Jednou z knih, které budou zfilmovány, je Divergence od Veronicy Roth. Tento světově proslulý debut u nás knižně vydalo nakladatelství CooBoo, společně s druhým dílem, jehož název je Rezistence.

avatar

Zuzana Malá
Ztřeštěná, radostná, protivná, tvořivá, často náladová, pisálek a knihomol.

Co můžeš čekat?

Divergence je příběh z budoucnosti, v knižním odvětví nazýván jak dystopie. S pojmem budoucnost si možná většina z vás představí ujeté sci-fi filmy o mimozemšťanech, okupování a třetích světových válkách. Není tomu ale tak. Pojem dystopie má spíš znamenat, že kniha pojednává o nějakém novém světovém uspořádání, novém způsobu života, který se v budoucnu obnoví. Rozhodně by sis ve spojení s tímto slovem neměla představit nudu ani nic tomu vzdáleně podobného. Úplnou anotaci knižní Divergence si můžeš přečíst tady. A co od příběhu očekávat? Já, jako člověk, který knihu četl, můžu upřímně říct, že je to příběh, na který se nezapomíná. Plný napětí, nebezpečí, dobrodružství i lásky. A takový podle mě bude i film!

První a druhý díl knižní série
České obálky prvních dvou dílů celé série.
zdroj: cooboo.cz

Obsazení

Film by měl přijít na plátna kin 21. března 2014 a na to, že je to ještě poměrně dlouhá doba, známe už většinu filmového obsazení, objevily se fotky z natáčení a informacemi se to všude jen hemží. Ale teď už k postavám, které herci ztvární.

Shailene Woodley
Hlavní postavu Tris si zahraje Shailene Woodley.
zdroj: imdb.com

Theo James
Fanoušky oblíbeného „Čtyřku“ alias Tobiase si zahraje Theo James. Vznikaly dohady kvůli jeho věku, protože už z fotek je patrné, že tenhle chlapík asi 18letého moc připomínat nebude.
zdroj: facebook.com

Ansel Elgort, Zoey Kravitz, Maggie Q
Trisiina bratra Caleba bude hrát Ansel Elgort, její nejlepší kamarádku Christinu si zahraje Zoey Kravitz a jednu z žen z frakce Neohrožených – Tori, bude hrát Maggie Q.
zdroj: facebook.com

Jai Courtney
Jednu z hlavních záporných postav – Erica ztvární Jai Courtney.
zdroj: facebook.com

Vedlejší postavy
Další vedlejší postavy, jako například matku a otce Tris nebo její nové přátele z frakce Neohrožených – Willa, Ala, Edwarda a další, si můžeš prohlédnout právě teď.
zdroj: facebook.com

Natáčení

Natáčet se začalo už 8. dubna 2013, takže přípravy jsou v plném proudu. Objevilo se dokonce i několik fotek míst, kde se bude natáčet a jedna fotka už přímo z placu. Nemůžu se dočkat, až se objeví i trailer. Snad to bude co nejdříve.

Fotky příprav a první oficiální fotka z natáčení
První fotka zobrazuje Tris při scéně s vrhání noži, zbytek jsou fotky příprav k natáčení
zdroj: hypable.com

Mimochodem, za asi 170 dní má v Americe vyjít třetí díl celé série a právě 9. května 2013 se úplně poprvé objeví obálka třetího dílu s názvem Allegiant. Naše české nakladatelství CooBoo by knihu chtělo vydat začátkem příštího roku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář