Bulvár k ní nebývá lichotivý, ale na druhou stranu dá herečce Báře Mottlové málokdy šanci vyjádřit svůj vlastní názor. Bára mi mimo jiné prozradila, co by byla ochotná udělat pro roli a jak si udržuje figuru.

avatar

Markéta Gajdošová
Blázen do herectví, žurnalistiky, moderování a studentka v jedné osobě.

Divadelní a filmová herečka Bára Mottlová se po studiu na herecké škole začala úspěšně objevovat jak na prknech, které znamenají svět, tak před kamerou. Jsem moc ráda, že si i v rámci svých časových možností našla čas na rozhovor, ve kterém se svěřila, co si myslí o kritických článcích, které doprovází její život.

Bulvár lichotivý nikdy nebývá

1) Poznávají vás lidé na ulici?

Často si říkám, jestli mě lidé opravdu poznávají, nebo jestli jsem se jen na toaletách špatně neupravila. Je to jiné, když jsem na veřejnosti se svými kamarády, ale když jsem sama, tak to úplně nevnímám. Nemám tušení, kterým projektem jsem mohla divákům uvíznout v hlavě, protože něco už na svém kontě odehráno mám. Při focení pro jeden pražský obchodní dům jsme s fotografem procházeli obchody a fotili v pózách, ve kterých si “prohlížím” a “zkouším” oblečení. Bylo vtipné, když se mě v každém obchodě někdo z prodavačů zeptal, jestli jsem to opravdu já, koho včera viděl v Ordinaci nebo ve Vylomeninách. Myslím, že popularita úzce souvisí s tím, kolik lidí daného umělce zná a sleduje, ale na druhou stranu už nebývá podložená tím, jak velkým talentem opravdu oplývá.

2) Jak se stavíte ke kritice a haterům?

Bulvár, ve kterém se občas vyskytnu, bohužel většinou lichotivý nebývá. Je důležité zachovat si nadhled a čistou hlavu, ale za tím je velká práce. Snažím se všechno brát pozitivně a z každého článku si vzít něco dobrého.

3) Jak před kamerou, tak na jevišti jste ztvárnila obrovské spektrum postav. Která vám byla nejbližší a ke které jste naopak musela nacházet cestu?

Mojí největší srdcovkou je role Anděly v komedii Penzion pro svobodné pány. Stojí za ní velká spousta práce a díky tomu je každé představení jedinečné. Musím ale říct, že ke všem rolím, které jsem kdy ztvárnila, jsem měla určitým způsobem blízko, spíš se nenašel žádný režisér ani producent, který by se nebál postavit mě před charakter odlišný ode mě samotné. Já bych se něčeho takového určitě nebála. Mám ráda výzvy a práci na sobě.

Mezi divadelním a filmovým herectvím jsou diametrální rozdíly

4) Věnujete se také modeling a fotomodelingu. Které projekty byly pro vaši kariéru klíčové?

Klíčové pro mě bylo určitě focení pro Playboy, kdy jsem získala celosvětový titul Playmate a ten se mě stále drží:-). V posledním půlroce jsem nafotila spoustu projektů od glamour až po prezentativní fotky pro kadeřnické hair studio Honzy Kořínka. Mám z toho velkou radost. Rozhodně nedávám přednost určitým typům fotoprojektů, jsem totiž ráda barevná – a barevná musí být i má práce.

5) Co všechno jste ochotna udělat pro roli?

Aby u mě došlo k drastické změně, muselo by jít o projekt, pro který bych se vysloveně nadchla. Dneska si bohužel všichni myslí, že bude efektivní, když nacpou nahotu kam se dá, nebo nafotí šokující obrazy, ale ve výsledky je to špatně, protože to nemá žádnou hloubku. Proto, kdybych udělala změnu typu úplné oholení hlavy, přišla bych sice o jinou práci, ale měla bych z toho radost, pokud by to mělo opravdu smysl.

6) Jak se liší divadelní herectví od toho filmového?

Myslím si, že se divadelní a filmové herectví srovnávat nedá. Kdo umí vyjádřit rozdíl tak, aby měla definice hlavu a patu, musí být génius. Jde totiž o diametrální rozdíly a proto bych jedno před druhým určitě nikdy neupřednostnila. Pravidelně hraju třeba s Divadlem Artur, jak v Praze, tak na zájezdech. Někdy se stává, že v jedné hře umím třeba tři ženské role, takže se s ostatními herečkami alternujeme a hrajeme zrovna tu roli, která je zapotřebí. Bývá velká sranda, když znáte všechny repliky – naštěstí se mi ale nikdy nestalo, že bych zapomněla a hrála jinou roli, než tu ve které jsem zrovna na jeviště nastoupila.

Jídlo je na postavě znát ze 75 %

7) Jak si udržujete postavu?

Udržování figury je důležitá položka v mé denní rutině. Již několik let se věnuji Bikram józe, kterou bezmezně miluju. Princip je v tom, že se cvičí 90 minut v rozehřátém sále, člověk se pořádně protáhne a zpevní. Ráda si také zajdu do posilovny, třeba do mé oblíbené World Classe, kde si po cvičení můžu zajít i do sauny nebo si zaplavat v bazéně. Říká se, že jídlo je na postavě znát ze 75%, takže se snažím dodržovat zásady zdravé stravy. Jsem velký jedlík a často ale samozřejmě některým lákadlům neodolám:-). Další věc, která se odráží na pleti, je spánek. Jsem velký spáč a ráda si ho dopřávám, pokud mi to můj životní styl dovolí.

8) Kdybyste zničehonic musela změnit povolání, co byste dělala?

Upřímně, neumím si představit, že bych mohla dělat něco jiného. Pro herectví jsem se narodila a v branži se mě jen tak nezbaví!

Člověk s hereckými ambicemi nesmí myslet na laciné pozlátko

9) Jak showbyznys ovlivnil váš osobní život?

Mám to štěstí, že při sobě v rodině všichni držíme a podporujeme se, ať už děláme cokoliv, takže vztahy s rodinou se určitě nezměnily. Na druhou stranu se mi v poslední době vytřídili přátelé. Kamarádství se mnou určitě skýtá nějaké možnosti a to se určitým lidem líbí a jen kvůli tomu se snaží být v mé přízni. Naštěstí mám kolem sebe několik velmi dobrých a ucelených přátelských vtahů, kterých se nikdy nechci vzdát.

10) Představte si osmnáctiletou slečnu, která zvažuje hereckou kariéru. Kdybyste mohla, co byste ji poradila?

Herecká škola je určitě skvělý odrazový můstek, kde člověk nabere hodně zkušeností, bez kterých se později jen horko těžko orientuje. Když cítí, že chce být herečkou – a nemyslí jen na to laciné pozlátko – poradila bych jí jen to, aby šla za svým cílem a zkusila štěstí. To bych řekla úplně komukoliv, nehledě na to, čemu se chce věnovat. Já sama ale ještě nemám od školy takový odstup, abych mohla posoudit, nakolik je herecké vzdělání důležité. Není to procházka růžovým sadem, ale to není asi v žádném oboru, že?

Tímto bych Báře chtěla mockrát poděkovat za její ochotu a čas, který strávil nad naším rozhovorem. Veškeré novinky a informace můžete sledovat na oficiálních facebookových stránkách.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář