Třiadvacetiletá brněnská rodačka Daniela Fantová je nejen úspěšná modelka, ale také milá a vzdělaná dívka. Jak bojuje ve světě modelingu a jak se v něm můžeš vyznat i ty?

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Byla jsem nejvyšší

1) Danielo, jak začala celá tvá modelingová dráha? A čí to byl vůbec nápad?

Modelingu se věnuji asi od 14 let, kdy mě oslovil jeden fotograf s nabídkou nafocení zkušebních snímků. Fotky dopadly dobře, ukázalo se, že jsem fotogenická, tak jsem s fotkami šla do agentury, kde mě ovšem odmítli. Dostala jsem další nabídky na focení a rozšířila si tak portfolio fotek, se kterými už jsem později uspěla.

2) Dávalo ti okolí od malička najevo, že jsi hezká? Měla jsi třeba v pubertě nějaké mindráky?

Byla jsem hodně buclaté miminko, ale s věkem jsem se vytáhla a to dokonce tak, že jsem asi na druhém stupni byla nejvyšší ve třídě, vyšší než všichni kluci, z čehož jsem si trošku těžkou hlavu dělala.

Rozhovor s Danielou Fantovou

3) Asi všechny slečny zajímá, jestli představa modelky ukusující maximálně mrkev nebo naopak – jak některé modelky tvrdí, že jí úplně normálně a občas si zacvičí jógu – je nebo není zkreslená? Jak moc si dáváš na linii pozor ty?

Nejsem typ modelky, co může jíst všechno, na co si vzpomene a stále je štíhlá. Co se týče jídla, snažím se jíst zdravě a výživně. K snídani si dávám ovoce, bílý jogurt a cereálie, k obědu většinou těstoviny či nějaký steak a k večeři jím salát. Hlavně mám u sebe stále vodu a nějakou musli tyčinku. Jídlo však miluji a tak se moc neomezuji, o to víc tedy musím cvičit. Každý večer si doma zaposiluji a třikrát týdně chodím na balet.

4) A výsledek? Můžu se zeptat na tvé míry?

93-64-94.

Rozhovor s Danielou Fantovou

5) Pokud vím, úspěšně studuješ vysokou školu. Přesto – setkala jsi se někdy se stereotypy typu “modelky jsou hloupé”?

Ano, příští semestr bych měla dokončit magisterské studium na Masarykově univerzitě, ale s tímto přístupem se nejspíš setkala každá modelka. Někteří lidé si myslí, že platí pravidlo, že modelky jsou hloupé, nebo nejí. Ovšem v dnešní době spousta modelek kromě modelingu vykonává i jinou práci, či studuje vysokou školu.

6) Měla jsi někdy pocit, že s tebou jednají jen jako s věšákem na šaty?

Někdy se tomuto přístupu bohužel nevyhnete, ale je jen na vás, jak je přesvědčíte o opaku.

Rozhovor s Danielou Fantovou

7) Co považuješ za své největší kariérní úspěchy?

Určitě jsou to práce v zahraničí, focení kolekcí pro české návrháře, či přehlídky Styl a Kabo.

8) A jaké bylo focení s mužem roku, prozradíte nám na něj něco?

Fotila jsem s Adamem, druhým Mužem roku 2012 již dvakrát a obě focení, jak s Lukášem Škvarkem, tak s Janem Hubníkem v Praze proběhla v naprosté pohodě a vznikly skvělé fotky. Adam je nejen úžasný profesionál, ale je s ním legrace, takže jsme se celé focení skvěle bavili. Myslím, že nese tento titul oprávněně a bude skvěle reprezentovat ČR na světové soutěži Manhunt v Thajsku.

9) Jak ty osobně hodnotíš Adama profesně na začátku jeho kariéry a teď? Jak se změnil? A celkově, jak se ti s ním spolupracuje?

Jelikož mám tu možnost sledovat Adamovu modelingovou kariéru od samého počátku, můžu celkem srovnávat. Již od začátku bylo jasné, že bude mít úspěch, focení mu nedělalo problém. Žádný učený však z nebe nespadl. Potřeboval šanci, jakou dostal v Muži roku a chopil se jí velmi dobře. Nyní je to profesionál se vším všudy. Zatím se Adam nijak nezměnil a věřím, že se nezmění ani do budoucna.

Rozhovor s Danielou Fantovou

10) Jakou bys dala radu dívkám, které po dráze modelky pošilhávají? Případně můžeš nějak charakterizovat nejvhodnější kandidátku?

Poradila bych jim, ať jsou hlavně přirozené, samy sebou a ať je nerozhodí případné první neúspěchy. Každá slečna je jiná a něčím zajímavá, není tedy žádný univerzální typ vhodný pro modeling. Každá agentura shledá zajímavou jinou dívku, určitě tedy poradím holkám, ať vytrvají a mají kuráž.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář