Jméno: Eliška
Přezdívka: miss turquoise *
Rok narození: 1993
Znamení: Panna
Téma blogu: fotografie, život
Datum založení blogu: Listopad 2010
Povaha: melancholik, sangvinik, občas flegmatik
Mám ráda: hudbu, knihy od Paula Coelha, čaje, saláty, tyrkysovou, přítele (toho miluju)
Nemám ráda: toho je spousta, ale nač se tím zatěžovat
Motto: “Nevím, jestli můžu mít r

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

miss turquoise *Jméno: Eliška
Přezdívka: miss turquoise *
Rok narození: 1993
Znamení: Panna
Téma blogu: fotografie, život
Datum založení blogu: Listopad 2010

Povaha: melancholik, sangvinik, občas flegmatik
Mám ráda: hudbu, knihy od Paula Coelha, čaje, saláty, tyrkysovou, přítele (toho miluju) :-)
Nemám ráda: toho je spousta, ale nač se tím zatěžovat :-)

Motto: “Nevím, jestli můžu mít rád poušť, ale právě poušť skrývá můj poklad.”

ICQ: -

miss turquoise * blogDokáže svým psaním zprostředkovat zajímavý zážitek, protože píše velmi otevřeně a píše doopravdy o sobě. Realitu si nepřikrášluje, třebaže někdy se ráda nechá unést láskou k těm, kteří jsou pro ni důležití. Její blog plný fotek stojí za návštěvu.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vůbec začala s blogováním?

S blogováním jako takovým jsem začala zhruba před 5-6 lety, chtěla jsem ventilovat své myšlenky, posléze se seznámit s lidmi smýšlejícími podobně, jako já. Tento blog jsem si založila s podobným záměrem, sledovat blogy, které mě zajímají, ať už jsou módní nebo literární, poznávat jejich autory… Mám jej již půl roku.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Blogu věnuji zhruba hodinu denně – napíšu článek, podívám se na mé oblíbené blogy, občas zanechám komentář. Na blogování mi vadí dost věcí, mimo jiné povrchnost spousty blogerů. Ale… O tom asi ten blogový svět je.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

Nemyslím si, že by můj blog patřil k oblíbeným, ale jsem ráda za své čtenáře a milé komentáře.
Myslím, že unikátní je právě v tom stylu, jak jej vedu. Nepíšu (většinou) dlouhé články, napíšu pár vět, přidám (mnohdy spoustu) fotek z aktuálního dne… A ne „fashion“ fotek, můj blog není jen o módě. Je o mém stylu, prezentuji na něm sebe samu, ale ne tím způsobem, jako mnozí lidé. Protože je o mém životě, ne jen o outfitech.

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Jistě že existuje! Ne že by se mě přímo dotýkala, ale vidím to na mnohých blozích. Rivalita v tom smyslu, která bude hezčí, hubenější, s větším počtem čtenářů, s větším počtem nadbíhačných komentářů. A co nepsaná pravidla zakazují? Říci skutečný názor. Jistě, často je i ten krásný komentář psaný upřímně, ale ne vždy to tak je. A upřímně, copak někdo chce, aby se na něj ostatní vrhli jako supi na svou kořist? Nikdo nepíše negativní komentáře, jen anonymové…

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Nebojím. Vždyt je pravda, že ať máš blog či ne, vždy je tu to riziko. Blog jsem si s tím vědomím založila… Není to tak, že bych si to neuvědomovala. Nedávám tam nic, zač bych se měla stydět, své plné jméno ani adresu ani nic, takže nevím, co bych pro sebezachování měla udělat víc. Pravděpodobně bych nikdy nenapsala nějaké intimní informace o mém životu s přítelem a tak podobně. Nemám blog jako deníček, tudíž moc informací, jež bych nikdy nezveřejnila, není.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Díky tomuto blogu jsem přátele nepotkala, s nikým jsem se osobně nesetkala. Lidé mají moc tendenci soudit podle fotek… :-) . A tajní ctitelé mi, naštěstí, nepíšou.

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Nevím, ale ten čas jistě přijde. Pravděpodobně v momentu, kdy mě takovýto způsob života přestane bavit. Tu chuť jsem měla, dokonce mockrát, a nejen u tohoto blogu. Ale neschovám hlavu do písku jako pštros ;-)

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Ano, vím. Blog ani virtuální svět mi k tomu jistě nedopomůže.

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Nemyslím si, že jsem natolik „ostřílená“, abych mohla dávat nějaké tipy a triky, snad je… Ať jsou své, na nic si nehrají a nesnaží se nikoho napodobovat… Ať si nezakládají blog s touhou mít tisíce čtenářů a stovky komentářů, to je v drtivé většině nereálné. Mnohdy je cennějších pár upřímných čtenářů a pár milých komentářů, než desítky, stovky a tisíce :-)

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

To já děkuji! ;-) . Mám pár opravdových kamarádek, jmenovitě je psát nebudu. Ale jsou to charakterní, charismatické a milé holky ;-) .

Blog miss turquoise * najdeš na:
www.miss-turquoise.blogspot.com

České blogerky
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář