Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii skýtající rozlohu okolo 700 km2. I přes svou malou rozlohu má však téměř 5 milionů obyvatel, jak se jim tam vlastně žije?

avatar

Eva Zmrzlíková
Majitelka šesti zvířat a stovek plyšových ovcí

Singapur
Noční Singapur
zdroj: gdefon.ru

Ve chvíli, kdy vystoupíš na letišti v Singapuru, budeš mít pocit, že existuje víc světů, ten náš a poté Singapur. Jak moc jiný Singapur je, lze poznat jedině na vlastní kůži, pokud ti o něm budu vyprávět já, budeš mít pravděpodobně pocit, že se jedná o nějakou pohádkovou zemi, ale ta země opravdu existuje! Představ si nejmodernější město budoucnosti, máš to? Tak přesně takový je Singapur :-) .

Singapur
Singapur
zdroj: wordpress.com

Výlet za luxusem

Když procházíš ulicemi, máš sváteční pocit, všude je klid, čisto, bezpečno, na každém rohu tě obklopují nejluxusnější obchody světa jako je Gucci, Luis Vuitton, Tiffany nebo Prada. Ještě pohádkovější je však Singapur večer, kdy se vše rozsvítí nádhernými pestrými barvami, ze všech koutů hraje příjemná hudba, je slyšet smích, lidé všech ras a národností zde žijí v klidu a mírů. Není divu, Singapur je nejbezpečnější země na světě, těžko říci, zdali je to díky přísným sankcím za jakýkoliv přestupek nebo se prostě nikomu nechce tenhle ráj na zemi kazit.

Noční Singapur
Singapur v noci je nádherný
zdroj: wordpress.com

Co si nenechat ujít!

Pokud Singapur navštívíš, nesmíš si nechat ujít Botanickou zahradu, kde si budeš moci prohlédnout veškeré cizokrajné rostliny, banánovníky, vysokánské palmy plné kokosů nebo orchideje.

Botanická zahrada
Botanická zahrada v Singapuru

Místo, kde se schází největší počet turistů je Merlion, dominanta města, socha mořského lva a symbol Singapuru.

Merlion
Merlion
zdroj: filmapia.com

Kouzlo klasické Asie objevíš v Čínské čtvrti plné asijského jídla a cetek za pár šestek. Zde je to pravé místo pro nákup suvenýrů a dárků pro tvé blízké, s většinou obchodníku se domluvíš anglicky, nezapomeň smlouvat!

Čínská čtvrť
Čínská čtvrť tě okouzlí
zdroj: southeastasiabackpacker.com

Večer si zajdi na plavbu lodí po singapurském kanále. Loď projíždí centrem osvíceného Singapuru, vedle obrovských barevných mrakodrapů si budeš připadat tak maličká, o to víc tě Singapur svou majestátností dostane. Loď se plaví až k Merlionovi, takže si můžeš pořídit jeho jedinečné fotografie z vodní hladiny, ostatně pořádný foťák si doma určitě nezapomeň, protože noční fotky Singapuru stojí za to.

Singapur
Pohled na Merliona z plavby lodí po kanále

V Singapuru je pro nás Čechy poměrně hodně draho, vyplatí se nakupovat na tržnicích, jak oblečení, tak asijské jídlo. Klasickým singapurským pokrmem je kuře s rýží, ale ve velkém se zde jí také nudle. Zajímavým zážitkem je i čerstvý kokos, který chutná naprosto jinak než ten, na který jsme zvyklí u nás v Česku, je ještě v zelené slupce, je plný kokosové šťávy a měkké dužiny, kterou lze jednoduše vyškrabat lžičkou.

Jídlo
Singapurské jídlo
zdroj: Evy Zmrzlíkové

Čerstvý kokos
Čerstvý kokos je lahůdka!
zdroj: Evy Zmrzlíkové

Noční život v Singapuru!

Noční život v Singapuru
Živá hudba, dobrá nálada, to je noční život v Singapuru

Noční život v Singapuru má také své kouzlo, všude panuje dobrá nálada, ale nesetkáš se zde s žádnými rvačkami či požďuchováním, jednoduše můžeš v klidu vyrazit kamkoliv budeš mít chuť, aniž by ses bála. Ať už zavítáš do jakéhokoliv podniku, určitě si nezapomeň dát místní koktejl, jmenuje se Singapur Sling a je to vyhlášená lahůdka, já jsem měla pocit, že chutná po ovocné žvýkačce.

A co dál?

V Singapuru jsou, na rozdíl od některých asijských zemí, na bělochy zvyklí, takže se zde nesetkáš s pátravými pohledy na každém rohu a můžeš ho tedy v poklidu objevovat. Pokud sis doposud říkala, že ti lidé v Singapuru se ale mají, tak máš sice pravdu, ale zato se opravdu hodně napracují. Většina lidí pracuje dlouho do noci, platy mají sice mnohonásobně vyšší nežli u nás, ale stejné je to i s cenami za cokoliv. Plat učitele se pohybuje například okolo 100 000 Kč měsíčně, avšak malý domek, a tím myslím opravdu malý domek, stojí 40 000 000 Kč. V Singapuru nejsou roční období, je tu jen horko anebo velmi horko, takže si stačí zabalit kraťasy, tílko a vyrazit :-) .


Video Singapur

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Rejdim

    moooc dobrý, chceme další od majitelky stovky plyšových ovcí!!!