Rhodos je ostrovem mnoha tváří. Na jednu stranu sem míří nekončící davy turistů, na druhou stranu se však na ostrově nachází i spousta nedotčených míst.

Pro cestovatele je tu stále dost možností, kam se ukrýt před turistickým ruchem. Neotálejte s přípravou letní dovolené už teď a třeba se vám podaří dostat se i do méně známých míst Rhodu.

3 důvody, pro které si nenecháte ujít řecký Rhodos

Důvod č. 1: Pestrá příroda

Neposlouchejte škarohlídy, kteří mluví o Rhodu jako o vyprahlém ostrově, kde nic není. Zřejmě tam vůbec nebyli anebo tu trávili čas jen na jedné z hotelových pláží. Kdyby totiž opravdu zažili dovolenou na Rhodu na vlastní kůži, asi by mluvili jinak.

Určitě už každý alespoň jednou slyšel o údolí motýlů nebo pštrosí farmě. Stačí se podívat do kopcovitého vnitrozemí, kde se objevují svěží zelené lesy, ale i plochy připomínající savanu. Od mořského prostředí snadno utečete k potokům obklopeným rozkvetlými oleandry. Využívejte fakultativní výlety do vnitrozemí a poznáte pravý Rhodos.

3 důvody, pro které si nenecháte ujít řecký Rhodos

Důvod č. 2: Zdravé a chutné jídlo

Máte pocit, že řecké kuchyně si dost užijete i v Čechách? Zapomeňte na rádoby „řecké“ fastfoody s gyrosem. Ano, Řekové milují gyros, ale připravují ho mnohem lépe, než svedeme my středoevropané. Až vyrazíte do Řecka, poznáte, že jehněčí gyros s pita chlebem, cibulí, čerstvými rajčaty a tzatziki chutná docela jinak.

Všechny pokrmy se snaží ostrované podávat co nejčerstvější. V typickém jídle moussaka vám v létě naservírují svěží lilky a mleté maso. A co se týká zeleninových salátů, ty také neošidí a možná vás v případě řeckých salátů překvapí, že i zeleninou se dá nasytit na několik hodin.

Důvod č. 3: Všechny druhy pláží

Ať jste nároční sebevíc, pláže na Rhodu se vám zalíbí. Najdete tu jak opuštěné pláže, tak i turisty přeplněná místa u vody. Je libo písek, oblázky nebo pláže uprostřed divoké řecké přírody? Žádnou výjimkou tu nejsou ani pláže v blízkosti antických památek. Například pláž Lindos se nachází přímo pod akropolí.

3 důvody, pro které si nenecháte ujít řecký Rhodos

Neztrácejte nadšení pro řeckou kulturu a pláže ani v zimních měsících, naplánujte si dovolenou dopředu! Zajímavou dovolenou a možnosti first minute zájezdů najdete na stránkách www.blue-style.cz. Pokud si vyberete zájezd z letního katalogu do 15. 1. 2013, dostanete od CK zajímavý dárek, který získáte přímo v den odletu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář