Podnikání už dávno není jen pro muže. Čím dál tím víc žen se snaží osamostatnit, vlastní různé e-shopy, kosmetické salóny a mají k podnikání kreativnější přístup než většina chlapů. Přemýšlíš o podnikání také?

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Jak jsem začala bydlet u přítele na baráku

Neboj se plnohodnotné firmy

Nápad máš, zájem zákaznic taky a náklady se ti povedlo spočítat tak, že moc dobře víš, co si můžeš dovolit. Teď je ale zapotřebí postavit se na vlastní nohy a to, co je jen na papíru, převést do skutečnosti. Neboj se založení firmy, protože tento relativně komplikovaný proces za tebe může vyřešit někdo jiný. Ty se pak můžeš soustředit na podnikání a nemusíš se obávat toho, že někde nějaké lejstro vyplníš špatně. Stejně tak firma neznamená, že musíš hned někde začít platit kanceláře. Skvělým řešením je virtuální sídlo, na které můžeš firmu za poplatek přihlásit a nic dalšího neplatíš. K sídlu navíc můžeš získat i nějaké další služby, jako je třeba možnost využívat zasedačku či sekretářku, které bude na předem zvolenou adresu přeposílat korespondenci.

Ve vlastních kancelářích

Pokud se přece jen rozhodneš pro vlastní kanceláře, třeba z toho důvodu, že chceš v jedné místnosti sedět společně se spolupracovníky, nenech se zbytečně unést pompézním stylem, který si mohou dovolit větší firmy. K úspěšnému fungování firmy ti bude stačit kancelářský nábytek, u kterého je důležité koukat hlavně na praktickou stránku, vhodný najdeš třeba zde. Pohodlné sezení a ergonomické pracoviště zvyšuje produktivitu a navíc chrání i lidské zdraví, ať už jde o bolest zad, nebo odolnost vůči stresu.

Snaž se šetřit a přiblížíš se cíly

Podnikání je hodně o počítání, hlavními ukazately jsou příjmy a výdaje. Snaž se již od začátku vést firmu tak, aby měla co nejmenší náklady. Díky tomu můžeš přežít slabší měsíce. Šetřit lze na hodně věcech a možná by tě překvapilo, kolik opravdu úspěšných podnikatelů přemýšlí nad každou utracenou korunou. Nezapomeň ani na maličkosti, když budeš chvilku hledat, určitě seženeš levně náplň do tiskárny, například z internetového obchodu http://www.goodtoner.sk, zjistíš, že nepotřebuješ drahé vybavení a že nemusíš kupovat ty nejdražší kancelářské potřeby. Ušetřené peníze pak můžeš investovat do rozvoje firmy, lidského potenciálu a třeba i nějakých požitků, které budou odměnu za ty hodiny a hodiny, jenž budeš v kanceláři trávit s cílem vybudovat pořádnou firmu!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář