Máš skvělý nápad a rozhodla ses, že chceš začít podnikat? Živit se jako OSVČ není tak těžké. Založení společnosti s ručením omezeným je už o trochu složitější, ale není nutné se ani tohoto kroku obávat. Přinášíme ti základní informace a rady.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Potřebuji živnostenský list?

Každý, kdo si chce založit svoji společnost, bude potřebovat živnostenský list i další důležité doklady. Živnostenský list nepotřebují dle konkrétních výjimek jen tvůrčí profese. První krok začínajícího podnikatele by tak měl vést na živnostenský úřad, kde vyplní potřebné formuláře. Více o potřebných dokladech se dozvíte na zalozenie-sro.biz, kde jsou uvedeny jednotlivé kroky navazující po sobě tak, abys na nic nezapomněla. Po založení své společnosti tě čekají každý měsíc určité povinnosti, ale při správném systému vedení papírů není ani administrativa nic složitého.

Chceš začít podnikat? Tak s chutí do toho.
Máš skvělý nápad a rozhodla ses, že chceš začít podnikat?

Kancelář ano či ne?

Uvažuješ, zda mít či nemít kancelář? Každá možnost má svá pro a proti. V dnešní době moderních technologií je pro mnoho lidí řešením virtuální kancelář, která nevyžaduje další finanční investice v podobě vybavení kanceláře nábytkem a doplňky. Nabídku najdeš na tomto odkazu. Negativem může být pro potenciální klienty setkávání se v nejrůznějších kavárnách či restauracích, které nepůsobí tak věrohodně jako vybavené osobní kanceláře. Do reálné kanceláře si můžeš pořídit moderní vybavení, které nebude nijak drahé, a přesto bude působit dobrým dojmem kvalitního zpracování. Pro posezení u kávy se hodí ke konferenčnímu stolku pro návštěvy například sedací pytle nebo nízké židličky. Neméně důležité jsou také doplňky. Výběr neotřelých doplňků a obrazů do kanceláře nalezete například TADY.

Zaměstnání nebo vlastní realizovaný nápad?

Pokud jsi již rozhodnutá, že tvůj nápad je neotřelý a ve světě uspěje, pak máš zelenou a běž do podnikání. Na druhou stranu i tak si před tímto krokem nezapomeň provést dostatečné analýzy prodejnosti, úspěchu na konkrétním trhu a u potenciálních klientů, ať bezhlavě neopustíš práci, kde jsi spokojená, protože i zaměstnání a vlastní společnost se dají v dnešní době zkombinovat například u podnikání přes internet.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář