Měl klíčové role ve filmech Letopisy Narnie: Princ Kaspian a Horší než smrt, ale do podvědomí fanoušků se dostal právě díky roli Tyriona Lannistera. Ty se o Peterovi teď můžeš dozvědět víc.

avatar

Janet Osayande
Jejím hlavním koníčkem je hudba a vše, co se jí týká!

10 věcí, které možná nevíš o Tyrionovi Lannisterovi

1) Podceňuje se?

Peter Dinklage se narodil 11. června 1969 v New Jersey a můžeme ho vidět jak na filmových plátnech, tak i na divadelních prknech. Navzdory mnoha důkazů o opaku, Peter není přesvědčen o tom, že ženy doopravdy oceňují jeho smyslnost.

„Říkaj: ‚Páni, ten je sexy‘, ale i přesto se honí za muži, kteří mají víc než 180 centimetrů.“

2) První herec Hry o trůny

Podle všeho byl právě Dinklage první herec, jehož role byla potvrzena, aniž by se o roli vůbec ucházel.
Za hraní Tyriona Lannistera získal několik ocenění, včetně Emmy a Zlatého glóbu.

3) „Musíte mít smysl pro humor.“

Peter se narodil s achondroplazií, formou nanismu (trpaslictví), kdy je tělo dokonale formované, ale kosti rukou a nohou nedorostou dostatečné délky.

„V mládí jsem byl vzteklý a postavil kolem sebe zdi,“ promluvil o svém stavu. „Ale čím starší jste, uvědomíte si, že prostě musíte mít smysl pro humor. Není to jen váš problém. Je i jejich.“

4) Slavný soused

Když mu byli dva roky a žil v New Jersey, měl za souseda manažera Bruce Springsteena (americký rockový a folkový zpěvák), takže často u nich doma hrál na kytaru. Peter si z toho nepamatuje bohužel nic mimo to, co mu sdělili rodiče. Ačkoliv se zdá, že ho tyto příběhy velmi ohromily, jeho matka není velkým fanouškem Springsteena.

5) Milovník zvířat

Miluje zvířata. „Neublížil bych kočce nebo psovi, ani kuřeti nebo krávě. A v žádném případě bych nežádal nikoho jiného, aby jim ubližoval za mě.“ vysvětlil. „Proto jsem vegetarián.“ Všechno maso, které Peter sní na plátně jsou právě proto tofu nahrážky.

6) Umělec

Za jeho roli ve Hře o trůny byl jmenován jedním z osmi herců, kteří mění televizi v umění. Díky tomu se objevil na obálce The New York Times.

7) Lístek k bohatství

Dinklage začal přemýšlet o vlastní vůni poté, co mu kamarád dal lahvičku kolínské, kterou si sám vyrobil.
„Jessica Simpson a Beyoncé mají své vlastní parfémy a vydělají jmění. Myslím, že tahle vůně by mohla být můj lístek k bohatství.“

8) Ignoroval Brada a Angelinu

Díky jeho úspěchu se teď Peter může scházet s hollywoodskými celebritami, ačkoliv občas je někdy ani nepozná nebo projde kolem, aniž by pozdravil.

Minulý rok na Zlatých glóbech, když měl jít na pódium a vyzvednout si svou cenu, ignoroval cestou Brangelinu. „Když přijde ta chvíle, kdy máte jít přejmout cenu a nemáte nejmenší ponětí, co řeknete, nevšimnete si Brada a Angeliny, který vás chtějí pozdravit.“

9) Nebezpečné brnění

Podle Petera všechna ta úžasná brnění, která si může vyzkoušet při natáčení Hry o trůny, nadělají víc škody, než dobroty. „Jeden nám tu spadl z koně, a kdyby na sobě neměl to brnění, byl by v naprostém pořádku. Ale protože byl od hlavy k patě zahalený, dost ho to pomlátilo. Skoro ho to zabilo. Je to dost nebezpečný.“

10) Přerušení natáčení

Natáčení Hry o trůny je plné vtipných momentů, a když herec pomotá své repliky, může z toho vyjít téměř cokoliv.
Něco takové se podařilo i Peterovi při natáčení hádky s Jeromem Flynnem (Bronn), kde si přál, aby zemřel.

Peter měl říct: „At the age of 80 with wine in my belly and a girl’s mouth around my c**k“ místo toho ale řekl: „At the age of 80 with wine in my belly and a girl’s c**k around my mouth.“

Podle všeho to herce pobavilo natolik, že se natáčení muselo na den přerušit. Na některé pokažené záběry z natáčení se můžeš podívat i ty.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář