Vydělávat si při škole s velmi nabitým rozvrhem není science fiction. Stačí pouze vědět, kde a co hledat. Existuje mnoho víkendových brigád, které zvládnete dělat i během studia.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Brigáda při škole? Zajímavý zdroj peněz i zkušeností!

Když pouze škola nestačí

Důvodů, proč si při škole najít brigádu, existuje celá řada. V první řadě jsou to peníze. Studium není levné a každá další koruna v již tak našponovaném rozpočtu se hodí. V době vysoké zaměstnanosti jsou navíc odměny za brigádnické práce ve velkých městech příjemně vysoko. Taková víkendová brigáda se může velmi snadno stát opravdu atraktivním přivýdělkem.

Druhým důvodem jsou zkušenosti. Pro každého budoucího zaměstnavatele je zajímavé jednat s někým, kdo má již něco za sebou. Zkrátka ví, jak to v práci chodí. Taková brigáda v call centru člověka nezřídka naučí o obchodu, vyjednávání a psychologii víc, než si dokáže představit. Velmi populární jsou také brigády v IT firmách, různých startupech a skladech. Nejedná se vždy o lehké práce, ale právě o to jde. Získat nové dovednosti, naučit se pracovat pod tlakem a poznat dynamické prostředí.

Kde brigády na víkend hledat?

Cesta ke skvělé brigádě nemusí být složitá. Ba naopak! Aktuální nabídka brigád je opravdu pestrá. Bez ohledu na studijní obor vybírejte takové nabídky, které vás zaujmou na první pohled. Někdy není od věci vyzkoušet si něco absolutně nového. Z toho, že nemáte mnoho času, si nic nedělejte. Mnoho zaměstnavatelů nabízí možnost plánováni směn a dlouhodobé spolupráce. Pokud chcete mít stálý přivýdělek, stačí udělat první krok.

Od brigády k úspěchu

Závěrem nezbývá než zmínit jeden velmi zajímavý jev. Příběhy z celého světa jsou důkazem toho, že brigáda vám může významně pomoci v osobním rozvoji. Mnoho úspěšných podnikatelů získalo inspiraci pro budoucí podnikání právě během brigády, která jim rozšířila obzory a donutila je podívat se na věci z jiného úhlu. Vyražte tak ze školní lavice za prací a mějte hlavu otevřenou.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Macina Nováková

  Já si myslím, že brigáda při studiu je i super způsob, jak se připravit na pracovní život. Například náš syn je momentálně na střední a přes léto si našel brigádu přes tento pracovní portál: https://www.hitprace.cz/ Prý se mu na té brigádě moc líbilo a něco podobného by dokonce rád dělal i po škole. :)

 • kristýna ryglová

  Taky jsem měla brigádu, když jsem chodila ještě do školy. Nechtěla jsem, aby mi všechno platili rodiče. Potřebovala jsem být alespoň trochu soběstačná. Super brigádu jsem našla zde: https://www.airjobs.cz/web/candidate/brigady . Brigáda byla dost podobná tomu, kde nyní pracuji, tak jsem měla alespoň zároveň i trochu praxi.

 • Ivana Navrátilová

  Moc pěkně napsané, díky za článek. To naše dcera letos hledala také brigádu při studiu. Nakonec po dlouhém procházení všemožných nabídek zvolila práci hostesky pro https://www.eventmodels.cz/hostesky/ Velmi ji to bavilo a ty peníze, co si touto brigádou vydělala byly více než slušné. :-)

 • Marcela Holáková

  Já jsem při škole začala podnikat. No, dlouho jsem se rozmýšlela, jestli vůbec začít nebo ne. Nejtěžší pro mě bylo udělat první krok, pak jsme se na jedné přednášce dozvěděli o firmě https://comeflexoffice.cz/sluzby/slevy-pro-studenty-isic , která ten první krok víceméně udělá za vás a mají slevy pro studenty. Tak jsem to zkusila a jsem za to ráda.