Myslíš si, že je Facebook vůbec nejoblíbenější sociální síť? Poslední studie na amerických teenagerek přináší zajímavé výsledky, které můžeš porovnat i s vlastním online životem.

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Americký teenager na netu

I když to může být pro někoho překvapení, teenageři rozhodně nepoužívají internet jen pro zábavu. Často díky němu i studují a vyhledávají informace do školy. A jak je na tom oblíbenost jednotlivých sociálních sítí?

Chováš se na sociálních sítích jako průměrný teenager?
Mobilní telefony umožňují připojit se k netu prakticky z libovolného místa.

Život pod modrým pruhem

Průzkum společnosti IPSOS MediaCT a Wikia na respondentech ve věku od 13 do 19 let ukázal, že 93 % z nich alespoň jednou týdně navštíví YouTube, ale jen 65 % také Facebook. Se závislostí na životě pod modrým pruhem to tak možná nebude až tak vážné.

Oblíbenost sociálních sítí

Tweetovat v kostele?

Pokud jde o místa, ze kterých se teenageři připojují na net (z notebooku, telefonu, tabletu atd.), jedná se z velké části o situace, kdy by rozhodně online být neměli. O kostele u nás v ČR rozhodně mluvit nelze, ale taková škola či práce by určitě získala pěkných pár procent. Celých 100 % z více než 1200 teenagerů se přiznalo, že je online více než hodinu denně. Jak jsi na tom ty?

Místa na sociální sítě

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář