Je charizmatický, sexy a jeho písničky dokáží chytit za srdce. Působí ale také jako skromný, milý a chytrý kluk, kterých na naší hudební scéně není mnoho. Jeho hudební karieru odstartovala výhra v soutěži zlínský CzechTalent 2007 a nyní je tomu pouze pár dní, kdy třinecký rodák oficiálně patří i do andělského hudebního nebe.

avatar

Lucie Horská

Je charizmatický, sexy a jeho písničky dokáží chytit za srdce. Působí ale také jako skromný, milý a chytrý kluk, kterých na naší hudební scéně není mnoho. Jeho hudební karieru odstartovala výhra v soutěži zlínský CzechTalent 2007 a nyní je tomu pouze pár dní, kdy třinecký rodák oficiálně patří i do andělského hudebního nebe. Tomáš Klus, jediný kluk na světě, který se nestydí nahlas říct, že si píše deník…

Charizmatický a sexy chlap, co si píše deník a svými těxty dakáže oslovit nejednu z nás.

Charizmatický a sexy chlap, který svými těxty dakáže oslovit nejednu z nás.

Sport nebo muzika?

Mladý všestranný umělec Tomáš Klus se narodil 15. 5. 1986 v Třinci. Za pár dní tedy oslaví své čtyřiadvacáté narozeniny. Za ta léta toho už nemálo dokázal. Původně se výhradně věnoval vrcholovému sportu. Tomáš Klus získal zlato v moderním pětiboji družstev na mistrovství Evropy 2002 (moderní pětiboj = střelba, šerm, jezdectví, plavání a běh).
Ke kytaře však nikdy neměl daleko. Hrát jej učil táta, který hrával hodně doma, ale i na čundrech. Tomáš Klus se kvůli své „posedlosti“ zažít co nejvíc vždy věnoval více věcem najednou. A jak sám jednou pronesl „nechtěl být nevěrný tajně“, musel se tedy rozhodnout zda se naplno věnovat sportu nebo hudbě. Za sebe a tisíce dalších fanynek talentovaného zpěváka říkám, že se rozhodl správně.

Texty plné metafor

Dnes je Tomáš Klus, student herectví na DAMU, ale hlavně mladý písničkář, kterému se jeho textařský talent rozhodně nedá upřít, uznávaný ve svém oboru. Písně plné zajímavých metafor nejsou jen hloupým plácáním o ničem, ale skvostná (někdy i humorná) poezie o lásce, studentském životě, občas i politice či o smrti.
Folkař? Taky… A není se čemu divit, když Tomáš Klus za své největší hudební vzory bere Jaromíra Nohavicu a Karla Kryla. Svojí trochou do mlýna přispěli i rodiče, kteří Tomáše v dětství brali na fokové festivaly.

Tomáš Klus má anděla

Členové Akademie populární hudby při letošním udílení cen rozhodli, že zpěvákem roku se stane právě třinecký rodák Tomáš Klus za desku Hlavní uzávěr splínu. Při přijímání ceny opět nezklamal. S pokorou a přirozeností sobě vlastní děkoval a rozhodl se, že jako správný držitel anděla se naučí létat.. :) Akademie vybrala toho nejlepšího.

Kde můžeš Tomáše slyšet?

Nyní se život Tomáše Kluse točí kolem právě probíhající druhé části jeho turné „Koncertní tkanička“ (2. 3. – 9. 6.). Na podzim se můžeš těšit na Tomovo další koncertní turné, na které tentokrát vyrazí se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner.
V létě bude Tomáš Klus vidět a hlavně slyšet třeba na festivalech Sázavafest, Rock for People, Colours of Ostrava, Benátská noc ad.

V kostce

Tomáš Klus vydal prozatím 2 desky. Ta nejnovější vyšla na podzim roku 2009 a nese název Hlavní uzávěr splínu, za jejíž prodej získal Zlatou desku. Jeho debutové album Cesta do záhu(d)by vyšlo v roce 2007 a hned na první poslech mu otevřelo srdce spousty fanynek.
Mimo jiné Tomáš Klus napsal hudbu k filmu Anglické jahody. Jako student herectví na DAMU si zahrál roli například v seriálu Hop nebo trop, malou roličku ve filmech Anglické jahody, Šejdrem, nebo Veni vidi, vici.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář