Navštívila jsem první 4DX kinosál v Česku, který se otevřel v pražském multikině Cinema City Nový Smíchov. Jaké jsou moje zážitky a zaslouží si nová technologie takovou pozornost?

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

4DX ve zkratce

Technologie 4DX obohacuje klasické sledování filmu o pohyb, světlo, vůně, vítr a vodu. To vše dokonale sladěné s tím, co se zrovna děje na filmovém plátně. Co to znamená v praxi? Že při automobilové honičce sedačka vibruje, naklání se ze strany na stranu a při průjezdu kaluží dostaneš pěknou spršku. 4DX je u nás absolutní novinkou a první diváky sedačky naklepávají při sledování akčňáku Rychle a zběsile 6. V blízké době se však představí řada novinek (třeba Superman), takže pokud tě auta neberou, stačí chvilku počkat.

Kopanec od Vin Diesela

Speciální sál 4DX v pražském multikině Cinema City Nový Smíchov najdeš snadno a už při prvním pohledu poznáš změnu. Sedačky jsou v sále spojeny po čtyřech, jsou větší, pohodlnější a při sezení na nich máš nohy na stupátku. Efekty jsou prakticky všude kolem tebe, ze sedačky před tebou na tebe bude stříkat voda, v opěrce máš výdechy vzduchu atd. Stačí se tedy jen pohodlně usadit a vychutnat si to, co má přijít.

4DX

Já osobně jsem byla na Rychle a zběsile 6. Musím přiznat, že po skončení filmu jsem byla pěkně domlácená, protože hromada automobilových honiček a rvaček dokonale odprezentuje vše, co 4DX kino umí. Při nastartování silného motoru ve filmu ti začne vibrovat sedačka, při pádu některého z herců dostaneš ránu do zad, průlet rozkvetlou zahradou tě potěší květinovu vůní, při smyku se držíš opěrátka… Reklama na 4DX kino rozhodně nelže a tato technologie doopravdy přináší zážitek, který doma u telky nikdy nezažiješ.

Těším se na další filmy

Pokud tě 4DX kino zaujalo, podívej se na stránky Cinema City, kde najdeš program. Momentálně je však vždy většina sálu obsazena. Vychutnat si absolutní filmový zážitek tak mohou doopravdy jen ti nejrychlejší.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář