Třebaže se to nemusí zdát, tvoří blogy výraznou součást internetové kultury. Často na nich člověk najde relevantní informace dřív, než se objeví na seriózních serverech. Blogy každý den přináší unikátní obsah a jejich autoři se nezřídka stanou menší celebritou, kolem které se soustředí významná komunita. Specialitou zůstávají dívčí blogy. Čím jsou tak odlišné? A musí být každé blogerka tak trošku střelená?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Kámoška přináší speciál, ve kterém se ti představí úspěšné a oblíbené české blogerky.

Kámoška přináší speciál, ve kterém se ti představí úspěšné a oblíbené české blogerky.

Natalia Sadness to nezačala!

První blog se objevil na internetu v roce 1999, nicméně tento formát si získal oblibu teprve s nástupem veřejně dostupných nástrojů pro rychlou publikaci obsahu. Blogování si získalo srdce a mozky tisíců lidí. Psalo se hlavně o technice, zkušenostech s produkty a novými pracovními postupy. Už mezi prvními průkopníky se objevily kreativní stvoření – ženy. Tento čerstvý vánek do šedé a sterilní zóny přináší názory na módu, kosmetiku, kulturu a vlastně vše, co nás dívky zajímá. Ženy odhalily potenciál blogu mnohem dřív, protože ho více považovaly za svůj osobní deníček. Místo, kde mají možnost se svěřovat, diskutovat, hádat se… Díky tomu vznikl koncept autorských blogů. Blogerka píše o sobě, svých zážitcích, láskách, starostech, radostech a na blog pravidelně přidává své fotografie či videa. Těchto blogů je na českém internetu stovky, ale pouze některé stojí za zmínku. A jak poznáš super blogerku?

Blogerky si našly novou Kámošku

Jako vůbec první ženský server přináším aktualizovaný a přehledný speciál České blogerky! Cílem projektu je vytvořit katalog kvalitních dívčích blogů, které ti mohou přinést něco zajímavého. Každou autorku jsem vyzpovídala, takže ti bude hned jasné, s kým máš čest. Katalog není volně editovatelný. Můžeš si být na 100 % jistá, že se k tobě dostanou pouze ověřené tipy na kvalitní inspiraci a zábavu. Neváhej nám i ty zaslat odkaz na tvůj oblíbený dívčí blog!

A proč přehled českých blogerek?

Autorky dívčích blogů přináší zajímavý obsah, který se často dostane pouze k malému množství lidí. Kámoška se rozhodla tímto projektem podpořit všechny kvalitní české blogerky, pro které bývá návštěvnost jedinou odměnou. V neposlední řadě je odkazování na tyto blogy zajímavé i pro čtenářky Kámošky, protože se mohou dozvědět další podrobnosti o tom, co je zrovna zajímá.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://fain-mishell.blog.cz/ Míša

  Já budu blog rušit a vytvářen nový speciálně dívčí blog.Jakou musím mít tedy návštěvnost aby se dostala do seznamu ? Když bude třeba 20 lidí denně,mám šanci? (Kdybych splňovala všechny ostatní podmínky ?)

 • http://ladyrovena.blog.cz Lady Rovena

  Tak jsem se chtěla přihlásit mezi blogerky a po přečtení podmínek přidání blogu jsem si opět uvědomila, že jsem opravdu stará :o ) “Kámoška blogerka” můžu být jen do 35 let … bohužel už mi je 37. To je ale nespravedlivost :o ))) Asi to zkusím někde v klubu důchodců pro blogerky :o )))

 • http://rmblanik.wordpress.com/ RM

  Mě by zajímalo jaké jiné věci hodnotíte krom navštěvnosti u blogů, který se chtějí do seznamu.
  Dík za odpověď

 • Kámoška.cz

  Ahojky, kontaktuji každou blogerku, ale bohužel to trvá dost dlouho. Denně mi přijde kolem 50 žádostí a je velmi časově náročné vše pečlivě kontrolovat. Takže díky za pochopení a odpověď určitě přijde.

 • http://sussanah.blog.cz Sussanah

  Blogerky, které máte v seznamu jsem si prošla, ale nejvíc se mi líbilo u “staré známé” Metteorwy =) I když taky ta modelka Lucie má zajímavý život =)
  Chtěla bych se zeptat, jak je to s přihláškami mezi tyto blogerky. Počítám, že vám jich chodí docela dost, kontaktujete každou (byť s negativní odpovědí), nebo to, že se neohlásíte znamená, že o ni nestojíte?
  Děkuji za odpověď =)

  PS: nojo, ptám se, protože jsem vám ten formulář taky vyplnila =D

 • Kámoška.cz

  Ahojky, jde nám o to, aby se kolem blogu soustředila nějaká návštěvnost, která je pro nás důkazem péče a snahy autorky. Bohužel právě návštěvnost je jediný objektivní ukazatel. Přidáváme blogy, které mají potenciál větší návštěvnosti dosáhnout, nebo ji mají. V přehledu tak najdeš blogy s návštěvností od 30 do 1000 lidí/den. Není to ale hlavní ukazatel, na který koukáme.

 • http://diamond-ladies.blog.cz Bea-Mall

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak je myšleno pravidlo
  “Rostoucí či stálá návštěvnost v řádu stovek unikátních návštěvníků/den”
  Blog který se snažím přihlásit má návštěvníků okolo 100 až 200 denně a pořád mi přichází odpověď která mi tvrdí že nesplňuji podmínky.
  Přitom je skoro každý den na blogu něco nového a obsah je autorský.

 • Jen tak ..

  Můžu se do Top Blogerů přihlásit i když nemám autorskej blog?

 • http://crazygirl-forever.blog.cz/ Šílená bruneta P =)

  Já myslela že to natalia sadness začala… ale je dobré vědět že ne =)

 • http://dajush-krainova.blog.cz/ DaJushKrainova

  Chtěla bych vám doporučit blog lucik-original.blog.cz :) travim na nem kazdy den spousty hodin a vždy se skvěle zabavím a dozvím něco nového :) Podle mě je jeden z NEJ :)

 • http://laduntrend.blog.cz Lada

  Mary-Ane: Podle kvalitních komentářů, jistě. Dneska už ty lidi tohle nepíšou, málo kdo ti to napíše, napíše ti spíš, hezký blog ,ěpkný design, prima fotky apod. k článkům, ale nenapíše ti rozebranou konverzaci.. Je to jiné, než dřív. Je to sice velká škoda, ale je rok 2010..

 • Kámoška.cz

  Ahoj Adélko, děkuji za pochvalu a nápad. Pokusím se promyslet, jak by to mohlo vypadat a myslím si, že něco podobného by se dalo realizovat. Sleduj Kámošku a uvidíš :-)

 • http://www.kacka07.blog.cz Kate

  Mary-Ane: já s tebou naprosto souhlasím.

 • http://kitty-adushka.blog.cz/ Adélka

  Ahoj Kámoško , chtěla jsem ti říct , že článek je skvělý :) líbí se mi , že na něm jsou opravdu ty nej blogy …. a zároveň se zeptat -> Nemohla by jsi něco podobného udělat i pro nové blogy … jen s rozdílem , že my nemáme tisíce návštěvníků . Myslím tím povzbudit ty nové blogy co právě jsou na úplných začátcích.

 • Kámoška.cz

  Ahoj, děkuji za komentář. Chtěla bych jen říct, že pro přidání rozhoduje velké množství faktorů (více, než je jich v podmínkách) a jejich posouzení je bohužel vždy dost subjektivní. Prioritní je pro nás vždy obsah a jeho zajímavost pro čtenářky našeho serveru. Děkuji za pochopení a inspirace je něco, co “bohužel” nikomu nelze upřít. Nedokážeme vždy analyzovat zdroj – to ani není v našich silách.

 • http://www.mary-ane.blog.cz Mary-Ane

  Můj blog nepatří mezi ty nejoblíbenější a jen proto je nekvalitní? To se mi moc nezdá. Myslím, že kdybyste se koukli na TOP blogerky, viděli byste, že mají na svých stránkách hodně svých fotek. Jasně, jsou fotogenické, ale pod těmito článku se objevuje hodně krátkých komentářů typu: “Hezký blog, design, fotky…”. Podle mě se kvalitní článek pozná nejen podle kvantity komentářů, ale i (hlavně) podle kvantity. Ukamenujte mi, že těmhle dívkám závidím jejich návštěvnost, ale nemám důvod. S mnoha z nich se přátelím… Nevadí vám, že vybíráte holky, které se inspirují na méně známých blozích a ty nápady vydávají za své. To mi nepřijde fér…

 • Neliss

  “módu, kosmetiku, kulturu a vlastně vše, co nás dívky zajímá…” Ráta sa aj s dievčatami, ktoré nemyslia len na to, ako vyzerajú?:D

 • Kámoška.cz

  Kdepak, tento speciál není časově omezený.

 • Ema

  Je to nějak časově omezené, nebo se můžu přihlásit třeba za dva měsíce?