Objevování zajímavých zemí je pro monoho lidí velkým snem, a proto jou tady 3 praktické tipy, díky kterým můžete na cestách výrazně ušetřit.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Chcete vyrazit za exotikou? Tady jsou 3 praktické tipy, díky kterým si cestování užijete

Každého cestovatele začnou dříve či později lákat vzdálenější destinace, které nepatří mezi běžná místa na dovolenou. Pokud i vy hledáte něco víc než Itálii a Španělsko, budou se vám následující doporučení skvěle hodit.

1. Exotika lze i bez cestovky

Z exotických zemí má většina méně zkušených cestovatelů strach. Právě to je ten důvod, proč se obrací na cestovní kanceláře. Není však překvapením, že cesta zakoupená přes CK vyjde výrazně dráž, než když cestujete na vlastní pěst. Chcete-li ušetřit, je lepší si o dané zemi vše pečlivě nastudovat a na cestu se připravit. Rázem se tak obejdete bez delegátních služeb. V dnešní době není složité zjistit si na internetu vše důležité. Podívejte se na sociální sítě, projděte si dané místo na online mapách. Exotika nemusí být nutně divočinou a cestování do vzdálenějších míst již dávno není komplikované. Akční nabídky letenek z Prahy jsou toho nezřídka důkazem.

2. Nezapomínejte na bezpečí

Mnoho obav z cestování do neznámých končin je spojeno také se strachem z možných komplikací od zrušení letu po nutnost navštívit někde na tropickém ostrově nemocnici. Je pravda, že cestování si člověk užije jen tehdy, když je vše v pořádku. Před cestou si tak zjistěte, jaká nebezpečí na vás mohou čekat. Pokud se chystáte spojit pobyt se sportem, buďte maximálně opatrní a snažte se vyhnout zranění. Rozhodně nezapomínejte na cestovní pojištění. V případě správné volby vás ochrání kdekoliv na světě a vy budete mít k dispozici profesionální asistenční službu. Určitě je důležité zmínit také to, ať při cestování nepodceňujete různé bolesti a zdravotní komplikace. I když jste v cizí zemi, řešte je co nejrychleji.

3. Poznejte opravdu místní kulturu

Pochopitelně můžete letět do exotické destinace s cílem užít si tam maximální komfort někde u bazénu, nicméně takové zážitky na vás čekají prakticky všude, kde stojí nějaký hezký hotel. Mnohem lepší je poznat místní kulturu a společnost. Nebojte se vyrazit do ulic, objevujte nová jídla, bavte se s místními lidmi, podnikejte výlety. V tomto ohledu je opět skvělé podívat se třeba na Instagram, TripAdvisor a další weby pro cestovatele. Tipy na netradiční výlety a atraktivní místa po celém světě z vás udělají někoho, kdo pozná danou zemi z úplně jiného pohledu. Právě takové poznání je tím, kvůli čemu se za exotikou vyplatí cestovat.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivana Navrátilová

  Podle mě dobré tipy. Já už bych se po dlouhé době také ráda zajela podívat za nějakou tou exotikou. Velmi mě například láká Sri Lanka. Podle toho co jsem viděla třeba tady https://www.cklub.cz/pruvodce/pruvodce-sri-lanka/kolombo tam musí být opravdu nádherně. Doufám, že někdy budu mít možnost se tam podívat.

 • Týna Ryglová

  Pro mě je bezpečí mé rodiny na prvním místě, proto se necháváme na každou dovolenou pojistit. Když si člověk zjistí, kolik by stálo ošetření v cizině https://www.top-pojisteni.cz/pojistovaci-poradna/novinky-ze-sveta-pojisteni/osetreni-v-zahranici-aneb-proc-se-cestovko-vyplati , tak si uvědomí, že cena za pojištění je úplně minimální.

 • Petra Lehká

  My létáme na dovolenou jedině s cestovkou. Sice je možné, že za dovolenou zaplatíme více peněz, ale máme to alespoň bez starostí. Od té doby, co máme děti, tak potřebujeme klidnou dovolenou a tu nám cestovní kanceláře mohou zajistit. Letos jsme letěli do Řecka a byla to moc pěkná dovolená. Před dovolenou jsem nám koupila nové cestovní kufry z https://bagalio.cz/cestovni-kufry-na-koleckach , protože ty, které jsme měli, se už rozpadaly.

 • Macina Nováková

  Nedávno jsem tady https://www.hyperfinance.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/ koukala na srovnání různých pojišťoven, které nabízí cestovní pojištění a právě tato pojišťovna mi taky vyšla jako nejvýhodnější. Už jste je nějak zkoušel kontaktovat? Případně jaké jsou vaše zkušenosti? Díky.

 • Vlastimil Bůček

  S tím druhým bodem zcela souhlasím. Pokud se člověk chce vydat někam dál do zahraničí, tak je cestovní pojištění prostě nezbytnost. Já bych se v létě rád podíval do Thajska, takže tam si určitě nějaké cestovní pojištění sjednávat budu. Už jsem si porovnával nabídky různých pojišťoven a zatím se mi asi nejvíc zamlouvá cestovní pojištění od https://www.ervpojistovna.cz/