, trávím veškerý čas s rodinou.

13) Děkuji za rozhovor, a pokud chceš něco našim čtenářkám vzkázat, je to tvoje.

Vašim čtenářkám chci vzkázat jen jediné – jděte si za svými sny a bude vše Ok, Alright :-) .

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář