Přináším ti zajímavý příběh od naší věrné čtenářky. Iva toužila po svém vlastním obchůdku a její sen se splnil. Našla si oblast, které rozumí a ve které může být dobrá. Sama je pro sebe velkou motivací a možná i tebe její cesta postrčí kupředu.

avatar

Příběhy čtenářek a čtenářů
Máš zajímavý příběh či názor? Pošli ho na kamoska@kamoska.cz

Chceš začít podnikat? Založ si vlastní firmu

Společnost nebo živnostník

Založení společnosti s ručením omezeným rozhodně není tak nákladné, jak se na první pohled může zdát. Iva nejprve vyřídila živnost a sehnala všechna nezbytná potvrzení. Rozhodla se, že bude prodávat čerstvé ovoce a zeleninu, kterou vypěstuje na své zahradě.

Najdi si obor, který tě bude bavit

Jakmile vyrostly první kedlubny, květáky a jahody, vyrazila na tržnici a se svými potravinami sklidila velký úspěch. To Ivu samozřejmě motivovalo a přemýšlela, jak by svůj byznys podpořila. Nakonec se rozhodla pro založení s.r.o., díky které získala větší jistotu a také začala na své zákazníky působit důvěryhodněji. Na založení firmy je potřeba částka ve výši 200 tisíc Kč. Iva použila nejen své úspory, ale také úvěr, o který požádala v bance. Sama do té doby měla stálé zaměstnání, takže získat půjčku nebyl až tak velký problém.

Vlastní značka BIO potravin

Iva založila vlastní značku BIO potravin, pod kterou začala prodávat obiloviny, luštěniny, různé zdravé dobroty, přírodní sladidla a další potraviny, které má ráda a které patří do racionálního jídelníčku. Jak se její obchod rozvíjel, potřebovala prostorný sklad s dobrým osvětlením. Iva zvolila LED osvětlení průmyslové haly, o kterém se dozvíš víc tady a nemusí tak často měnit jako běžné žárovky. V potravinářství je dále potřeba zakoupení průmyslové váhy, která pomůže při nakládce, vykládce nebo inventuře. Obzvlášť pokud plánuješ prodávat větší objem zboží, taková váha se určitě vyplatí.

I e-shop vyžaduje spoustu práce

Uplynuly dva roky a Iva začala přemýšlet o e-shopu. Sama určitě víš, že obchodů se zdravou výživou funguje mnoho. Iva ten svůj odlišila tím, že do jeho nabídky zahrnula i čerstvé ovoce a zeleninu. Zjistila, že takový e-shop vyžaduje spoustu administrativy – například že je potřeba domluvit dobré data centrum, například od dcddigitalis.sk, kde vám zkušení specialisté poradí vybrat si vhodné internetové připojení šité přímo pro vaše potřeby, nebo kontaktovat různé dopravce.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kamil Štrof

    Já podnikám už nějaký ten pátek a proto, spíše než založení firmy, řeším založení offshore společnosti v některém z daňových rájů. Chci totiž naši firmu dostat do mezinárodního povědomí, což snad díky tomuto zvládnu. Kdyby vás offshore zajímal více, podrobnější informace můžete najít třeba na http://myslitel.cz/se-zaklada-offshore-spolecnost/