Do rakouských a německých kin přišel nový film o Natasche Kampush 3096 Tage (3096 dní). Příběh děsivého únosu a beznaděje, ale také euforie z útěku dojme i překvapí.

avatar

Monika Jirásková
Usměvavá mladá slečna, která nesnáší nudu.

Děsivý příběh napsal sám život

Natascha je pětadvacetiletá mladá Rakušanka, na první pohled holka jako každá jiná. Před 15 lety si ji ale jako desetiletou holčičku vybral coby oběť důkladně promyšleného únosu Wolfgang Prikopil. Ve sklepě svého domu ji potom Priklopil držel neuvěřitelných 3096 dní do doby, než se Natasche podařilo uprchnout. Přijde ti to jako dobrá práce scénáristy? Omyl! Námět na tento emocemi nabitý film totiž přinesl sám život – Natascha opravdu existuje a tento příběh se v celé své hrůze odehrál. Její únosce, který si chtěl z Nataschi vychovat ideální ženu, se krátce po jejím útěku zastřelil…

3096 Tage - Příběh unesené Nataschi Kampusch v kinech
Premiéra filmu proběhla 25. února ve vídeňském multikině Cineplexx.
zdroj: aktualne.centrum.cz

Pro filmaře byl námět výzvou, zvládli ji výborně

Námět filmu propůjčila Natascha s veškerou důvěrou německému producentu Bernardu Eichingerovi, který společně s režisérkou Sherry Hormann ve spolupráci s Nataschou vytvořili z děsivého příběhu velice působivý snímek. Roli Nataschi ztvárnila britská herečka Antonia Campbell-Hughes a nelehkou roli únosce na sebe vzal dánský herec Thure Lindhardt.

3096 Tage - Příběh unesené Nataschi Kampusch v kinech
O budoucnosti Natascha dnes příliš nepřemýšlí. „Nechám se překvapit, co přinese,“ řekla.
zdroj: abendblatt.de

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář