Po uplynutí téměř dvou let od jejich poslední show v České republice se skupina artistů Cirque du Soleil vrací zpátky, opět do pražské O2 arény. V celkem čtyřech představení, od 25. do 27. května, budeme moci vidět hru zvanou Alegría, se kterou přijedou do Prahy úplně poprvé.

avatar

Laura

Po uplynutí téměř dvou let od jejich poslední show v České republice se skupina artistů Cirque du Soleil vrací zpátky, opět do pražské O2 arény. V celkem čtyřech představení, od 25. do 27. května, budeme moci vidět hru zvanou Alegría, se kterou přijedou do Prahy úplně poprvé. Jejich vystoupení jsou plná extravagantních kostýmů, neuvěřitelných atletických výkonů, humoru a krásné tematické živé hudby.

Myslíš si, že cirkus je jen týrání zvířat? Kdepak, může to být i umělecký a moderní zážitek!

Myslíš si, že cirkus je jen týrání zvířat? Kdepak, může to být i umělecký a moderní zážitek!

Alegría

Květnové pražské vystoupení, které v překladu ze španělštiny znamená „radost“ nebo „oslava“ je jedna z vůbec nejpopulárnějších show cirkusu. Do Prahy zavítá poprvé až teď i přesto, že její premiéra byla uvedena již v roce 1993. Akrobatickými výkony ztvárňuje překvapivě celkem vážné téma – apeluje na lidi, aby se snažili být lepšími a pracovali ku prospěchu všech, jako odstrašující příklad uvádí např. diktaturu, války a různé možnosti budoucnosti. Není to ale žádné politické vystoupení, jak se může z tohoto popisu zdát, vypráví také o naději a vytrvalosti prostřednictvím artistických kousků a hudby, která je považována za rovnocennou část jejich vystoupení jako akrobacie.

Původ Cirque du Soleil

Cirque du Soleil neboli „Sluneční cirkus“ vznikl v roce 1987 dvěma pouličními umělci Guyem Laliberté a Danielem Gauthierem, postupem času se rozrůstal a začal sklízet kladné ohlasy kritiků po celém světě. Dnes cirkus sídlící v kanadském Montrealu obsahuje několik souborů po celém světě, kde vystupují artisté z 50 zemí – Českou republiku zde zastupuje jediný akrobat Jakub Plšek. Zvláštností Cirque du Soleil je také to, že se zaměřuje pouze na lidské dovednosti – marně byste v jejich show hledali vystoupení nějakého zvířete, a i přes to patří mezi nejlepší cirkusové soubory světa – za to si zaslouží velký respekt a obdiv. Za jejich další nespornou kvalitu považuji to, že na rozdíl od ostatních cirkusů nemají prostoduchá vystoupení, vždy je v show ztvárněna nějaká filozofická idea nebo umělecké upozornění na problém ve společnosti.

Vstupenky

Lístky na květnové představení Cirque du Soleil si můžeš koupit na stránkách O2 arény, nebo si je zde rezervovat a vyzvednout si na jakémkoliv terminálu (měly by být k dostání skoro v každé trafice). Cena se pohybuje od 1 290 Kč až 1 590 Kč, vstupenky jsou rozděleny do dvou kategorií – sezení vepředu a vzadu. Můžeš si vybrat z dvou večerních představení (25.5. a 26.5. od 20:00) a dvou odpoledních (26.5. od 16:00 a 27.5. od 17:00). S nákupem lístků bych určitě dlouho neváhala, i když se může zdát, že času je ještě hodně, místa se velmi rychle vyprodávají.

Cirque du Soleil na DVD

Pokud z nějakého důvodu nebudeš moci na toto vystoupení jít, nezoufej, můžeš si je vychutnat i z pohodlí domova – Cirque du Soleil vydali řadu DVD se záznamy z představení a soundtracků. Za zmínku stojí také „Journey of Man“ – film vydaný ve formátu IMAX ve 3D provedení. Příběh pojímá jednotlivé etapy lidského života od narození až po stáří a smrt; jeho duševní a intelektuální rozvoj, důležitost volby a osud, to vše ztvárněno především metaforickými prvky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • eva

  Prodám 2 lístky na Cirque du Soleil: Alegría – 26.5.2012, 20:00, sektor 122, řada 20, místa 5,6.
  Cena 2000,- Kč (za oba). Kontakt: ave.krejcova@seznam.cz

 • taky neřeknu

  Jsi debil. Jsou výborní!!!!

 • Nereknu

  At tahne celej cirkus do prdele. I s nekteryma lidma.