Období mateřské a později i rodičovské dovolené je vždy jakýmsi zátěžovým testem pro téměř každou rodinu. Zatímco všechny peníze polykají pleny či příkrmy, zkuste si přečíst následující řádky. Tipů a rad jak ušetřit právě v tomto období přece nikdy není dost.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Chcete ušetřit na mateřské dovolené? Zkuste to takto!

Kojení a dětská strava<

Mateřské mléko je tou nejpřirozenější stravou pro každé miminko. Děťátku přináší potřebnou výživu, posiluje jeho imunitu a chrání ho před různými onemocněními. Začátkem 7. měsíce života miminka však obvykle přicházejí na scénu příkrmy. I vám se zdají příliš drahé? Omyl! Zapomeňte na ty kupované a připravte si je doma. Domácí kašičky jsou nejen chutnější, dovolíme si říci, že i zdravější, a navíc i ekonomicky výhodnější. Podobný postup můžete samozřejmě využít i u sladkých pamlsků. Drahé pudinky vyměňte za kvalitní bílý jogurt, který můžete osladit například i medem.

Miminka a pleny

S příchodem nového člena rodiny přibývá množství radosti, ale i starostí. Dětská výbavička není zrovna levnou záležitostí, o tom jistě nemusíme polemizovat. Pro své miminko chceme přece všichni to nejlepší. Jednou z finančně nejnáročnějších položek jsou bezpochyby právě plenky. Vyměňte ty jednorázové za látkové a vaše peněženka vám určitě poděkuje. Ušetřit samozřejmě můžete i jinak. Navštivte kupónový web Vasekupony.cz a využijte skvělé slevové kupóny nebo kódy například i na dětský sortiment.

Bezplenková metoda: Další z možností jak ušetřit je i poměrně známá Bezplenková metoda. Miminka totiž již od narození vysílají do světa jasné signály, že se bude “něco dít”. Pokud se maminka naučí včas reagovat, dokáže tím ušetřit nějakou tu korunu navíc.

Dětské oblečení

Děti rostou velmi rychle, proto se může stát, že mnoho věciček zůstane nevyužitých. Co dělat, aby náklady na dětské oblečení zůstaly co nejníže? Možností je v tomto případě hned několik. Tou první je nákup z druhé ruky.

Pokud se vám však tento způsob nezamlouvá, na výběr máte i další možnost. Vhodným řešením může být právě sezónní výprodej, kde slevy často sahají až do výšky – 70%. Výprodej dětského oblečení najdete během celého roku i na portálu Vaše kupóny. Ostatně, přesvědčte se o tom na vlastní oči.

Dětské hračky

Děti a hračky jednoduše patří k sobě, a proto není se čemu divit, že mnohé dětské pokoje připomínají hračkářství. Pokud je i ta vaše ratolest neustále zasypávána novými hračkami, zastavte to. Příliš mnoho hraček totiž vašemu dítěti nejenže škodí, navíc i zatěžuje váš rozpočet.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    Souhlas, super tipy. Co se třeba toho kojení týče, tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že nejlepší je, když má při něm maminka pohodlí. Mně se právě v tomto ohledu hodně osvědčilo oblečení ke kojení, které se mi povedlo sehnat z https://www.happymum.cz/obleceni-ke-kojeni/

  • Nataša Zabloudilová

    Dobré tipy. Já si myslím, že třeba kojenecké oblečení je úplně nejlepší nakupovat přes nějaký dětský secondhand. Jestli si dobře pamatuji, tak já spoustu oblečení pro svoji malou třeba kupovala tady: https://www.ptace.cz/Kojenecke-Obleceni-c17_0_1.htm Bazarové oblečení bývá podstatně levnější a často bývá ve velmi dobrém stavu. :)

  • kristýna ryglová

    Kdo by nechtěl ušetřit. Já se taky snažím ušetřit, jak jen se dá. Mateřská není moc vysoká a musím s tím málem nějak vyjít. Proto se snažím zbytečně neutrácet a když něco kupuji, tak koukám, jestli je zboží ve slevě a nebo využívám různé slevové kupóny http://kuponozdroj.cz/ , abych ušetřila.