Přináším ti rozhovor s multitalentovanou Ivou Frühlingovou – modelkou, herečkou, zpěvačkou a spisovatelkou v jedné osobě.

avatar

Markéta Gajdošová
Blázen do herectví, žurnalistiky, moderování a studentka v jedné osobě.

Držitelka několika hudebních cen, na jejímž kontě můžeme najít úspěšná CD a sólové desky, modelka s druhým domovem ve Francii, úspěšná spisovatelka a v neposlední řadě také herečka – tak by se dala Iva představit.

Iva Frühlingová
Francie je zahalená v odlišnostech.

1. Ahoj Ivo, začala bych takovým obecnějším dotazem; svět tě zná jako zpěvačku, herečku, spisovatelku a módní guru. Jakou oblast řadíš ty osobně mezi své nejsilnější stránky?

Momentálně mám na první příčce asi spisovatelství. Myslím, že hodně přínosná pro mou kariéru byla také role prostitutky Žanety ve filmu Filipa Renče Krutá Msta.

2. Po přečtení tvé biografie každý zjistí, že neustále pendluješ mezi Francií a Českou republikou. Co tě láká na Francii? Souhlasíš s tvrzením, že Francouzky patří mezi nejlépe oblékané ženy světa?

Zásadní rozdíl třeba oproti oblékání žen v Česku je ten, že když se u nás oblékneme sexy, je to většinou minisukně a velký výstřih. Ale Francouzky mají to kouzlo obléknout se tak, aby byly tyto partie dostatečně zahalené, ale přesto je to pořád sexy. De facto celá Francie je zahalená v odlišnostech od jiných zemí. Za největší zmínky stojí určitě architektura, výborné víno a pověstná francouzská kuchyně.

3. Na svém kontě máš už také dvě knihy. Kterou považuješ jako úspěšnější?

Pro mě je úspěšnější asi ta druhá, která se jmenuje Příběhy ze showbyznysu. Mám pocit, že jsem do ní dala větší kus sebe a tím pádem je mi bližší. Co se týče prodejnosti, byla určitě úspěšnější první kniha – Příběhy modelek. Do budoucna bych chtěla vydat také román, ale s tím bude větší práce, takže bude trvat déle, než jí dám dohromady.

4. Myslíš si, že je jednodušší psát knihu o tom, co jsi sama zažila? Z jakých zkušeností tvá díla vycházejí?

Myslím si, že je jednodušší psát o vlastních zkušenostech, protože výsledek je pak reálnější a čtenář si umí jednotlivé příběhy lépe představit. Obě mé knihy jsou vyprávěním z mého života, jak z mladších let, tak z nynějška.


Píseň Ou tu veux quand tu veux použil Filip Renč ve filmu Román pro ženy.

5. Máš nějaké vzory, ať už se jedná o modeling či popový svět? Jak vnímáš ty sama obdiv?

Obecně obdivuju silné ženy, herečky i zpěvačky. Mezi ně řadím třeba Vanessu Paradis nebo Keiru Knightley. Přiznám se, že jsem zrovna včera mluvila o tom, kolik hereček se mi líbí a teď si zase na nikoho nevzpomenu :-) . Líbí se mi, když si jde někdo za svým cílem a věnuje se tomu, co má rád.

6. Blíží se prosinec a s ním také Vánoce. Máš nějaký tip na to, jak si udržet figuru i přes lákavé myšlenky na vánoční cukroví?

Já jsem ve znamení býka a patřím mezi požitkáře, takže si cukroví užívám a ještě nikdy jsem se ho nezřekla. Navíc mám díky genům to štěstí, že nikdy neztloustnu.

Lidi se vyvíjí, názory se rozcházejí…
Lidi se vyvíjí, názory se rozcházejí…

7. Děláš rozhovor pro web Kámoška.cz! Máš i ty nejlepší kamarádku? Překazil ti šoubyznys nějaká přátelství?

Mám hodně kamarádů, kteří mě doteď podporují. Nevím, jestli to bylo přímo mým zaměstnáním, ale za život jsem spoustu lidí poztrácela, ale na druhou stranu také našla. Je to takový přirozený proces. Lidi se vyvíjí, názory se rozcházejí…

8. Vraťme se zpátky do minulosti… Věděla jsi vždycky, co budeš chtít jednou dělat? Jak na to reagovala tvá rodina? Podporovala tě už od začátku, nebo to brala jako jeden z dětských naivních snů?

Už odmalička jsem chodila s walkmanem na uších a věděla jsem, že hudbu budu chtít dělat vždycky. Na názor rodiny a příbuzných si až tak detailně nepamatuju. Jen si vybavuju, že když jsem ve svých 14 letech dostala příležitost odjet do Francie díky modelingové agentuře, tak byla maminka nadšená a podporovala mě v tom, ale taťka měl opačný názor, protože mě nechtěl vystavovat „velkému světu“.

Maminka mě podporovala, ale taťka mě nechtěl vystavovat „velkému světu“.
Maminka mě podporovala, ale taťka mě nechtěl vystavovat „velkému světu“.

9. Brala jsi ty sama svůj odjezd s myšlenkou, že máš postaráno o budoucnost nebo jako příležitost, kdy zkusíš něco nového?

Ze začátku určitě. Přesně tyhle situace vnímá každá věková kategorie naprosto odlišným způsobem. Nepřemýšlela jsem o tom, co bude. Byla to přítomnost a jediná důležitá věc, která mě zajímala. Měla jsem pocit, že to tak bude napořád.

10. A na závěr – chtěla bys něco vzkázat fanouškům a lidem, kteří tě obdivují?

Určitě běžte za svými sny a za tím, co si přejete dělat. Je důležité překonávat svůj strach, sám sebe a nenechat se odradit okolím!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář