Abychom si Vánoce užili, je dobré se vyhnout předvánočnímu shonu a obstarat dárky pro své blízké ještě před adventem. Ten by totiž měl být hlavně o pohodě a vánočním rozjímání než o prodírání se davy vystresovaných lidí v nákupních centrech. Pokud vám schází inspirace, možná vás nadchnou některé z našich tipů.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Dejte dárkům osobitost

Není nic hezčího, než když vás někdo obdaruje něčím, co vás vystihuje, nebo co vám připomíná společné chvíle. Ať už darujete cokoli, zkuste nebýt fádní a něčím danou věc personalizovat. Co takhle fotografií?

Spolu s dárkem v podobě kapesní tiskárny HP Sprocket například vytvořte pro sestru i leporelo z fotek, které zachycují společné okamžiky z uplynulého roku.

Věci vybírejte vždy v oblíbené barvě nebo s motivem, který má váš blízký rád. Tak třeba milovníka rybaření určitě potěší místo obyčejného polštáře ten ve tvaru ryby. Někdy lze i maličkost povznést nad velké dárky pomocí jména nebo originálního textu, ať už jde o zubní kartáček nebo hrneček.

Nastal čas tvořit

V dnešní době máme k dispozici spoustu „udělátek“, tak proč nevyužít předvánoční čas k tvoření. Vdechnout nový život můžete i staršímu oblečení a nevyužitým věcem. Ze starého svetru může vzniknout pelíšek pro psího miláčka, z nasušené levandule a pár ingrediencí vykouzlíte šumivé koule do koupele a z natřených palet se může zrodit knihovna nebo třeba pojízdný stoleček.

Darujte okamžiky

Zbytečností je někdy moc. To nejkrásnější na životě přitom nejsou věci, ale prožitky. Zkuste se zamyslet nad tím, jaký zážitek, na který budou dlouho vzpomínat, byste chtěli svým blízkým dopřát? Co takhle lístek na muzikál, poukaz do wellness či lanového centra, rybářskou povolenku na Orlík nebo dárkových poukaz do rybářského e-shopu Rybina? Vaši nejbližší se tak budou mít na co těšit. Výhoda je, že můžete téměř jakýkoliv voucher objednat online z pohodlí domova.

Zaplaťte pomocnou ruku

Někdy jsou v životě období, kdy bychom mnohem víc než drahý šperk nebo zážitkovou jízdu Mercedesem ocenili lidskou nebo peněžitou pomoc. A co je víc, než druhému ulevit od problémů a trochu mu ulehčit život? Potěšte rodiče 3D návrhem nové kuchyně, lítačkou na tramvaj, zásobou tonerů do tiskárny na celý rok nebo opravou auta. Zajímejte se, zda někoho kolem vás něco trápí a zamyslete se, jak byste ho mohli potěšit. I miska cukroví pro osamělého souseda se počítá!

Místo dárku dobrý skutek

V tomhle krásném období se nabízí možnost přispět různým nadačním fondům. Pomoct můžete i přírodě. Zejména pokud máte doma ekologického nadšence, můžete mu darovat kus pralesa nebo šperk, z jehož nákupu poputují peníze na výsadbu stromů. Je to hezký způsob, jak i naší Zemi alespoň symbolicky vyjádřit vděk za to, že máme vůbec možnost žít v hojnosti, obdarovávat a být obdarováni.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru nebo tvorbě dárků. Nechť vám ten hřejivý pocit na duši, že jste udělali někomu radost, hezky osladí sváteční chvíle.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář