Rekonstrukce bytu je zajímavé a oblíbené řešení, každý se nemůže pustit do novostavby nebo koupit právě dostavěnou a zkolaudovanou nemovitost či byt. Když už se k rekonstrukci odhodláte, je několik cest, jež mohou vést k úspěšnému dosažení vytouženého cíle. Kterou zvolit?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Vždy podle konkrétní situace

Ať už se rozhodnete pro klasickou hypotéku, americkou hypotéku nebo pro půjčku na rekonstrukci, je vždy třeba opravdu pečlivě zvážit přednosti a případné nevýhody nebo možné komplikace. U bytu v osobním vlastnictví lze na hypotéku ručit bytem, navíc se vám pravděpodobně podaří sjednat lepší úrokovou sazbu. Nebojte se absolvovat srovnání více institucí, které půjčky a hypotéky nabízejí, budete se lépe v situaci orientovat a určitě se dopracujete k vhodnějšímu řešení než v případě, kdy rovnou dáte na radu kamaráda, který řešil podobnou (ovšem ne zcela identickou) situaci.

Americká hypotéka čeká na objevení

Cesta financování rekonstrukce přes americkou hypotéku stále patří mezi ty méně známé, ovšem možná právě tady najdete optimální řešení svého finančního problému. Důležitá je hodnota nemovitosti, kterou zastavíte. Ocenění je často prováděno zdarma, poměrně dlouhá doba splatnosti umožní snížit finanční zátěž na rodinný rozpočet, většinou budete muset prokázat příjem na základě průměrného čistého měsíčního výdělku a doložit bezdlužnost. Americká hypotéka není účelově vázána.

Hypotéka klasického typu

Tento typ hypotéky slouží vlastně jako hypoteční úvěr, kromě rekonstrukce může být použita i pro koupi nemovitosti, modernizaci a další opravy, které k rekonstrukci patří.

Půjčka na rekonstrukci

Půjčka je nastavena podle konkrétních požadavků klienta, takže když dokážete vyjmenovat zamýšlené úpravy a rozsah rekonstrukce, lze dosáhnout variabilních měsíčních splátek, nižších úrokových sazeb a skutečně transparentních obchodních podmínek.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Nataša Zabloudilová

  My naštěstí u nás doma žádnou rozsáhlou rekonstrukci dělat nemuseli, takže půjčka nebyla třeba. Bylo potřeba jen opravit nějaké drobnosti a to naštěstí můj muž zvládl sám. Je teda pravda, že si kvůli tomu musel koupit nějaké ruční nářadí, ale to se mu naštěstí povedlo sehnat na https://www.elimstore.eu/cz takže zádný problém.

 • Karolína Novotná

  My jsme rekonstruovali jen koupelnu a na to jsme naštěstí žádnou půjčku nepotřebovali. Ještě nikdy jsme si na nic nepůjčovali, tak se snad nedostaneme do situace, kdy si budeme potřebovat peníze půjčit. Když jsme rekonstruovali koupelnu, tak jsem měli velké štěstí, že jsme veškeré vybavení sehnali z https://www.levna-koupelna.cz/ , takže jsme dost ušetřili.

 • Jan58

  My si s manželkou brali právě tu půjčku na rekonstrukci. Předělávali jsme jádro bytu 3+1.v činžovním domě. Přišel architekt od téhle firmy.
  Prošli jsme s ním celý byt dohodli se co a jak, a jak si byt představujeme on si vše rozkreslil na papír, řekl nám přibližnou částku podle který jsme si pak zařizovali
  půjčku na rekonstrukci. A přesnou částku nám řekli, až se spočítá materiál a práce. A za 4 týdny měli hotovo :)

 • Vlastimil Bůček

  No, já nakonec také rekonstrukci financoval z vlastních prostředků. Původně jsem se do ní chtěl kompletně pustit na vlastní pěst, ale zjistil jsem, že s takovou by ta rekonstrukce nejspíš trvala i několik let. Tak jsem si na to místo toho najal několik řemeslníků, kteří mi s tím pomohli. Ty se mi podařilo najít přes tento katalog služeb: http://www.trhpoptavek.cz/ Jsem za to velmi rád, protože práce jim šla od ruky a díky tomu jsme měli rekonstrukci hotovou během několika měsíců.

 • Josef Devátý

  Já se na rekonstrukci právě chystám, ale řekl jsem si, že bude asi lepší, když si na ni našetřím místo toho, abych si bral půjčku. Už mám skoro našetřeno, takže doufám, že se do toho během léta konečně pustím. Vidím to tak, že začnu koupelnou, protože ta rekonstrukci potřebuje ze všeho nejvíc. Už mám do ní dokonce vybrané i nové vybavení a dlažbu – tu jsem našel tady: https://www.koupelny-dlazba.cz/

 • KamSsa1 .

  My jsme rekonstrukci našeho domu financovali díky úvěru od https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ Vybral jsem si ho protože nemám rád papírovaní, což oni skvěle řeší díky tomu, že vaši rekonstrukci můžete dokládat pouze fotografiemi před a po.

 • Bruno Jurečka

  Na naši rekonstrukci jsme měli našetřeno, bohužel jsme však měli nečekané výdaje, protože nám sprchový kout nešel namontovat tak jak jsme si představovali a museli jsme kvůli tomu volat odborníka. Naštěstí jsme narazili na rychlou půjčku z https://www.bezvamoney.cz/rychla-pujcka-ihned/ , takže jsme měli pro řemeslníka peníze k dispozici během pár dní.

 • Kamil Štrof

  My jsme s manželkou rekonstrukci našeho bytu započali nedávno, vypočítali jsme si, že utratíme něco kolem dvou set tisíc korun. Půjčku jsme si nakonec našli přes srovnávač z https://rekonstrukce.cz/kalkulacka Tutuo částku jsme dostali za měsíční splátku kolem patnásti set, což je myslím super cena.