Jak vypadá cesta autem do Chorvatska? Nečekej žádnou kovbojku, stačí se jen připravit předem na několik věcí, které není dobré podcenit.

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

Jadranské pobřeží je kouzelné

Kvůli velkému náporu českých turistů je léto v Chorvatsku některými lidmi odsuzováno, ale něco takového si tato destinace rozhodně nezaslouží. Dovolené v Chorvatsku je překrásná, pokud má člověk chuť objevovat méně frekventovaná místa a zabloudit do míst, kde je turistů výrazně méně. Některé menší městečka na pobřeží mají skvělou atmosféru a mnohem lepší koupání než profláklá místa.

Nasedneš do auta a vyrazíš za slunečními paprsky.
Nasedneš do auta a vyrazíš za slunečními paprsky.

Před cestou

Vyrazit do Chorvatska autem se určitě vyplatí brzy ráno, cestovat v noci není úplně bezpečné a provoz je tak jako tak v tomhle ročním období poměrně velký. Nejoblíbenější trasou je cesta přes Brno, Mikulov a následně Vídeň. Po celé cestě je velmi dobré značení a také kvalita silnic. I tak je ale dobré před cestou zkontrolovat stav vozidla. Spolehlivé pneumatiky jsou důležité, určitě je hloupost vyrazit na takhle dlouhou cestu v autě, které je obuto v nějakých šlupkách. Déle je nutné kouknout na olej, vodu do odstřikovačů a celkový stav. Zapomínat by se však nemělo ani na komfort samotných cestujících

Pohodlí řidiče

Cesta do Chorvatska je pro řidiče hodně vyčerpávající. Základem je před cestou pořádná dávka vydatného spánku a následně pravidelné zastávky s protažením, nejlépe každé dvě hodiny jízdy. Auta nižší kategorie nenabízí z pochopitelných důvodů tak velké pohodlí, ale to neznamená, že se řidič nemůže v autě cítit pohodlně. Hlavní ingrediencí je správně seřízená sedačka a praktické uspořádání místa kolem. Odpočinek poskytuje loketní opěrka, kterou lze pořídit za pár korun do velkého množství různých automobilů. Každý řidič ocení, když si má kde při dlouhém řízení podložit ruku.

Posádka v chládku

Spoléhat na benzínky není správné a v neposlední řadě ani levné řešení. Cesta po rozpálené cestě vyžaduje, aby měla posádka dostatek tekutin a třeba i nějakou tu svačinku. A co je lepšího, než se osvěžit pořádně vychlazenou vodou? Kompresorová autochladnička dokáže divy, udrží potraviny a tekutiny v chládku po celou dobu jízdy a vejde se snadno do různých typů vozidel. S takovou výbavou už nemusíš popíjet teplou vodu a jen se modlit k tomu, kdy auto zastaví.

Tak trošku jiné Chorvatsko

Chorvatsko je od nás několik hodin cesty a v posledních několika letech výrazně změnilo tvář. Na své si tak přijdou jak paštikáři, tak lidé, kteří vyráží na dovolenou za luxusem a nákupy. Co takhle opět zařadit tuhle destinaci na seznam výletních tipů?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • jerry

    Jako řidič se na cestu do Chorvatska vždycky těším. Vždycky jedu přes noc, rakouské a hlavně chorvatské dálnice jsou jedna báseň. Příští rok mám bojový úkol se dostat autem na Hvar. Poprvé trajekt, poprvé budu i plout na lodi :-)