Jaro už je tady a kouká nám do oken. Pusť ho tedy do svého domova společně se spoustou jarních dekorací a ozdob, kterými vyzdobíš svůj pokoj. Pojď se nechat inspirovat jarními a velikonočními nápady.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Výzdoba domova

Jaro je definitivně tady, ačkoliv za okny to ještě tak úplně povzbudivě nevypadá. Stromy jsou ještě spíše holé a atmosféra venku je i přes sluníčko trochu šedivá. Zkus si prozářit tyto první jarní dny a připravit se na Velikonoce, které znamenají spoustu návštěv. Vytvoř ve svém pokoji nebo rovnou v celém domě útulnou atmosféru díky jarní výzdobě, kterou zvládneš jednoduše vyrobit ještě dneska. S těmi správnými proprietami a dobrou náladou si můžeš vyzdobit pokoj například:

1. Měkoučkým věncem s kvítky

Stejně jako se dělají adventní věnce na dveře, udělej si pro radost věnec na jaro. Tvoje dveře prokouknou, když si je ozdobíš věncem, který vypadá, jako kdyby byl z trávy. Uděláš ho naprosto jednoduše – v květinářství si koupíš polystyrenový věnec, na který budeš velmi hustě namotávat vlnu s chloupkem (něco jako je tahle vlna: Lion Brand Fun Fur Yarn Lime). Květinky potom na dozdobení můžeš vyrobit nebo si je dokoupit a přidělat. Není na tom nic těžkého.

Jarní dekorace
Krásný chundelatý věnec
zdroj: ahelicoptermom.com

2. Závěsem z motýlků

Jaro je plné těchto něžných a křehkých stvoření, tak proč si s nimi nevyzdobit také dům? Jednoduchý závěsný výtvor naplní tvůj pokoj vůní jara. A výroba je tak jednoduchá – vezmeš si drátěný kroužek o průměru, který chceš (můžeš použít i věnec nebo z papíru vyrobený kruh). Jeho výzdoba je na tobě, nezapomeň ji ale barevně sladit s motýlky, kterými to potom dozdobíš. Na kroužek přidělej provázky nejlépe bílé barvy tak, aby visely dolů. Z barevných papírů potom vystříhej motýlky a jednoduše na provázky zavěs (pomocí kousku izolepy, nebo je tam můžeš přivázat). A dekorace je hotová.

Jarní dekorace
Závěs z motýlků se bude ve vánku třepotat, jako kdyby byl živý.
zdroj: tidymom.net

3. Větvičkou plná kvítků

Stromy ještě nejsou ani pořádně v rozpuku, ale i tak si můžeš domů pořídit hezky kvetoucí větvičku. Stačí, když venku najdeš nebo někde uřízneš požadovaně velkou větvičku a vezmeš ji domů. Z kávových filtrů či barevných papírů vyrobíš papírové kvítky, které na větvičku přivážeš. Pokud nechceš, aby tvoje dílo bylo tuctové, místo květin může na větev vyrobit třeba motýlky nebo ptáčky či jiné dekorace.

Jarní dekorace
Rozkvetlá větvička ozdobí tvůj domov.
zdroj: crafthubs.com/spring-decor/35780

4. Plnou klecí ptáčků

Na tuhle dekoraci budeš potřebovat trochu více věcí, ale pro výsledek se to určitě vyplatí. Nejdříve si sežeň několik žárovek – je jedno, jestli fungují nebo ne. Ty potom nabarvi bílou barvou, aby nebyly průhledné. Po jejím zaschnutí je polep hedvábným papírem jakékoliv barvy a ujisti se, že pořádně drží. Na uzávěr žárovky nakresli očička tužkou nebo fixem a zobáček můžeš udělat z barevného papíru nebo kousku modelíny. Na ptáčka potom nalepíš peří, které se dá koupit v papírnictví. A je to! Zavěs svoje hejno ptáčků někde venku, aby je mohli koledníci obdivovat. Jen dej pozor, aby ptáčci nezmokli.

Jarní dekorace
Ptáčci ze žárovek jsou krásní.
zdroj: craftsbyamanda.com

5. Sklenicí plnou narcisů

Květiny venku ještě nekvetou a vypadá to, že si na to nějakou chvíli ještě počkáme. Ty si ale pokoj můžeš ozdobit květinkami, které jsou k nerozeznání od pravých. Akorát možná trochu méně voní, ale to se spraví trochou voňavky ne? Na narcisy budeš potřebovat papírové formičky na muffiny/cupcake ve světlejší a tmavší žluté. Potom brčka či špejle a zelenou izolepu. Světlejší formičky přehni na polovinu a potom ještě jednou na polovinu. Takto je sestřihni jakoby do véčka, jehož nejnižší bod bude uprostřed. Až budeš mít hotovo, tak formičky rozlož – okraje by měly vytvořit hvězdicovitý tvar. Doprostřed potom udělej malou dírku, kterou provlíkneš tmavší pomačkanou do podoby vnitřku květiny. Její špičku provlékni tou dírkou, přilož k tomu špejli nebo brčko a všechno omotej zelenou izolepou. A narcis je hotový.

Jarní dekorace
Vyrob si sklenici plnou narcisů.
zdroj: auntpeaches.com

6. Velikonočním kuřátkem ve vaně

Co si takhle na Velikonoce vyrobit kuřátko ve vaně ze skořápky? Budeš na to potřebovat vyfouknuté vejce, které rozdělíš velmi opatrně na dvě poloviny a okraje jedné půlky zahladíš. Na „dno“ vany zvenčí připevni nejlépe pomocí tavné pistole nožičky vany, které vyrobíš ze čtyř malých kousků brčka. Do vany potom nastrkej naducané vatové tampónky a kuřátko, kterému můžeš vyrobit i koupací čepici.

Jarní dekorace
Kuře ve vaně
zdroj: chezlarsson.com/

7. Plyšovým velikonočním zajíčkem

Dalším výrobkem je plyšový velikonoční zajíček, kterého budeš mít hotového během chvilky. Důležité je, abys měla nějakou látku, ze které ho vyrobíš. Pak si na ni nakreslíš podle šablony zajíce, kterého vystřihneš a po okraji sešiješ. Buď to můžeš látku sešít kousek od kraje, aby tak vznikl dekorativní lem, nebo ho můžeš sešít úplně u kraje, ale v tom případě plyšáka sešívej naruby – nech si ale nakonec malou škvíru, kterou ho budeš moci otočit (tak nebude vidět niť). Dovnitř nacpi nějakou plsť nebo vatu a díru zašij. Kolem krku mu můžeš uvázat mašli.

Jarní dekorace
Šablona
zdroj: thelittlefabricshop.blogspot.ca/

Jarní dekorace
Zajíc – výsledek
zdroj: thelittlefabricshop.blogspot.ca/

8. Originálním vajíčkem

Na závěr jsou tu nápady na různé barvení vajíček. Velmi jednoduché a přitom zajímavé je udělat vajíčko s knírkem. To vyrobíš tak, že vajíčko normálně obarvíš ve zvolené barvě a necháš zaschnout. Potom z papíru vystřihneš knírek a ten mu přilepíš. Hotovo. Další možností je udělat z vajíčka kyklopa. Po jeho obarvení v něm udělej malou dírku tak, aby prosvítal uvařený bílek. Na ten potom připevni pohyblivé očičko, které koupíš v papírnictví.

Jarní dekorace
Vajíčka s očičkama
zdroj: tallystreasury.com

Udělej si to sama

Takovýchto kreativních nápadů existují na internetu mraku. Nenechej se tedy zlákat drahými dekoracemi, které koupíš v krámě, ale vyrob si je sama. Budeš z nich mít lepší pocit a navíc se s nimi můžeš pochlubit před ostatními. A sama vidíš, že je to velmi snadné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Týna Ryglová

    Pro mě jsou nejkrásnější dekorací květiny. Mám jich plnou zahradu a v létě je to opravdu nádhera. Kupuju si univerzální substrát z http://fertia.cz/index.php/substraty do kterého dávám všechny květiny.

  • Petra Lehká

    Já jsem si koupila skleněné dekorace z https://www.krasne-sklo.cz/ a pak jsem to jen sladila dohromady a bylo. Nejsem ten tip, co by si dělal věnečky na dveře a háčkoval králíčky. Já si radši nějakou pěknou dekoraci koupím už hotovou.