Určitě každý z nás v něco věří. Někdo na konec světa, někdo v osud, boha, karmu, lásku na první pohled, mimozemské civilizace, na to, že se tvé sny a přání stanou skutečností… a někdo na duchy. Výmysl, nebo skutečnost? Já sama se domnívám, že jsem se s duchem už setkala.

avatar

Emm
Psaní článků o vztazích má jako koníček pro volný čas.

Určitě každý z nás v něco věří. Někdo na konec světa, někdo v osud, boha, karmu, lásku na první pohled, mimozemské civilizace, na to, že se tvé sny a přání stanou skutečností… a někdo na duchy. Výmysl, nebo skutečnost? Já sama se domnívám, že jsem se s duchem už setkala. Bojíš se ráda? Tak čti dál a zavítej se mnou do světa duchů, bubáků a jiných strašidel.

Setkání s duchem je zážitek, který ti pravděpodobě nikdo nebude věřit. Zdál se ti jen zlý sen, nebo to byla skutečnost?

Setkání s duchem je zážitek, který ti pravděpodobě nikdo nebude věřit. Zdál se ti jen zlý sen, nebo to byla skutečnost?

Smrtelný dotek

Ležela jsem ve své posteli a nemohla jsem dlouho usnout. Převalovala jsem se ze strany na stranu a ve vzduchu cítila nepopsatelné napětí. Otočila jsem se na pravý bok, směrem k oknu a opět se snažila usnout. Zavřela jsem oči a vnímala okolí jinými smysly. Najednou to všechno napětí vybouchlo. Okna a dveře se začaly lomcovat – venku začal foukat silný vítr. Můj králík zmateně začal pobíhat po kleci a brácha se nervózně převaloval v posteli, i když už dávno spal. Nevydržela jsem to a otevřela jsem oči. Náhle mě zalil studený pot. Před mojí postelí někdo stál! Bílá, nebo spíše průsvitná postava. Strachem jsem ztuhla a modlila se, aby mi nic neudělala. Tak nějak jsem cítila, že se mě chce dotknout. Pevně jsem zavřela víčka a v křeči po několika minutách usnula. Ráno jsem se probudila, již beze strachu. Když jsem to řekla kamarádovi, oznámil mi, že když se tě dotkne bílá postava, někdo blízký ti zemře. Nevěřila jsem mu. Ale o několik měsíců později mi umřela babička, se kterou jsem ani neměla možnost se rozloučit. A hned na to králík. Náhoda, nebo to všechno mělo co dočinění se zážikem, který jsem si mohla jenom představit?

Vše je jen v hlavě

Určitě každá z vás viděla alespoň jeden díl hororu Paranormal Activity. Děj vypráví o posedlostí démonem a všelijakých nadpřirozených bytostí. Režisér tvrdí, že film je natočen podle skutečné události. Ale jak můžeme něčemu takovému věřit? Vždyť neexistují žádné hmatatelné důkazy, nebo tvrzení, která jsou stoprocentně pravdivá. Občas někdo na fotografickém snímku zachytí „ducha“. Nikoho ale nenapadne, že to může být jenom podivný stín, odraz, nebo cokoliv jiného. Vidíme to, co chceme vidět. Pokud na duchy nevěříš, je pravděpodobné, že ani nikdy nic takového neuvidíš, protože prostě nechceš. Ale kdo na duchy a magii věří, často běžným událostem dává nadpřirozený význam.

Paranormální jevy existují

Ale pojďme se vrátit zpět k důkazům, že duchové existují. Člověk, který se zabývá nadpřirozenými jevy většinou vystudoval, nebo studuje parapsychologii. Ve svém zaměstnání se poté zabývá zkoumáním důkazů o existenci mimozemšťanů, duchů a paranormálních jevů. Často také vyvrací vyděšeným lidem přesvědčení, že mají ve svém domě ducha. Zvláštní událost se většinou jednoduše vysvětlí, například blízkostí elektrárny, silným proudem, ložiskem některých kovů pod zemí apod. Někdy se ale stane, že vědec nemá žádné rozumné vysvětlení. Znamená to, že jsi opravdu viděla ducha?

Když se chceš bát

Mezi tyto nejznámější případy patří například zjevení mrtvé zdravotní sestřičky v léčebně dlouhodobě nemocných v Oslu. Vedení muselo pozvat kněze, který se duchy a démony pokoušel vymítat. Pacienti tvrdí, že sestřička chodila po chodbách s léky a byla cítit jejím parfémem, který používala celý život. Dalším případem je vyfotografování mužské tváře v televizoru v Británii. Matka vyfotografovala svou dceru při čištění televizoru, a když fotku vyvolala, spatřila na ní neznámého muže. Malá dcera s klidem odpověděla, že je to Ben a že si často povídají. A jak to vidíš ty? Existují duchové, nebo ne? Pokud se o toto téma zajímáš a nedá ti spát, připravila jsem si pro tebe na závěr seznam několika filmů s duchařskou tématikou.

  • Šestý smysl – Film o chlapci, který vidí duchy prosící ho o pomoc. Nominován na šest Oskarů.
  • Kruh – Klasika, kterou viděl snad každý. Děsuplná Samara vraždící nevinné lidi pomocí obyčejné kazety.
  • Oko – Slepé dívce transplantují rohovku. Nevidí ovšem jenom svět, vidí i duchy.
  • Ti druzí – Film z období druhé světové války v prostředí starého děsivého domu.
  • Osvícení – Horor natočen podle knihy Stephena Kinga. Díky tajuplnému hotelu obývanému zavražděnými lidmi se určitě můžeme na ledacos těšit!

Pokud i ty máš tip na zajímavou duchařinu, neváhej přidat komentář. Dobrých filmů s tématikou duchů je velmi málo, většina z nich ve výsledku působí jen jako komedie a marná snaha diváka vystrašit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Radek

    Nevim jak začít jen krátce pořídil jsem fotku nemam ji v dostatečné kvalitě protože jsem nepřepl na noční režim a při přepínání funkcí jsem fotil jen tak na prázdno a mam zachycené dvě osoby které jsou vidět jen částečně a průhledně. Potřeboval bych nějaký kontak na někoho kdo se tímto zabývá. Vypadá to spíše na dva duchy co jsem vyfotil. pokud někdo máte nejaký kontak kam bych mohl tuto fotku poslat zašlete mi jej prosim na e-mailovou adresu: jonyastor@centrum.cz Děkuji předem s pozdravem Radek.