Jméno: Tereza
Přezdívka: Teres Xeina
Rok narození: 1996
Znamení: Blíženec
Téma blogu: kosmetika, móda, kluci, fotopříběhy
Datum založení blogu: Květen 2010
Povaha: Jednou jsem melancholik, jindy zase musím vše řešit.
Mám ráda: růžová barva, barbie styl, kočky, blog.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Teres XeinaJméno: Tereza
Přezdívka: Teres Xeina
Rok narození: 1996
Znamení: Blíženec
Téma blogu: kosmetika, móda, kluci, fotopříběhy
Datum založení blogu: Květen 2010

Povaha: Jednou jsem melancholik, jindy zase musím vše řešit.
Mám ráda: růžová barva, barbie styl, kočky, blog.cz, rodina, přátelé
Nemám ráda: hmyz

Motto: “Jdu si za svým snem!”

ICQ: 361229667
FB: Terezka Červená

Teres Xeina blogBlog má líbivý design, je často aktualizován a máš možnost na něm najít nemalé množství zajímavých informací. Novinkou je založení sekce Boy zone, ve které chce Xeina pravidelně publikovat rozhovory s opačným pohlavím. Teres sleduje módní trendy a velmi často na svůj blog dává příspěvky týkající se oblékání, líčení a dalších fashion záležitostí.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč si vůbec začala s blogováním?

Blog jsem založila v květnu tohoto roku. S blogováním jsem ale začala už v jedenácti letech :-) . Stránku blog.cz jsem našla, když jsem si hledala obrázky mého tehdy oblíbeného seriálu WINX. Napadlo mě, že si také založím o nich blog. Jenže časem mě WINX omrzelo a já se začala zajímat o jiné věci. Založila jsem si tedy první Dívčí blog.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Podle toho, jaký zrovna připravuji článek. Některý článek mi trvá týden, jiný dvě minuty. Častěji však dělám články, které jsou časově náročné, příprava videí a fotek mi zabere celý den i s následnou úpravou a sestříháním videí. Kritika mi nevadí, ale jsem háklivá na vulgární komentáře a již zmíněné kradení textů či blogů.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

Tohle je opravdu otázka štěstí: -). Měla jsem kliku, že jsem se o blogu dozvěděla v době, kdy nebyl blog.cz tak ,,profláklý“, jako je v dnešní době. Bloguji už tři roky, každý blog mi dal mnoho zkušeností a také pravidelné čtenáře, kteří ke mně chodí od blogu o postavičkách Winx až k mému aktuálnímu blogu :-) .

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Rivalita tu opravdu existuje více než u jakéhokoli jiného zaměření. Přijde mi to opravdu k smíchu, já se naštěstí snažím tohohle ,,předhánění“ se v návštěvnosti, v kvalitě článků a podobně neúčastnit. Žádná pravidla tu neexistují. Ale když se občas podívám na nějaké blogy, které nosí název Dívčí blog, říkám si, že bych nějaká pravidla sepsat mohla :-D .

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Chybu, že jsem zveřejnila své jméno a příjmení, jsem již udělala a teď je natolik profláklé, že ji už nikdy nenapravím, a docela toho i lituji. Nikdy bych nezveřejnila svou adresu.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Na blogu jsem potkala spoustu skvělých lidí a proto nikdy nebudu litovat, že jsem si ho kdy založila:-). Někdy se prostě stává, že lidi, kteří si strašně moc rozumí se ani nikdy nepotkají. Já jsem naštěstí toho, kdo mi čte myšlenky, rozumím si s ním jako s nikým jiným a podobně potkala na internetu. Tím člověkem je Michaela Vančurová alias LadyVanilka a věřím, že naše přátelství nezamrzne na mrtvém bodě a my se sejdeme, což už delší dobu plánujeme. Na ICQ si mě přidávají i kluci s tím, že mě znají z blogu, ale já si přidávám jen ty, které dobře znám :-) .

7) Velice oblíbeným obsahem jsou vždy fotopříběhy. Kolik zabere času jejich příprava a kde bereš inspiraci?

Ano, fotopříběhy se staly neodmyslitelnou věcí pro dívčí blog a opravdu tam nesmí chybět :-) ! Příprava mi trvá pokaždé jinak dlouho. Aktuální fotopříběh jsem připravila za týden. Příprava je sepsání scénáře+nafocení+úprava. Ačkoli se to nezdá, vše zabere strašně moc času.

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle? Neláká tě například práce fotomodelky?

Nemám v tom ještě jasno, ale láká mě práce redaktorky. Nevím, zda si to ještě tisíckrát nerozmyslím, ale je to práce, o které sním už celkem dlouho, vím, že by mě bavila a mám dostatek nápadů, že kdyby mi někdo zadal téma, dokážu napsat hned článek :-) .

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Jde o to s jakým blogem a kolikátý blog mají. Začátečníkům, kteří si zakládají první blog, určitě ráda poradím a můžou se na mě obrátit na mém blogu:-).

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Opravdová kamarádka v reálu je pro mě Terezka, se kterou se znám od svých tří let a na internetu mám nejradši již zmíněnou Michaelu Vančurovou. Není zač, ráda jsem odpovídala :-) .

Blog Teres Xeina najdeš na:
http://teresa-xeina.blog.cz/

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://www.teres-xeina.blog.cz Teres Xeina

  Herman.Bobr: Děkuji:D
  LiWaynka: To jsem ráda:D nejvíc mě štve destruktivní kritika.

 • Herman.Bobr

  hmm…pekna kost a blog ma taky interesantni

 • LilWaynka

  Teres mám mocinky ráda, protože mi její blog vždycky zvedne náladu. Zajímalo by mě, jaký komenty jí nejvíc štvou????