Máš zálibu ve výrobě šperků, kabelek nebo v jiné ruční práci? Pokud se tvé výrobky líbí kámoškám, spolužákům nebo rodičům, určitě tě už napadlo, že bys je mohla začít prodávat online. Pokud nevíš jak na to, ráda ti s prvními kroky poradím.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Chceš si založit vlastní internetový obchod?

Prodávej své originální výrobky na netu

Prodej vlastních výrobků má jednu velkou výhodu. Nemusíš se totiž předzásobit žádným zbožím. Pokud máš volná odpoledne, můžeš vyrábět třeba po škole nebo o víkendech a materiál průběžně dokupovat. Takové podnikání tak nebude vyžadovat žádné velké investice a v pohodě si vystačíš i s vlastními úsporami.

Vyrábíš navíc unikátní produkt, který se ve tvém okolí líbí. Nač ho tedy prodávat na Fleru nebo Aukru, když můžeš spustit vlastní e-shop a nabízet ho v něm. Veškeré peníze z prodeje pak půjdou do tvé kapsy. Tvorba e-shopu je jednoduchá, řešení na míru najdeš tady. Nebo zaúkoluj šikovného programátora, který vytvoří obchod přesně podle tvých představ, je to ale rozhodně více finančeně náročné.

Bez živnosti se neobejdeš

Samotnému e-shopu musí předcházet žádost o živnostenské oprávnění. Jinak by tvůj byznys byl nelegální a v případě kontroly z finančáku by ses mohla dočkat i pěkně mastné pokuty. Můžeš si vybrat, zda budeš pracovat jako OSVČ nebo jestli založíš společnost s ručením omezeným. Mnoho podnikatelů začíná právě jako OSVČ, jelikož je to o něco jednodušší. Pokud se tvůj obchod ale víc rozjede a budeš chtít prodávat třeba i v zahraničí, založení s.r.o. ti můžu jenom doporučit, ostatně v dnešní době je taková firma na klíč už velmi dobře dostupná.

Vezmi si k ruce tým lidí

Rozhodně nemusíš zvládat všechno sama. Sróčko si můžeš koupit už založené a veškerou svou administrativu svěřit účetní. Výrobou můžeš časem pověřit i nějaké zaměstnance, stejně tak propagací nebo jinými činnostmi. Účetnictví představuje spoustu práce, kterou ne každá z nás sama zvládne – od zpracování mezd přes účtování nákupu materiálu až po záznamy tržeb.

Dej si hlavně pozor na šibeniční termíny, které finančák a další orgány přísně dodržují, abys zbytečně nevyhazovala peníze za nepříjemné pokuty.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář