Vlastními silami vyrobené dárky určitě potěší každého obdarovaného. Může tě výroba vánočních dárků bavit nebo zrovna nevlastníš moc peněz k pořízení všeho plánovaného a nic jiného ti nezbývá. Nepotřebuješ žádné extra zvláštní schopnosti, některé dárky vyrobíš velmi snadno a za krátký čas. Stačí mít chuť, vůli, potřebný materiál, znát postup výroby a můžeš se pustit do vytváření krásných věcí pro potěšení i užitek. Dnes ti přinášíme pár tipů na dárky od šikovných rukou.

avatar

Petra Nachtmanová

Pokud nemáš dost peněz, zapoj fantazii a ruce a dárečky vyrob sama

Pokud nemáš dost peněz, zapoj fantazii a ruce. Dárečky si klidně můžeš vyrobit sama.

Dárky pro radost

Pokud vyrobíš obrázky z oblázků, máš ideální dárky pro sourozence, přátele, rodiče i babičky a dědečky. K výrobě potřebuješ ploché oblázky a motiv, který nejprve překreslíš na průsvitný papír a potom znovu překreslíš na oblázek přes kopírovací papír. Pokud umíš dobře malovat, samozřejmě nepotřebuješ žádné předlohy. Obrázek vymaluj barvami a jakmile barva zaschne, přetři vše bezbarvým lakem. Namalované kameny můžeš použít na ozdobu nebo jako těžítka.

Ubrousková technika na krásné dárky

Pokud jsi už někdy viděla věci ozdobené ubrouskovou technikou, tak víš, že jde o pěkné věci hodící se na vánoční dárky. Pořiď si hezké motivy na ubrousku – prodávají i jednotlivé kusy, nemusíš tedy kupovat celý balík s jedním obrázkem. Pak si sežeň třeba květináč, prkýnko, nádobku z umělé hmoty, skla nebo kameny. Vybranou věc natři základovou barvou, z ubrousku vystřihni vybraný obrázek a odtrhni vrchní vrstvu s potiskem. Jakmile bude základová barva úplně suchá, nalakuj místo na nalepení obrázku lakem a na vlhký lak přilož motiv. Nakonec přelakuj, opatrne uhlaď obrázek od středu k okrajům, nech uschnout a dárek je na světě.

Praktické dárky

Jehly občas potřebuje každá domácnost, jen je těžké si vzpomenout, kde zrovna leží. Super jehelníčky s ouškem na zavěšení vyrob jako dárky na Vánoce. Obstarej si kousek kanavy a bavlnky na vyšívání. Z kanavy vystřihni obdélník nebo jiný motiv a počítej s tím, že budeš látku překládat na půl. Jednu půlku vyšij křížkovým stehem podle vybraného motivu, kanavu přelož, sešij k sobě rubem až na malou dírku. Tou jehelníček otočíš ven vyšitou stranou, do dírky nacpeš vatu nebo kousky nastříhaného molitanu a do dírky všiješ uháčkované poutko nebo kousek stužky či provázku.

A nakonec voňavé a dobré dárky pro každého

Pokud chceš někomu přistrčit ještě maličkost navíc, zkus vytvořit věnečky z křížal. Nakrájej menší jablíčka na kolečka i s jádřincem a usuš je. Potom je navlékni na režnou nit, spoj do věnečku a ten ještě ozdob nápaditou mašlí a ovaž papírovým provázkem. Chutné a voňavé dárky máš hotovy!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Petra Lehká

  My s dcerou babičkám dárky také vyrábíme. Ony mají z takového dárku největší radost a je jedno, jestli se nám dárek povedl, nebo ne. Pro dceru se mi dárky kupují dobře. Je to parádnice, takže ji potěší, kdy jí koupím nějakou dětskou kabelku, řetízek nebo náramek z https://www.midorini.cz/naramky/ .

 • iris

  debilni

 • nnn

  oooouloou

 • http://facebook natalka

  KAMOSKA

 • http://facebook natalka

  TOTO JO DOBRY FAK

 • http://facebook natalka

  toto je dobry