Prázdniny se kvapem blíží a ty na ně ještě nemáš žádné plány? Poradím ti, jak s kámoši zahnat nudu. Připravila jsem pro tebe hned 5 skvělých adrenalinových tipů, které ti rozproudí krev v žilách. Tak se připrav, tohle léto bude nezapomenutelné!

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

1. Vyzkoušej si zorbingovou kouli

Pokud seš ráda v pohybu a nedělá se ti špatně na kolotoči, vyzkoušej si zorbing. Tato dobrodružná aktivita pochází až z Nového Zélandu. Na kopci si vlezeš do průhledné koule, připoutáš se a skoulíš se dolů. Opravdu jednoduché. Představ si ale, jakou zorb dokáže nabrat rychlost. Určeno jen pro silné žaludky! Při dodržení všech bezpečnostních pravidel a instrukcí obsluhy je zorbing bezpečná, ale extrémně divoká záležitost.

Vyzkoušej si zorbingovou kouli

2. Podívejte se na svět z výšky s paraglidingem

Láká tě skok padákem, ale bojíš se, že se neotevře? Vyzkoušej si letos v létě paragliding. Stačí se jen rozeběhnout z kopce a vzletět. Vychutnáš si nejen pohled na krajinu, ale i na povzbuzující kámoše, kteří ti jistě budou držet pěsti. Z paraglidingu si tak můžeš odnést spoustu krásných zážitků a třeba překonat i strach z výšek. Pohled na překrásnou krajinu a nově získaný nadhled ti pročistí hlavu, výsledkem je maximální pohoda a zážitek, na který nikdy nezapomeneš.

Podívejte se na svět z výšky s paraglidingem

3. Nauč se lézt po skalách

Plánuješ letošní dovolenou na horách? Co takhle absolvovat kurz lezení, na kterém se naučíš zdolávat jeden vrchol za druhým. Na šplhání opravdu není nic složitého. Na speciálním kurzu ti vysvětlí, jak se správně pohybovat na laně, kde se chytat apod. Až pak s partou vyrazíte třeba do Adršpachu, budeš se moct pochlubit tím, co dokážeš. Lezení po horách je navíc velmi efektivní při tvarování postavy, takže pokud chceš být fit, je tahle aktivita jasnou volbou.

Nauč se lézt po skalách

4. Zastřílej si

Potřebuješ ze sebe dostat přebytek energie? Pojď se vybít – tedy vystřílet – na střelnici. Nemusíš být zrovna největším fandou amerických akčňáků nebo milovnicí historických zbraní, aby tě střílení zaujalo. Stačí se jen koncentrovat, správně dýchat a zmáčknout spoušť – prásk!

5. Projeď se na rallye

Pokud miluješ rychlá auta, můžeš absolvovat jízdu na rallye, která určitě zvedne tvou tepovku. Staň se spolujezdcem špičkového závodníka, se kterým se rozhodně nebudeš mít čeho bát. Budeš hodně překvapená tím, jak rychle lze projíždět zatáčky.

Projeď se na rallye

Jsou tyhle zážitky podle tvého gusta? Tak neleň doma a užij si letošní prázdniny, jako kdyby byly tvé poslední. Sedět doma můžeš v zimě, třebaže i to by byla škoda.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář