Léto je za chvíli tady a s ním i dlouho očekávané prázdniny. Některé z nás už mají program na léto dlouho předem naplánovaný, ale pro ty co nemají, máme o pár řádek níž několik tipů, jak se dá léto co nejpříjemněji strávit a přitom si třeba i vydělat.

avatar

Evril Štádlerová

Léto je za chvíli tady a s ním i dlouho očekávané prázdniny. Některé z nás už mají program na léto dlouho předem naplánovaný, ale pro ty co nemají, máme o pár řádek níž několik tipů, jak se dá léto co nejpříjemněji strávit a přitom si třeba i vydělat.

Chceš se v létě jen tak válet u vody, nebo volno raději využiješ nějak jinak? Možností je hromady!

Chceš se v létě jen tak válet u vody, nebo volno raději využiješ nějak jinak? Možností najdeš hromady!

Jeď na tábor

Ačkoliv se může zdát, že tábory jsou jen pro děti, není to pravda. V dnešní době se pořádá i spousta tematicky zaměřených táborů pro teenagery a mladé lidi. Stanovená horní věková hranice účastníků některých takových táborů je až 20 let a výše. Tábory se specializují například na výuku jazyků, sport, výtvarné umění a podobně. Pokud naopak máš ráda děti a ráda by sis i něco přivydělala, prožij tábor v roli dobrovolnice či vedoucí. Požadovaná minimální věková hranice praktikantů je obvykle 15 let, vedoucích 18 let. Jestliže upřednostňuješ spíš manuální práci, hodí se ti nějaký peníz a zároveň toužíš zažít táborovou atmosféru, poohlédni se například po brigádě v táborové kuchyni.

Pomoz, kde je třeba a staň se dobrovolníkem

Pro ty z vás, které mají rády přírodu a s radostí přiloží ruku pro dobrou věc, jsou ideální tábory pořádané organizacemi typu Brontosaurus. Více se o jejich aktivitách dozvíš na této stránce. Dobrovolníky hledají také různé organizace pořádající tábory například pro postižené či jinak handicapované děti. Pokud studuješ zdravotně či sociálně zaměřenou školu, tato praxe se ti v budoucnu může hodit dejme tomu při přijímacím řízení na navazující školu či při hledání zaměstnání. Více informací hledej třeba na této stránce. Jestli máš více času i drobet odvahy, můžeš pomáhat i v zahraničí. Více informací najdeš například na této stránce.

Věnuj se svému koníčku

Své oblíbené činnosti se v létě můžeš věnovat intenzivně na soustředěních a kurzech pořádaných různými zájmovými kroužky. Vyrazit tak můžeš například zdokonalovat své vlohy pro výtvarné umění do lůna české přírody či rozhýbat své tělo v rytmu zumby v některém přímořském letovisku.

Uč se cizí jazyk v zahraničí

Kde jinde než v dané zemi se naučíš nejlépe cizí jazyk? Odpověď je poměrně jednoduchá: nikde. Letní pobyt v zahraničí s výukou jazyků ti umožní poznat také novou kulturu a seznámit se zajímavými lidmi z celého světa. Nabídka těchto pobytů je více než široká, nevýhodou je poněkud větší finanční náročnost.

Vycestuj levně a s autentickým ubytováním

Pokud chceš vycestovat, ale nechce se ti dávat peníze za drahé a neosobní ubytování, je pro tebe jako stvořená home exchange neboli výměnná dovolená. Jedná se o to, že si s vybranými lidmi vyměníte po určitou dobu svou nemovitost (byt, dům, chalupu). Ty si užiješ dovolenou u nich a oni naopak u tebe. Více hledej na této stránce.

Au-pairuj

Chceš si zlepšit cizí jazyk, cestovat a k tomu si i případně trochu přivydělat? Máš ráda děti a máš minimálně 3 měsíce volného času? Pak zkus do zahraničí vycestovat jako au-pair. Na tyto letní pobyty (vzhledem k většímu počtu zájemců) je obvykle vyžadovaná už lepší znalost daného jazyka a co nejvíc zkušeností s dětmi.

Vydělej si

Na to, abys o prázdninách mohla něco podniknout, potřebuješ bohužel většinou peníze. Řešením, je zajistit si na léto včas brigádu. Možností jak jí sehnat je více:

  • přes pracovní agenturu – minimální požadovaný věk je obvykle 16 let
  • dotazováním se přímo na místě, kde bys ráda dělala – ať už emailem či osobně na pracovišti
  • přes známé a kamarády
  • přes inzeráty na internetu, v novinách, na nástěnkách

Pro vás, které jste do brigády ochotny investovat i nějaký vstupní kapitál, máte odvahu a chcete si vydělat větší obnos, je ideální vyrazit za prací na léto do zahraničí. Lepší je samozřejmě vyjet ještě s někým a rozhodně nepodceňuj vyhledávání informací a ověřování si podmínek, do čeho vlastně půjdeš.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář