Rekonstrukce bytu je zajímavé a oblíbené řešení, každý se nemůže pustit do novostavby nebo koupit právě dostavěnou a zkolaudovanou nemovitost či byt. Když už se k rekonstrukci odhodláte, je několik cest, jež mohou vést k úspěšnému dosažení vytouženého cíle. Kterou zvolit?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Vždy podle konkrétní situace

Ať už se rozhodnete pro klasickou hypotéku, americkou hypotéku nebo pro půjčku na rekonstrukci, je vždy třeba opravdu pečlivě zvážit přednosti a případné nevýhody nebo možné komplikace. U bytu v osobním vlastnictví lze na hypotéku ručit bytem, navíc se vám pravděpodobně podaří sjednat lepší úrokovou sazbu. Nebojte se absolvovat srovnání více institucí, které půjčky a hypotéky nabízejí, budete se lépe v situaci orientovat a určitě se dopracujete k vhodnějšímu řešení než v případě, kdy rovnou dáte na radu kamaráda, který řešil podobnou (ovšem ne zcela identickou) situaci.

Americká hypotéka čeká na objevení

Cesta financování rekonstrukce přes americkou hypotéku stále patří mezi ty méně známé, ovšem možná právě tady najdete optimální řešení svého finančního problému. Důležitá je hodnota nemovitosti, kterou zastavíte. Ocenění je často prováděno zdarma, poměrně dlouhá doba splatnosti umožní snížit finanční zátěž na rodinný rozpočet, většinou budete muset prokázat příjem na základě průměrného čistého měsíčního výdělku a doložit bezdlužnost. Americká hypotéka není účelově vázána.

Hypotéka klasického typu

Tento typ hypotéky slouží vlastně jako hypoteční úvěr, kromě rekonstrukce může být použita i pro koupi nemovitosti, modernizaci a další opravy, které k rekonstrukci patří.

Půjčka na rekonstrukci

Půjčka je nastavena podle konkrétních požadavků klienta, takže když dokážete vyjmenovat zamýšlené úpravy a rozsah rekonstrukce, lze dosáhnout variabilních měsíčních splátek, nižších úrokových sazeb a skutečně transparentních obchodních podmínek.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kamil Štrof

    My jsme s manželkou rekonstrukci našeho bytu započali nedávno, vypočítali jsme si, že utratíme něco kolem dvou set tisíc korun. Půjčku jsme si nakonec našli přes srovnávač z https://rekonstrukce.cz/kalkulacka Tutuo částku jsme dostali za měsíční splátku kolem patnásti set, což je myslím super cena.