Po krkolomném hledání obsazení filmu Padesát odstínů šedi, se našel nový Christian Grey v podobě irského herce Jamieho Dornana. Toho jsi mohla vidět třeba ve filmu Marie Antoinetta. Chceš se o něm dozvědět víc?

avatar

Janet Osayande
Jejím hlavním koníčkem je hudba a vše, co se jí týká!

Jamie Dorman
zdroj: digitalspy.co.uk

Milovník BDSM

Dornan bude především známý fanouškům televizních seriálů jako je například Once Upon a Time, kde si zahrál lovce/šerifa Grahama, nebo sériové vraha v uznávaném dramatu The Fall stanice BBC2. Teď ale míří na plátna kin jako obchodní magnát a milovník BDSM praktik, Christian Grey. Proto ti nyní odhalím deset věcí o tomto 31letém herci.

1) Sekl se školou

Jamie Dornan se narodil 1. května 1982 v County Down v Severním Irsku, Lorně a Jamesovi Dornanovým. Chodil na Belfast’s Methodist College, kde absolvovali například irský hráč rugby Craig Gilroy a Paddy Jackson. Krátce navštěvoval Middlesbrough’s Teesside University, kde studium ukončil, aby se mohl zaměřit na svou hereckou kariéru.

2) Focení s Evou Mendes

Na počátcích jeho kariéry byl modelem pro značky, jako je Armani a Calvin Klein. Později se spojil i s Kate Moss nebo Evou Mendes, s kterou fotil spodní prádlo pro CK.
Když se o těchto snímcích zmínil v rozhovoru s Red, řekl, že to focení je spíš kletbou, než požehnáním, co se týče jeho herecké dráhy v Británii.

Jamie Dorman
Britové fotky, které Eva a Jamie nafotili pro Calvina Kleina, spíše kritizují.
zdroj: digitalspy.co.uk

3) Přelom

Přelom v jeho herecké kariéře byla role v Marii Antoinettě. Dornan si zahrál Axela von Fersena, švédského generále s kterým měla údajně Antoinetta poměr.

Jamie Dorman
Jamie Dornan si v Marii Antoinettě zahrál po boku Kirsten Dunst.
zdroj: digitalspy.co.uk

4) Sons of Jim

Jamie je také muzikantem a hrál v kapele Sons of Jim. Kapela se rozpadla v roce 2008, krátce poté, co odehráli turné s KT Tunstall.

5) Knightley mu zlomila srdce

Dva roky dokonce chodil s Keirou Knightley, jen krátce poté, co se proslavila v Pirátech z Karibiku: Prokletí Černé perly. Pár se potkal v roce 2003 během photoshootingu na Manhattanu. Od té doby se tvrdilo, že Jamiemu Knightley zlomila srdce, ačkoliv sám popřel, že by o jejich rozchodu napsal píseň.

Jamie Dorman
Jamiemu to s Keirou vydrželo dva roky.
zdroj: digitalspy.co.uk

6) Nejdřív dobrák, pak vrah

Do americké televize se dostal v roce 2011, kdy byl obsazen v pohádkovém hitu stanice ABC Once Upon a Time, kde ztvárnil lovce ze Sněhurky. Úspěch nálasledovala i role v dramatu BBC The Fall, kde hrál sériového vraha.

7) Herecká šlechta

V Jamieho rodině je i herecká „šlechta“ – Jamie je prasynovcem oslavované britské hvězdy Greer Garson. Ta za její život získala sedm nominací na Oscara a nominaci proměnilo v roce 1942 v kategorii Nejlepší herečka za drama o druhé světové válse Mrs Miniver.

8) Všestranně nadaný

Aby toho nebylo málo, Dornan má také vášeň pro sport. Fandí Manchester United a na škole byl talentovaným hráčem rugby. Sto metrů uběhl za 11,1 sekund. Tato sportovní zdatnost se mu prý hodila, když se přesunul k modelingu. „Protože jsem vždycky trochu sportoval, byl jsem odjakživa v docela dobrý formě. Když mi bylo před focením řečeno, ať zajdu do posilovny, zalhal jsem a řekl, že půjdu. Doopravdy jsem ale nikdy nic nedělal.“

9) Písek

Jamie je velmi aktivní na sociálních sítích. Na Twitteru ho můžeš najít jako pod nickem JamieDornan1 a najdeš mezi jeho tweety třeba názor na iOS 7 nebo úvaho o tom, že většina alkoholických nápojů chutná jako písek.

10) Dobrý herec

V dubnu se oženil za herečku/zpěvačku Amelii Warner, která vystupuje pod jménem Slow Moving Millie. Pár teď očekává jejich první dítě.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář