Přišel podzim, s ním deštivé počasí a nám se nic nechce. Také se blíží Halloween a Dušičky a co může být lepšího než si s hrnkem nějakého teplého nápoje nebo s miláčkem zalézt do postele a pustit si nějaký horor, který podtrhne to depresivní počasí? Proto jsem se pokusila vybrat těch deset nejstrašidelnějších hororů, na které se můžete podívat. Tři, dva, jedna… horor!

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Pokud se ráda bojíš, jsou strašidelné filmy něco pro tebe. Kámoška pro tebe připravila přehled těch nejpovedenějších.

Pokud se ráda bojíš, jsou strašidelné filmy něco pro tebe. Kámoška pro tebe připravila přehled těch nejpovedenějších.

Kruh

Nejznámější horor. O tomhle filmu slyšel snad každý. Většina, mnou dotázaných lidí, ho považuje za ten nejstrašidelnější, proto ho do našeho žebříčku, řadím na nejvyšší příčku. Pro ty, kteří si zrovna nevzpomínají o čem film je – existuje videokazeta, kterou když shlédnete, zazvoní vám telefon a hlas v něm vám řekne, že do sedmi dnů zemřete. Reportérka, která se o kazetě doslechne, tomu samozřejmě nejdříve nevěří, ale když za záhadných okolností zemřou čtyři mladí lidé, rozhodne se, že tajemství kazety i tajemné holčičky ze studny, odhalí. K záhadné pásce se dostane a shlédne jí i její syn. A pak zazvoní telefon a přijde horor. Stihne zachránit svůj i synův život dřív, než uplyne sedm dní?

Saw

Horor, který byl natolik zvrácený, že uchvátil tolik lidí, až se z něj nakonec stala série, tak bych popsala Saw. Doporučuji vám shlédnout všechny díly, i když si myslím, že nejvíce vás uchvátí díl druhý. Geniální vrah Jigsaw, který hrozně rád hraje hry, si vždy vytipuje lidi, kteří potřebují převychovat. Ty pak zavře do nějaké místnosti a dá jim úkol, který většinou spočívá v tom, že si budete nějak muset ublížit, ať už hledáte klíč ve vlastním oku, derete skrz ostnaté dráty nebo musíte prožít nějaký jiný horor. Pokud se vám úkol povede splnit, přežijete. Pokud ne… zemřete. Sledujte osudy ostatních lidí a zkuste zjistit jak do sebe děj i osudy zapadají, jako skládačka.

Noc s nabroušenou břitvou

Horor, který může být podobná Texaskému masakru. Dvě nejlepší kamarádky Alex a Marie jsou s rodinou v odlehlém domě. V noci u domu zastaví dodávka, vystoupí z ní muž, zaklepe na dveře a za pomoci břitvy všechny kromě kamarádek zabije. Alex spoutá a dá ji do dodávky. Marie je natolik pohotová, že vezme nůž a do dodávky nepozorovaně vleze také. Když se později zastaví na benzinové pumpě, Marie vyskočí a snažíš se na benzínce sehnat pomoc. Jenomže pak vrah zabije i obsluhu, nasedá do auta a Marii nezbývá než ho následovat. Když se jí pak podaří dostat do dodávky a osvobodit Alex, ta se na ní jen vyděšeně dívá a nechce, aby se jí Marie za žádnou cenu dotkla. O co vlastně jde? To zjistíte, když se podíváte na tento horor, kde je všechno jinak, než se nejdříve zdá.

Slaughter

Lola žije se svým otcem a bratry na farmě, kde chovají prasata na jatka. Už to je celkem horor. Seznámí se s Faith, která se snaží uniknout před svým přítelem a tak ráda přijme nabídku, aby na pár dnů jela na jejich farmu. Lola si do domu zve muže, kteří ovšem další den neodejdou a zbudou po nich různé věci, jako auta. Když se Faith po farmě porozhlédne, dojde jí, že prasata nebudou to jediné, co je na farmě zabíjeno. Horor, který je jedním z těch klasických krvákových, ale zároveň zaujme.

Podivní

Teď přejdu od filmů, kde jde hlavně o zbraně a spoustu krve, k těm se zombiemi. Tento horor je novinkou a i když v něm jde hlavně o zombie, občas se pořádně leknete. Všechno začne, když v jednom městečku v Americe hrají baseball a na hřiště přijde muž s brokovnicí. Šerif se ho snaží uklidnit, jenže muž neuposlechne a tak je šerif nucen ho zastřelit. Myslí si, že byl opilý. Jenomže když se začnou divně chovat i ostatní, něco mu na tom nesedí. Skoro všichni obyvatelé se začnou zdát podivní. Horor, který se vám musí zalíbit.

REC

Se zombie souvisí i tento horor, který je pojat zcela originálně. Viděli jste Záhadu Blair Witch, kdy je celý film točen jako reportáž? REC je na tom stejně, akorát teď drží kameru reportérka z televize. Má natočit dokument o hasičích, což se zdá jako nuda, ale jen do chvíle, než hasiči mají výjezd k paneláku, kde slyšeli divný řev z jednoho z bytů. Když tam přijedou, spolu s policií a snaží se zjistit, co se stalo, žena poraní jednoho z policistů a tím ho infikuje. Ostatní obyvatelé se chtějí dostat ven z domu, ale zjišťují, že jsou zamčeni a že je policie, která obklíčila panelový dům, nepustí. A mezi lidmi se pomalu šíří infekce, která je mění na krvelačná monstra. Tím pro lidi, kteří zatím nakažení nejsou začíná ten pravý horor.

Sirotčinec

Teď na chvíli pryč od zombie a vrahounů, protože co je ještě strašidelnější než chlápek s motorovou pilou? Něco, co se nás snaží dostat a my to nevidíme! Horor Sirotčinec vypráví o Lauře, jejím manželovi a synovi, kteří koupí starý sirotčinec s tím, že ho přestaví. Když už je oprava dokončena a Laura je šťastná, najednou zmizí jejich syn Simon a Laura zjišťuje, že v sirotčinci jsou stále děti. Děti, které nikdo nevidí a které si tak rády hrají. To co se vám může líbit je, že horor dopadne zajímavě a dobře.

Orphan

Horor, který se dá přeložit jako Sirotek. Horor, kde se z malé holčičky vyklube úplně něco jiného. Mladý pár, ač už má malou dceru a syna, se rozhodne k adopci dívky, která je v dětském domově uchvátí. Když se k nim nastěhuje, všechno se zdá skvělé, ale jen do doby, než se začnou dít divné věci a než zjistí, že děvčátko nebude až tak nevinné, jak se zdá.

Katakomby

Horor, kde má jednu z rolí i známá zpěvačka Pink. Paříž, která je celá postavená na katakombách, kde leží tisíce ostatků. Krásné prostředí pro horor. Mladá dívka se vydá na výlet za svou sestrou, která jí seznámí s lidmi, kteří si život užívají a pořádají večírky právě v katakombách. Jenomže když se mladá dívka na ilegální párty v podzemí ztratí, zjistí, že mezi spoustou kostí je někdo nebo něco, co jí pronásleduje. Horor je od tvůrců Saw, takže myslím, že za zhlédnutí stojí.

Dark ride

Desítku by měl zakončit horor Dark ride, který je takovou klasickou vyvražďovanou, kdy parta mladých nadržených huberťáků jede do opuštěného zábavného parku, kde si kdysi zažily dvě malé holčičky horor, protože narazili na pomateného zabijáka. Rozhodnou se vloupat do strašidelného zámku, kde se vražda odehrála, ale pak je někdo zamkne a začne je jednoho po druhém zabíjet. Dostane se někdo ven?

Míš tip na nějaký další horor, který stojí za zhlédnutí? Neváhej a doporučení napiš do diskuze!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • jan palla

  Sinister je god horor ale koukam někoho nenapadlo sem hodit insidious a 2 ty horory mají 70%+ i 2 a to je co říct těším se na 3

 • Rick

  Nevidím Sinister a další spoustu opravdových hororů a ne texaský masakr a podobně

 • ninina

  no ja bych sem jeste pridala ….. žena v černem, klič, perfect sisters,Skinwalker Ranch

 • mirka

  ahoj te

 • Lady

  já bych tam určitě přidala eště krvaví valentýn…je to docela dobrej krvaák:DDD

 • S.

  Podle mě mezi nejstrašidelnější horory patří paranormal activity, žena v černém, v moci ďábla, vymítač ďábla pak se mi hodně líbil tunel smrti, sirotek, ale to podle mě už není horor..jestli rádi duchařinu tak určitě pulse..se zobikama určite 28 týdnů po té, taky moc dobrý film

 • http://seznam.cz makys456

  Ahoj mášmoc krásnej blog a já bys sem přidala ještě Hrůza s Connecticutu tk je to supr horor aspon me se libí a Noční můra Elm street 2010 ale i ty starsi jsou super Hory mají oči 1,2, Černá hodina je jich jeste mnoho ale to by se me sem urcite neveslo a urcite si sem ty horory dej jsou supr cupr.

 • Simča

  No tak já bych sem ještě přidala Pokoj 1408, Případ číslo 39, Pach krve, Hory mají oči, Mučedníci, Lidská stonožka – odpornej horor a hlavně něco na psychiku, Zmeškaný hovor… Kdybych měla psát dál, jsem tu do večera :)

 • Dunk526

  Viděl jsem poměrně hodně hororů ale mezi špičku strachu bych asi zařadil:
  Nenarození , Zrcadla , V moci ďábla , Prokletí domu slunečnic ,

  Ale když se chcete radši u hororu pobavit tak určitě :
  Zabijáci lesbických upírek :D

 • alexx

  vymítač ďábla = nejhorší

 • Monika

  Poslední premiéra, Paranormal Enditi

 • http://www.dream-web.blog.cz Martina

  Jo Zrcadla a Nezvratný osud bych taky zmínila dále Smrtící spojení,Krvavý Valentýn a NEZVANÁ-ten je fakt zajimavý

 • DoOmi

  Podivní je dobrej horor ale ten konec posraly=/

 • http://x-bubblegum-x.blog.cz Bubblegum

  Ještě bych dodala, že dobré horory, o kterých jsem už nenapsala jsou:

  Zrcadla 2, Noční můra z Elm street (z roku 2010), Parfém příběh vraha, Hory zalité krví, Nezvratný osud