Vánoce se blíží a přiznejme si, že každá z nás prostě není skvělá kuchařka nebo se nám prostě nějaké složitější druhy cukroví dělat nechtějí.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Vánoce se blíží a přiznejme si, že každá z nás prostě není skvělá kuchařka nebo se nám prostě nějaké složitější druhy cukroví dělat nechtějí. Navíc kdo se má nervovat u trouby a každých pět minut kontrolovat, jestli se nám cukroví nespálilo? Proto tu mám pár tipů a receptů na nepečené cukroví, které zvládne každá z nás!

Patlat se s klasickým cukrovím? Když vsadíš na nepečené cukroví, ušetříš si nervy a čas. Některé recepty jsou easy!

Patlat se s klasickým cukrovím? Když vsadíš na nepečené cukroví, ušetříš si nervy a čas. Některé recepty jsou easy!

Rafaello – kokosové kuličky

Abych nevybírala cukroví, co chutná jen mě, udělala jsem menší anketu a zeptala se dvaceti lidí, na jejich nejoblíbenější nepečené cukroví. Tuto anketu vyhráli kokosové kuličky. Na jejich přípravě není nic složitého a chutnají výborně! Na jejich přípravu budeš potřebovat balíček mandlí, balíček strouhaného kokosu a salko, což je zahuštěné mléko, které se prodává v plechovce. Salko smícháme s kokosem, dáme na den ztuhnout do lednice a další den oloupané mandle do hmoty z kokosu obalíme a zase necháme ztuhnout v lednici.

Vosí hnízda

Tohle cukroví je nejoblíbenější především u kluků a mužů. A já nikdy nechápala, jak se všem maminám může podařit udělat ty krásná hnízda s náplní uvnitř. Pak jsem si to nechala vysvětlit a pochopila jak je to jednoduché. A navíc tohle cukroví chutná všem! Stačí, když si připravíš jeden a půl balíčku piškotů, 60 g másla, 150 g moučkového cukru, 50 g mletých oříšků, 2 lžíce kakaa, mléka a rumu. Na krém pak dalších 150 g moučkového cukru, 150 g másla, 1 žloutek a 3-5 lžic rumu. Z balíčku piškotů jich několik odeber, protože budou tvořit podklad pro hnízda, zbytek piškotů rozemelte. Mleté piškoty pak smíchej s rozemletými ořechy a všechny ostatní suroviny. Hmotu pak dej do formičky na vosí hnízda. Vařečkou nebo lžičkou uprostřed udělej důlek, do kterého dej krém, který také vznikne smícháním všech surovin. Pak jen nech ztuhnout v lednici.

Rumové kuličky

Další z řady oblíbených druhů cukroví. Co na ně potřebuješ? 400g piškotů, 120 g másla, 170 g moučkového cukru, 100 g mletých ořechů, 2-5 lžic kakaa, 1 lžíci borůvkového džemu, několik lžic rumu a pokud chcete, tak kokos. Rozemleté piškoty zalij rumem, přidej cukr, ořechy, kakao, rum, džem a máslo. Míchej, dokud ti nevznikne hmota, která drží u sebe. Pokud se ti to nedaří, dej hmotu chvilku ztuhnout. Potom z ní odkrajuj rovnoměrné kusy, z kterých uděláš kuličku. Tu pak můžeš obalit v kokosu. Hotové cukroví dej na den ztuhnout do lednice.

Čokoládové hrudky

Existuje spoustu variant tohoto cukroví, takže si můžeš vytvořit nebo vybrat tu svojí. V každém případě potřebuješ hořkou a mléčnou čokoládu, 10 g másla, vanilkový cukr, pár lžiček kakaa a teď si můžeš zvolit, zda použiješ kukuřičné lupínky, vafle, oplatky nebo zcela něco jiného. Čokoládu s máslem a cukrem vař ve vodní lázni. Sušenky nebo lupínky rozlámej a nasyp do čokolády. Opět počkej, než hmota ztuhne.

Banánky a mandle v čokoládě

I kdybys byla sebevětší antitalent, tohle “cukroví” se ti povede! Stačí ti pouze mandle nebo banány, 100 g čokolády na vaření, 40 g másla a lžička cukru. Čokoládu rozpusť ve vodní lázni spolu s máslem a cukrem. Banány zatím nakrájej na kolečka. Až bude čokoláda hotova, banány do čokolády ponoř a nech jí ztuhnout.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Karlkulka

    Rumové kuličky dokáže zkazit i začátečník :D Vím to říkám, bratr je zkoušel ( a to nechtějte vidět jeho dort ). Nejbezpečnější rumové kuličky jsou ty udělané z hotových rumových koulí :D