Aplikace, která stoupá závratnou rychlostí po žebříčku nejoblíbenějších programů pro mobily. Nemáš Snapchat? Neexistuješ. Ale je aplikace opravu tak bezpečná, jak všude hlásají její tvůrci?

avatar

Markéta Gajdošová
Blázen do herectví, žurnalistiky, moderování a studentka v jedné osobě.

O co se jedná?

Snapchat je sociální síť, která ti umožní zasílat právě pořízené fotky tvým přátelům. Na tom by nebylo nic tak originálního, kdyby se fotka do 10 sekund nesmazala s tím, že už si ji nikdy nemůžeš zobrazit a že se „navždy vymaže“ z paměti telefonu. Ve zkratce to znamená, že můžeš zaslat jakkoliv trapnou fotku, protože za chvilku už existovat nebude. Můžeme si ale být jisté, že Snapchat opravdu chrání naše soukromí?

Snapchat
zdroj: androidmarket.cz

„Mhmm.. Jedu autobusem, nuda. Co ty?“

Ačkoliv se říká, že si u nás Snapchat moc velké obliby neužívá, dovolím si tvrdit opak. Když jsem včera jela autobusem, obsadila jsem – jako vždy – zadní místo a tím se mi dostalo skvělého výhledu na mobily všech lidí, kteří seděli přede mnou. Na polovině obrazovek vyskakoval žlutý panáček, což je symbol nové „zprávy“ na Snapu. Přišlo mi to až absurdní, vidět jedinou aplikaci v takové míře…

Snapchat
zdroj: androidmarket.cz

Nikdy nevíš, kam se fotky opravdu dostávají po „vymazání“

Dalo se očekávat, že program bude sám o sobě navádět k „diskrétnímu“ zasílání lechtivých fotek. Alespoň takhle to pochopila většina teenagerů v USA. Lidé totiž věří tomu, že na rozdíl od ostatních sociálních sítí lépe uchrání své soukromí. ALE. Teď si to přiznejme, která z nás s při registraci přečte licenční podmínky? Nevědomky tam totiž souhlasíme s tím, že o nás Snapchat může sbírat libovolná data! To znamená, že s fotkami může dělat prakticky cokoliv.

Snapchat
zdroj: techcrunch.com

Screenshot? Tentokrát na něj zapomeň!

Když jsem poprvé slyšela o této aplikaci, tak mě samozřejmě hned napadlo, že si uživatel, kterému fotku zašleme, může pořídit screenshot. Ve skutečnosti by ti v takové situaci mělo přijít upozornění, abys hned věděla, že si právě někdo uložil tvůj snímek. Zní to sice dobře, ale ve skutečnosti se dá takové hlášení ve změti příchozích zpráv dobře přehlédnout…Navíc, kde můžeme vzít jistotu, že to není samotná aplikace, která schraňuje naše fotky? V poslední době se na Youtube a jiných komunikačních serverech objevují videa, kde jejich autoři radí, jak danou fotku uložit, aniž by odesílateli přišlo upozornění. Už jsi změnila názor na ochranu svého soukromí?

Snapchat
zdroj: www.idownloadblog.com

Každý den nová aférka…

Zdá se, že si vývojáři mnou ruce nad dosavadním počtem „snapchaterů“, kteří si licenční podmínky asi jen tak nepřečtou. Zdá se, že se jejich počet nesnížil ani po aférce, kdy hackeři získali přes 4,6 milionů telefonních čísel uživatelů. Existuje dokonce stránka, na které se pravidelně zveřejňují takzvané Snapchat Faily.

Snapchat
zdroj: https://twitter.com/OhSnapchatFail

Musíš si sama určit, které fotky jsou pro zasílání tabu

Přiznám se, že i já jsem se stala členem nadšeného stáda a Snapchat často používám. Ale po přísunu nových informací, které jeho recenze každodenně přináší, jsem si uvědomila, že bych neměla posílat příliš osobní snímky, ať už je adresát kdokoliv. To, jak se bude aplikace vyvíjet dál, ale brzy uvidíme…

Snapchat

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • lili

    Trochu debilní názor….

  • sss

    sory,ale tuhle aplikaci může používat jenom dement