Zrzavý britský zpěvák a textař v únoru příštího roku poprvé vystoupí v České Republice. Zajdeš na koncert?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Ed Sheeran míří do Prahy! Nenecháš si ho ujít?

Kdo je vlastně Ed?

Ed je třiadvacetiletý britský zpěvák a textař, který od roku 2005 celkem vydal deset alb – osm z nich financoval sám, nejnovější dvě, tedy + (plus) a x (multiply) jsou už studiová. Od března do září loňského roku odehrál spolu s Taylor Swift čtyřiašedesát koncertů na jejím vyprodaném turné The Red Tour.

Určitě znáš Edovu skladbu The A Team; tato balada získala ocenění Ivor Novello Award jako song s nejlepší hudbou a textem, v roce 2012 právě ona zajistila jednu ze čtyř Edových nominací na BRIT Awards, v roce 2013 byla nominovaná dokonce na Grammy, kde ji Ed naživo zazpíval s Eltonem Johnem. Album +, ze kterého je právě i tato skladba (která předtím vyšla na sólo cédéčku, které si Ed ještě financoval sám), bylo ve Spojeném Království platinově oceněno.

Ed nepíše hudbu jen pro sebe. Podílel se kupříkladu na textu skladby „Hush Little Baby“ od rappera Wretch 32 nebo na songu „Old School Love“ od Lupe Fiasca, a napsal několik songů pro One Direction – mezi ty nejslavnější rozhodně patří Little Things a Moments.

Edovy písničky se také objevily na soundtracích ke dvěma velmi populárním filmům posledního roku – na konci roku 2013 bylo jeho „I See Fire“ vydáno na soundtracku k filmu Hobit: Šmakova dračí poušť, a letos v květnu vyšel jeho song „All Of The Stars“ jako součást soundtracku filmu Hvězdy nám nepřály, megaúspěšné filmové adaptace stejnojmenné knihy Johna Greena.

Dorazíš na koncert?

Ed momentálně odjíždí koncertní šňůru po USA, ale příští rok se vrátí opět do Evropy. Jednou ze zastávek jeho turné bude právě i naše stověžatá matička Praha. Tady se ukáže dvanáctého února večer v hale Fóra Karlín.

Únorový koncert bude úplně první příležitost vidět Eda v Praze, a můžeme jen doufat, že nebude poslední. Lístky seženeš od sedmnáctého září v předprodejní síti Ticketpro za 990 korun, což rozhodně není tak strašná cena (pro srovnání – lístky na srpnový koncert Pet Shop Boys, rovněž ve Fóru Karlín, stály poslední měsíc před koncertem 1340 korun), obzvláště na to, že je Ed v poslední době i u nás velmi populární a v Praze bude poprvé.

Za sebe říkám, že si to nemůžu nechat ujít. Co ty?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář