Podnikání už dávno není jen pro muže. Čím dál tím víc žen se snaží osamostatnit, vlastní různé e-shopy, kosmetické salóny a mají k podnikání kreativnější přístup než většina chlapů. Přemýšlíš o podnikání také?

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Jak jsem začala bydlet u přítele na baráku

Neboj se plnohodnotné firmy

Nápad máš, zájem zákaznic taky a náklady se ti povedlo spočítat tak, že moc dobře víš, co si můžeš dovolit. Teď je ale zapotřebí postavit se na vlastní nohy a to, co je jen na papíru, převést do skutečnosti. Neboj se založení firmy, protože tento relativně komplikovaný proces za tebe může vyřešit někdo jiný. Ty se pak můžeš soustředit na podnikání a nemusíš se obávat toho, že někde nějaké lejstro vyplníš špatně. Stejně tak firma neznamená, že musíš hned někde začít platit kanceláře. Skvělým řešením je virtuální sídlo, na které můžeš firmu za poplatek přihlásit a nic dalšího neplatíš. K sídlu navíc můžeš získat i nějaké další služby, jako je třeba možnost využívat zasedačku či sekretářku, které bude na předem zvolenou adresu přeposílat korespondenci.

Ve vlastních kancelářích

Pokud se přece jen rozhodneš pro vlastní kanceláře, třeba z toho důvodu, že chceš v jedné místnosti sedět společně se spolupracovníky, nenech se zbytečně unést pompézním stylem, který si mohou dovolit větší firmy. K úspěšnému fungování firmy ti bude stačit kancelářský nábytek, u kterého je důležité koukat hlavně na praktickou stránku, vhodný najdeš třeba zde. Pohodlné sezení a ergonomické pracoviště zvyšuje produktivitu a navíc chrání i lidské zdraví, ať už jde o bolest zad, nebo odolnost vůči stresu.

Snaž se šetřit a přiblížíš se cíly

Podnikání je hodně o počítání, hlavními ukazately jsou příjmy a výdaje. Snaž se již od začátku vést firmu tak, aby měla co nejmenší náklady. Díky tomu můžeš přežít slabší měsíce. Šetřit lze na hodně věcech a možná by tě překvapilo, kolik opravdu úspěšných podnikatelů přemýšlí nad každou utracenou korunou. Nezapomeň ani na maličkosti, když budeš chvilku hledat, určitě seženeš levně náplň do tiskárny, například z internetového obchodu http://www.goodtoner.sk, zjistíš, že nepotřebuješ drahé vybavení a že nemusíš kupovat ty nejdražší kancelářské potřeby. Ušetřené peníze pak můžeš investovat do rozvoje firmy, lidského potenciálu a třeba i nějakých požitků, které budou odměnu za ty hodiny a hodiny, jenž budeš v kanceláři trávit s cílem vybudovat pořádnou firmu!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Macina Nováková

  Myslím si, že pokud v dnešní době chce někdo začít podnikat, tak koupit si ready made firmu je asi nejlepší volba. Koukala jsme třeba sem https://www.ceska-ready-made.cz/ a ty ceny ready made společností nejsou vůbec špatné. Kdybych s podnikáním začínala dnes, tak bych se touto cestou nejspíše také vydala.

 • Juraj Liška

  No tak to je super, jsem rád, že se vám daří. To já když jsem si zakládal svou offshore firmu, tak jsem se té byrokracii spojené se zakládáním firmy nevyhnul… Naštěstí mi s tím ale pomohli tady: https://www.ioffshore.cz/ takže to nebylo až tak strašné.

 • Nataša Zabloudilová

  Já si myslím, že takové rady určitě spousta začínajících podnikatelek ocení. Já bych ale jednu radu také měla. Pokud už máte své podnikání trochu rozjeté, tak bych se určitě nebála investovat nějaké peníze do jeho propagace. Já jsem to tak udělala a rozhodně toho nelituji. Konkrétně jsem si nakoupila několik projektorů na projekce loga svého obchodu od https://www.visap.cz/ Díky nim si alespoň mého obchodu každý všimne.

 • Karolína Novotná

  Taky jsem se stala mladou podnikatelkou. Přítel se rozhodl koupit firmu https://www.copra.cz/koupit-firmu/ , tak jsme začali podnikat. Koupil už zavedenou firmu, tak jsme se alespoň vyhnuli tomu zakládání.

 • Klára88

  Založila jsem si nedávno firmu, ve které se věnuji hlavně internetovému marketingu. Klasickou kancelář tedy nepotřebuji, protože pracuji výhradně z domu. Založila jsem si proto virtuální sídlo na https://comeflexoffice.cz/sidla-firem-praha , aby přecejen moje firma vypadala důvěryhodněji.

 • Diana Reichmannova

  Já už začátky podnikání naštěstí mám dávno za sebou. Teď jsem spíše ve fázi, kdy bych své podnikání ráda rozšířila. Konkrétně bych si chtěla založit eshop. Dívala jsem se a těch systémů, na kterých lze eshop postavit je spousta. Osobně se mi zatím asi nejvíc líbí prestashop. Přemýšlím ale jestli by nebylo jednodušší si celý eshop od někoho udělat. Třeba od https://www.1presta.cz/ Ti jsou na prestsho prý machři. :)