Dostala jsi k Vánocům dárek, který se ti ani v nejmenším nehodí, nelíbí se ti nebo to jednoduše není tvůj šálek kávy – ale bohužel nejde vrátit? Zde je několik typů, co s ním můžeš dělat.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

6 možností, co dělat s nechtěnými dárky, které nejdou vrátit

Nehodící se dárky

Ačkoliv jsou dárky vždy vybírány s láskou a snahou udělat tomu druhému radost, ne vždycky se to povede. Ošklivé oblečení, nesedící boty nebo kýčovité dekorace, které by mohly dělat parádu snad jen na smetišti, ale rozhodně nevyhazuj. I když tobě se dárek nelíbí, stále je škoda ho jen tak zahodit, když existuje tolik možností, co s ním můžeš udělat, aby z něho měl někdo jiný radost. Než se definitivně tedy rozhodneš hodit ho do smetí, zkus popřemýšlet, jestli bys nemohla udělat něco lepšího a mít ze sebe lepší pocit.

Zkus ho v obchodě „vyčenžovat“

Ačkoliv ho nemůžeš vrátit a získat tak peníze, za které by sis koupila něco jiného, v některých obchodech lze zboží alespoň vyměnit. Využij tedy i této možnosti a zkus se po obchodě porozhlédnout, jestli bys tam náhodou nenašla něco, co by se ti doopravdy líbilo, nebo tě alespoň potěšilo o trochu víc, než to, co jsi našla pod stromečkem. Popřípadě se rozhlédni, co by se líbilo někomu jinému a ty mu to můžeš dát k narozeninám nebo nějaké jiné příležitosti.

Daruj dárek potřebným

Pokud jsi od babičky dostala další hrozný svetr, který se nedá nosit ani na doma, zkus ho darovat někomu, komu opravdu udělá radost a hlavně mu pomůže. V mnoha městech už dnes najdeš kontejnery na oblečení, které se vybírá pro ty, kteří ho potřebují. Udělej tedy dobrý skutek a namísto, aby ti svetr hnil ve skříni a tys ho nenosila, daruj ho tomu, kdo ho potřebuje. A pokud nechceš oblečení dát do kontejneru, můžeš se podívat na internetu na stránky různých organizací, které pomáhají – jako např. Armáda spásy.

Daruj radost někomu jinému

Pokud víš o někom, pro koho by se přesně tvůj nechtěný dárek hodil, jednoduše mu ho dej při nějaké blízké příležitosti, jako jsou narozeniny nebo svátek. Poslat dárek dál rozhodně není nevděčné, obzvlášť když víš, že ty dárek nevyužiješ, ale ten druhý by si něco takového přál. Zabiješ dvě mouchy jednou ranou – ty se zbavíš nechtěného a zároveň někomu uděláš radost – a nebude tě to přitom stát ani korunu.

Udělej z toho hru

Domluv se s několika dalšími svými kamarády, kteří také na Vánoce dostali nějaké dárky, které se jim nehodí, a uspořádejte menší burzu. Všichni přineste dárky, které se vám nelíbí, a vzájemně si je vyměňte k vaší spokojenosti. Nezapomínejte ale na základní pravidlo – pokud někdo na stolku uvidí dárek, který někomu z ostatních dal, nesmí se zlobit. Děláte to přeci ke štěstí a spokojenosti vás všech.

Využij dárku pro vytvoření něčeho nového

Pokud jsi dostala nějaký ošklivý dárek, tak dříve, než ho vyhodíš, se zkus zamyslet, jestli by se nedal nějak upravit. Třeba takové nehezké tílko se dá přeměnit několika nášivkami nebo pentlemi, podobně ošklivá lampa se s hezkými flitry dá přetvořit na módní dílko. Cokoliv, co vlastníš, se dá nějakým způsobem upravit a přetvořit a pokud máš šikovné ruce a trochu představivosti, neměl by být problém udělat z ošklivého něco hezkého. A pokud si myslíš, že nemáš dostatek nápadů, nech se inspirovat různými rychlými návody, kterých najdeš na internetu spoustu.

Co s ponožkami?
Aneb, co udělat s přebytečnými ponožkami.
zdroj: dooffy.com

Udělej výprodej

Pokud ale prostě chceš namísto dobře míněného, ale špatně zvoleného dárku, peníze, zkus dárek prodat. Není to sice kreativní metoda, ale pokud chceš peníze, za které by sis mohla koupit to, co opravdu chceš, je to dobrá volba. Lepší než kontejner. Po Vánocích lidé šílí po slevách, takže určitě nebude problém střelit nechtěnou věc někde na Aukru nebo na Bazoši. Popřípadě se tam určitě najde někdo, kdo ji s tebou rád za něco vymění.

Dárky jsou vždy dávány pro radost

Nenech si zkazit náladu, pokud jsi nedostala přesně to, co jsi chtěla. Vánoce přeci nejsou jen o dárcích, ale celkově o atmosféře a rodinném kruhu. Všechny dárky jsou vždy kupovány s radostí a cílem, aby obdarovanému vyčarovaly na tváři úsměv. Jelikož ale v dnešní době existuje tolik věcí a tolik hloupostí, je někdy těžké se v tom orientovat a dát to správné. Nenech se tedy vykolejit a poraď si s tím kreativně.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář