Letní období přímo láká k tomu vyrazit do zahraničí za odpočinkem či za objevováním nových míst. Pokud si chcete užít dovolenou bez starostí, poradíme vám, jak na výběr vhodného cestovního pojištění.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Povinnost a prevence v jednom

Co by mělo patřit do povinné výbavy každého člověka, který se chystá vyrazit za hranice České republiky? Možná vás napadne cestovní pas, fotoaparát, opalovací krém a celá řada dalších nezbytností, které my ženy nakupujeme a balíme s velkým předstihem. Ve všem tom shonu však zapomínáme na jednu velmi důležitou věc - cestovní pojištění! Řešit ho pár chvil před odjezdem je sice možné, nicméně rozhodně to není zrovna ideální přístup. Výdaje za lékařskou péči v zahraničí se i v případě menších komplikací mohou vyšplhat do astronomických částek, a proto je zapotřebí vybrat takové cestovní pojištění, která vyhovuje charakteru cesty, nabízí širokou pojistnou ochranu a v neposlední řadě je cenově dostupné. Jak tedy před odjezdem do zahraničí vybrat to správné pojištění?

Klidně i na celý rok

Cestování rozhodně nepatří k nejlevnějším záležitostem, a proto je i při výběru cestovního pojištění důležité přemýšlet. Cestujete do zahraničí opravdu často? Potom popřemýšlejte, zda se vám nevyplatí celoroční cestovní pojištění, které má celou řadu výhod. V případě ERV Evropská pojišťovny je to například nejširší pojistná ochrana na českém trhu, krytí léčebných výloh až do výše 10 000 000 Kč a pojištění zrušení cesty (storno letenky i ubytování) v ceně. Počet cest není omezen, délka jedné cesty pouze nesmí přesáhnout 45 dní. Opravdu velkou výhodou jsou také vlastní asistenční služby v češtině a angličtině NONSTOP. Když se něco přihodí, okamžitě máte možnost vše řešit hezky v češtině, třebaže jste tisíce kilometrů od domova.

Přesně pro vás

Skvělou zprávou je bez diskuze to, že v dnešní době si každý může najít takové cestovní pojištění, které mu bude dokonale vyhovovat. To vše bez ohledu na to, zdali je dobrodružným cestovatelem s batohem na zádech, nebo sportovcem a lovcem zážitků v zajímavých destinacích. Důkazem je  pojištění do zahraničí Sbaleno. Stačí si vybrat vhodný balíček a vyrazit! Výhody správně nastaveného pojištění oceníte v momentě, kdy se něco stane.

Chystáte se na dovolenou?

Pokud již nyní vyhlížíte atraktivní last minute zájezdy, potom je právě pro vás cestovní pojištění Sbaleno K Moři od ERV Evropské pojišťovny, které je šité na míru pro dovolenou u moře, a to včetně cest vlastním autem. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit rozšíření cestovního pojištění o pojištění storna. Kdy se to hodí? Rozšíření je zde pro případ, že byste byli nuceni letenku, ubytování nebo zájezd náhle zrušit. Cestujete-li jako rodina, může se to bohužel velmi snadno stát. Děti si totiž termín nemoci či úrazu opravdu nevybírají.

Pro šťastnou cestu

Pravdou zůstává, že nejlepší cesta do zahraničí je taková, během které pojišťovnu vůbec nebudete kontaktovat. To však nic nemění na tom, že „ přibalit si cestovní pojištění do kufru” by mělo být povinností každého cestovatele, který cestování bere zodpovědně a preferuje klid před komplikacemi. Všem přeji šťastnou cestu a nezapomeňte při výběru pojištění vsadit na jistotu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Kamil Štrof

  Já si cestovní pojištění sjednávám už celkem pravidelně přes https://www.insiacare.cz/cestovni-pojisteni-kratkodobe/ Do zahraničí totiž cestuju docela často, a tak to samozřejmě nechci nijak podceňovat.

 • Vlastimil Bůček

  My si cestovní pojištění zařizujeme raději vždy než někam jedeme… Ale myslím si, že pro dovolenou bez obav je důležité mnohem více věcí. Jednou z nich je třeba i pořádná kontrola auta. My většinou na dovolenou jezdíme právě autem, takže s ním pro jistotu jezdím do servisu před každou delší cestou. Letos se třeba chystáme do Itálie a to je poměrně dlouhá cesta, takže přemýšlím nad tím, že kvůli tomu možná letos pořídím i úplně nové letní pneu. Hodně se mi zamlouvají třeba ty, co mají tady: https://www.pneuok.cz/

 • Macina Nováková

  Pěkně napsané. Souhlasím, že cestovní pojištění je v dnešní době nutnost. Je ale pravda, že zorientovat se v těch nabídkách různých pojišťoven pro laika není zrovna snadné. Ještě štěstí, že existují různé srovnávače. Já například naposledy cestovní pojištění vybírala podle toho, co mají tady: https://www.hyperfinance.cz/

 • Ivana Mrázková

  Jojo, cestovní pojištění je v dnešní době prostě nezbytnost. Já si jej pro jistotu zařizuji vždy, když se chystám někam do zahraničí. Přecejen, člověk nikdy neví, co se mu může stát. Jinak asi nejlepší zkušenost mám zatím s touto pojišťovnou: https://www.ervpojistovna.cz/ :-)

 • http://www.1-cestovni.cz/ Franta z 1.cestovní

  V sázce je hodně peněz pokud člověk není pojištěný. Ušetřit cca 300 Kč a riskovat že člověk bude splácet stotisícový či miliónový účet při zdravotní události…

 • Petra K.

  Musím s autorem článku naprosto souhlasit. Jet někam do ciziny bez pojištění je hazard.
  Kdysi o tom psala UTB – http://www.utb.cz/o-univerzite/cestovni-pojisteni-ano-ci-ne .
  Hezky je to zobrazeno také v obrázku od jedné CA – http://www.etravel.cz/sluzby/pojisteni (jaký je rozdíl mezi tím mít X nemít cestovní pojištění)

  Hezkou dovolenou všem :-)