Facebook na čtvrteční konferenci F8 představil celou řadu novinek a dalo by se říct, že v porovnání s vývojem za posledních několik let se jedná o opravdový skok. Pokud i ty sama Facebook používáš, určitě tě novinky neminou, a proto je dobré si je nyní představit.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Facebook na čtvrteční konferenci F8 představil celou řadu novinek a dalo by se říct, že v porovnání s vývojem za posledních několik let se jedná o opravdový skok. Pokud i ty sama Facebook používáš, určitě tě novinky neminou, a proto je dobré si je nyní představit. Nový Facebook je nejen reakce na rostoucí popularitu sítě Google+, do které se nyní může zaregistrovat už úplně každý, ale také reakce na nové trendy.

Facebook představil celou řadu novinek a změn. Mezi ně také patří zcela nový druh profilu Timeline (Časová osa).

Facebook představil celou řadu novinek a změn. Mezi ně také patří zcela nový druh profilu Timeline (Časová osa).

Nový druh profilu zvaný Timeline

Hlavní změnou je nový druh profilu Timeline (Časová osa). Facebook vyzobe veškeré tvoje informace, statusy, aktivity z aplikací/her, fotky a další data do podoby časové osy od těch nejstarších až po nejnovější. Profil se vytvoří automaticky, nicméně vše můžeš libovolně měnit a do osy vybrat to, co tobě samotné přijde nejdůležitější. Snahou Facebooku je, abys nad úpravou osy strávila co nejvíce času a věnovala ladění dostatek péče – jedná se o takový deníček. Nový profil spolupracuje také s jinými stránkami/aplikacemi, takže se v ose mohou zobrazit i tvé aktivity z jiných webů. Jednoho dne by tak Facebook mohl združovat absolutně vše, co na internetu uděláš. Nový druh profilu Timeline si můžeš aktivovat již nyní podle tohoto návodu. Aby byla časová osa kompletní, můžeš ji doplnit o historická data. Že by další důvod přebrat se v té hromadě fotek z dětství?

Tlačítko Like mění význam?

Další změnou je přesunutí některých aktivit přátel do funkce Ticker. Facebook nyní vyhodnocuje důležitost příspěvků a aktivit přátel. Ty nejdůležitější pak zobrazuje klasicky v Nejnovějších příspěvcích, ty podle něj nedůležité přesunul do neustále aktualizovaného pravého sloupce – již zmíněné funkce Ticker. Facebook preferuje aktivitu a příspěvky uživatelů/stránek, kteří jsou více aktivní a mají více sociálních propojení. Sama však můžeš u profilu svých přátel/oblíbených stránek nastavit, jestli jsou pro tebe důležité nebo ne a tak výpis novinek ovlivnit. Funkce Ticker také ukazuje aktivity přátel ze služeb, se kterými Facebook v některých státech spolupracuje. Můžeš si tak například poslechnout stejnou písničku, jakou poslouchá zrovna teď tvoje kamarádka. Důvodem pro filtrování aktivit je skutečnost, že někdy nechceme lajkováním spamovat stránky přátel, a proto raději na tlačítko ani neklikneme. Like by však v budoucnu mělo prezentovat mnohem širší škálu aktivit. Počet akcí jednotlivých uživatelů navíc velmi rychle roste. Funkce Ticker se objeví na tvém Facebooku automaticky.

Počet nespokojených uživatelů roste

Každá změna na největší sociální síti rozdělí uživatele na dva tábory. Směr, kterým se Facebook vydal, však některým uživalům doopravdy vadí, protože přináší další zásah do soukromí a svobodného rozhodování. Proč by někdo měl rozhodovat o tom, jaké aktivity jsou důležité? Představ si, že tvoje kamarádka ze základní školy má nyní svatbu, ale na Facebook chodí pouze jednou za půl roku. Napíše o tom status a ty se to nedozvíš, protože Facebook tuhle zprávu nepovažuje za důležitou. Proč by veškeré tvé aktivity a životní příběh měly viset někde na webu? S každou další změnou se zkrátka vyrojí obrovské množství otázek, což je ve výsledku jedině dobře. Jak důležité je pro tebe soukromí?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • pj151

    nechtej ho je to pěkná blbost………

  • Pavel Mucha

    chtěl bych moc ten novej druh ale neumim si ho udělat