Řecko si prošlo neklidným obdobím, ale před letošní sezónou je opět v plné síle. Co ti může tahle destinace o prázdninách nabídnout?

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Pláže z pohádky

Pokud máš zkušenost s různými místy po Evropě, tak určitě víš, že moře a pláže nejsou všude tak hezké, jak nám to prezentují cestovní katalogy. Velkým zklamáním pro mě v tomhle ohledu byla Itálie, kde bylo moře hodně špinavé a plné turistů. Ze zkušenosti mohu říct, že Řecko nabízí čisté pláže s možností potápění a dalších aktivit, které tě začnou při pohledu na azurovou vodu napadat tak nějak automaticky. Sport a plavání tě neláká? Užívat si můžeš i lenošení na pláži, ostatně na trhu se objeví knihy, jenž přímo lákají k začtení někde pod slunečníkem. Za doprovodu šumění moře budeš číst stránky jedním dechem.

Řecko je skvělou destinací i pro zamilované páry.
Řecko je skvělou destinací i pro zamilované páry.

Za gurmánskými zážitky

Řekové milují jídlo, ale na nějaké kalorie rozhodně nekoukají. Necháš-li se unést kouzelnou atmosférou místních tavern, s největší pravděpodobností se po návratu z dovolené budeš bát stoupnout na váhu. Pokud chceš tedy před dovolenou zhubnout do plavek a pak nemít strach z nějakého toho kila navíc, bílkovinová dieta ti bude vyhovovat. Zbavíš se přebytečného tuku a procházka po pláži bude hned víc sebevědomá. Pak už alespoň nebudeš mít výčitky kvůli nějaké řecké lahodě.

Jen tři hoďky

Letadlem to do Řecka trvá sympatické 2 až 3 hodinky, přičemž lety jsou většinou naplánovány na brzké ranní hodiny. Ještě před sezónou je možné sehnat levné letenky na ty největší řecké ostrovy jako je Korfu, Rhodos či nejnavštěvovanější Kréta. Koupě na vlastní pěst je mnohem výhodnější, než zakoupení zájezdu u nějaké velké cestovky.

Řecko na tebe čeká

I přes ekonomické problémy je Řecko skvělým tipem na letní dovolenou u průzračného moře. Řekové jsou navíc velmi ochotní a přátelští, takže se nemusíš bát toho, že budeš za exota, kterému nikdo nerozumí. A to ani nemusíš znát řeckou abecedu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář