Vánoce se blíží opravdu rychlým tempem, a tak už je načase napsat dopis Ježíškovi. Jak jsi na tom s tím svým? Pokud nevíš, co si přát či jaký originální dárek koupit pod stromeček, podívej se na inspiraci.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Originální každým coulem

Voňavé svíčky, knížky a ponožky už ti vyloženě přetékají z poliček a skříněk, protože každé Vánoce je to na jedno brdo? Je smutné, pokud jsou všichni tvoji kamarádi a rodina spíše tradičního rázu a raději darují jistotu, než nějaký originální dárek. Zkus jim letos trochu pomoci. Zapomeň na to, že už jsi na Ježíška stará a vytvoř si seznam dárků, které bys ráda našla pod stromečkem. Určitě to tvé blízké potěší, protože nebudou muset tápat a koupí to opravdu originální dárky, které si jen budeš přát. Už víš, co by se ti líbilo?

1) Východ a západ slunce ke kávičce

Jestliže každé ráno piješ kávu, určitě si nenech ujít tento skvělý hrníček. Nejenže člověku učaruje svým příjemným vzhledem – jedná se grafiku Země – ale hlavně tě dostane tím, co se stane, když do něho naliješ kávu nebo čaj. Tmavý hrníček se díky teplu začne rozjasňovat, takže to vypadá, jako kdyby byl východ slunce. S postupně chladnoucím nápojem se potom bude zase zatemňovat, jako kdyby slunce zapadalo. Pokud vstáváš dlouho, tohle je tvoje příležitost vidět západ a východ slunce.

Denní a noční hrnek

2) A tvoje tajemství budou v bezpečí

Každá holka má mnoho tajemství, která nechce, aby někdo věděl. Jenomže, kam je schovat? Na tohle ti odpoví designová plechová krabička, která je přesnou imitací knihy. Tvůj deníček nebo jiné osobní věci už budou navždycky v bezpečí, když si je schováš do této krabičky, kterou potom jenom zasuneš mezi ostatní knihy v knihovničce. A zvědavci mají utrum.

Knihová krabička

3) Opraš si mozkové závity

Mnoho studií už dokázalo, že luštění, křížovky, sudoku, iq testy, a podobné věci zabraňují nebo alespoň oddalují stařeckou demenci. Rozcvičuj si také pravidelně mozek a rozluč se s tím „Němcem, který schovává věci“. K tomu ti poslouží skladná hra Lonpos (), se kterou můžeš vytvářet 2D, ale i 3D obrazce podle návodu. Zapřemýšlej jak postavit pyramidu, ale uvědom si, že už jenom vrátit všechny kostky na místo je zapeklitý úkol.

Lonpos

4) Spánek jako v bavlnce

Pokud chceš, aby se ti krásně usínalo, vyzkoušej tohoto nahřívatelného plyšáka. Pokud argumentuješ, že už jsi na plyšáky stará, počkej, až se dozvíš, co tenhle mazlík umí. Medvídek má totiž vyndávací nahřívací podložku, kterou nahřeješ tím, že ji strčíš na chvíli do mikrovlnky. Když ji potom vrátíš Méďovi, bude tě nejen hřát, ale také příjemně uspávat voňavým levandulovým aroma.

Nahřívatelný plyšák

5) Zážitky je potřeba prezentovat

Pověs si na stěnu svoje oblíbené fotky ve vymakaném fotorámečku, abys tak svoje šťastné okamžiky měla neustále na očích. Kdykoliv se budeš cítit osaměle nebo budeš ztrácet motivaci, stačí, aby ses podívala do těchto rámečků, ve kterých bude tvůj život. Prodávají se ve formě nástěnné nebo stolní.

Fotorámeček

6) Plesová sezóna klepe na dveře

Maturitní plesy jsou za chvíli tady, což znamená, že k šatům a botám budeš potřebovat přesně sladěné šperky. Jenomže kde jsou ty hezké modré náušnice? Kam jsi jenom zahrabala ten pěkný řetízek? Tyhle otázky už tě nebudou muset trápit, když si pod stromeček budeš přát organizér na šperky. Tvoje cinkrlátka už se ti nikdy neztratí a ty je budeš mít všechny přehledně na očích.

Organizér na šperky

Chtěj originalitu

Originálních dárků existuje spousta, stačí se jenom poohlédnout a jen tak letmo doporučit svým kamarádům či rodině, že přesně to by se ti líbilo. Pár zavzdychání nad obrazovkou a jistě už se na ně budeš moci těšit pod stromečkem. Nebo zkus výše zmiňovaný sepsaný seznam dárků – ten alespoň u mě zabral vždycky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář