Máš zálibu ve výrobě šperků, kabelek nebo v jiné ruční práci? Pokud se tvé výrobky líbí kámoškám, spolužákům nebo rodičům, určitě tě už napadlo, že bys je mohla začít prodávat online. Pokud nevíš jak na to, ráda ti s prvními kroky poradím.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Chceš si založit vlastní internetový obchod?

Prodávej své originální výrobky na netu

Prodej vlastních výrobků má jednu velkou výhodu. Nemusíš se totiž předzásobit žádným zbožím. Pokud máš volná odpoledne, můžeš vyrábět třeba po škole nebo o víkendech a materiál průběžně dokupovat. Takové podnikání tak nebude vyžadovat žádné velké investice a v pohodě si vystačíš i s vlastními úsporami.

Vyrábíš navíc unikátní produkt, který se ve tvém okolí líbí. Nač ho tedy prodávat na Fleru nebo Aukru, když můžeš spustit vlastní e-shop a nabízet ho v něm. Veškeré peníze z prodeje pak půjdou do tvé kapsy. Tvorba e-shopu je jednoduchá, řešení na míru najdeš tady. Nebo zaúkoluj šikovného programátora, který vytvoří obchod přesně podle tvých představ, je to ale rozhodně více finančeně náročné.

Bez živnosti se neobejdeš

Samotnému e-shopu musí předcházet žádost o živnostenské oprávnění. Jinak by tvůj byznys byl nelegální a v případě kontroly z finančáku by ses mohla dočkat i pěkně mastné pokuty. Můžeš si vybrat, zda budeš pracovat jako OSVČ nebo jestli založíš společnost s ručením omezeným. Mnoho podnikatelů začíná právě jako OSVČ, jelikož je to o něco jednodušší. Pokud se tvůj obchod ale víc rozjede a budeš chtít prodávat třeba i v zahraničí, založení s.r.o. ti můžu jenom doporučit, ostatně v dnešní době je taková firma na klíč už velmi dobře dostupná.

Vezmi si k ruce tým lidí

Rozhodně nemusíš zvládat všechno sama. Sróčko si můžeš koupit už založené a veškerou svou administrativu svěřit účetní. Výrobou můžeš časem pověřit i nějaké zaměstnance, stejně tak propagací nebo jinými činnostmi. Účetnictví představuje spoustu práce, kterou ne každá z nás sama zvládne – od zpracování mezd přes účtování nákupu materiálu až po záznamy tržeb.

Dej si hlavně pozor na šibeniční termíny, které finančák a další orgány přísně dodržují, abys zbytečně nevyhazovala peníze za nepříjemné pokuty.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Macina Nováková

  Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud si chcete založit vlastní eshop, tak je dobré se dívat i po někom, kdo se vám bude starat o daňovou evidenci, případně účetnictví. Já s tímto právě v začátcích měla dost velké problémy. Právě proto jsem vedení účetnictví raději svěřila do rukou této firmy: https://ucetnibrno.net/

 • Vlastimil Bůček

  Do reklamy je určitě dobré investovat nějaké peníze, nicméně si myslím, že jednou z nejdůležitějších věcí, na které by se určitě nemělo zapomínat je i kvalitní SEO optimalizace. To se mi vlastně i potvrdilo u mého webu. Od té doby, co se mi u něj postarali o SEO optimalizaci https://kvalitneseo.cz/ mám na něm hned o něco vyšší návštěvnost.

 • Ivana Navrátilová

  Reklama na internetu je bezesporu velmi důležitá, z vlastní zkušenosti ale mohu říct, že velkou sílu v dnešní době má i ta fyzická… Já mám například svůj vlastní obchod a právě s nalákáním zákazníků jsem dřív měla docela velké problémy. Vše se ale poddalo v momentě, kdy jsem investovala do projektorů na projekce loga mého obchodu. Ty jsem si nechala udělat u https://www.visap.cz/ Myslím si, že díky nim se mi podařilo můj obchod velmi dobře zviditelnit.

 • Juraj Liška

  Jojo, založit si vlastní eshop je podle mého názoru celkem dobrý způsob jak začít s podnikáním. Pokud ale chcete, aby váš eshop měl v očích zákazníka nějakou úroveň, tak bych se určitě nebál investovat do nějaké propagace. Může stačit i třeba něco tak jednoduchého jako katalog produktů, které prodáváte. Právě na tisk katalogů se třeba specializují tady: https://www.e-abctiskarna.cz/brozury/brozury-katalogy/

 • Diana Reichmannova

  V dnešní době je podle mě založení vlastního eshopu jednodušší, než kdy dřív. Já se právě pro založení vlastního eshopu rozhodla před dvěma lety a rozhodně nelituji. Mimochodem, jestli můžu doporučit, tak před časem jsem narazila na tento článek https://www.bezvarady.eu/jak-zacit-s-e-shopem-na-miru/ kde je spousta užitečných rad, které se právě zakládání internetového obchodu týkají.

 • Josef Devátý

  Já si také svůj vlastní eshop založil už před několika lety. Za tu dobu jsem ale zjistil jednu věc. Pokud člověk chce přilákat zákazníky, tak je určitě dobré investovat do internetové reklamy. Jinak obchod úspěšný nebude. Já například investoval hlavně do Google Ads a o ty se mi stará tento PPC specialista: https://marekpech.cz/

 • Kamil Štrof

  Já mám internetový obchod už několik let, mezitím se v naší zemi ve svém oboru stal jedničkou na trhu, ale musím říct že to mi nestačí. Chci si přes https://www.ioffshore.cz/ založit offshore společnost, díky které budu mít expandování na další světové trhy daleko jednodušší.