Jméno: -
Přezdívka: Martina Golightly
Rok narození: 1994
Znamení: Býk
Téma blogu: móda
Datum založení blogu: Prosinec 2010
Povaha: optimistická, odvážná, sebevědomá, veselá, spontánní
Mám ráda: módu, zvířata, design, divadlo, cestování, sushi
Nemám ráda: přeplácanost, neupřímnost, aroganci a kombinaci: šaty, podpatky+baťoh
Motto: “Life, sleeping, work.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Martina GolightlyJméno: -
Přezdívka: Martina Golightly
Rok narození: 1994
Znamení: Býk
Téma blogu: móda
Datum založení blogu: Prosinec 2010

Povaha: optimistická, odvážná, sebevědomá, veselá, spontánní
Mám ráda: módu, zvířata, design, divadlo, cestování, sushi
Nemám ráda: přeplácanost, neupřímnost, aroganci a kombinaci: šaty, podpatky+baťoh

Motto: “Life, sleeping, work. You can only pick two.”

ICQ: -
FB: -

Martina Golightly blogO módě a stylu přemýšlí, její fashion tipy mají hlavu a patu! Vymýšlení nových kombinací a hledání trendů je vášeň, které Martina v dobrém slova smyslu jednoznačně podlehla. Poznej a čti si blog nové průvodkyně skrz módní džungli.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vůbec začala s blogováním?

Účet na bloggeru jsem si založila už v květnu 2010, ale neměla jsem potom odvahu začít, když ale začala na podzim psát na internet články i moje mamka, obnovila jsem účet a začala blogovat o tom, co mě baví nejvíc – o módě.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Snažím se přispívat tak třikrát týdně, ale oblečení, články, nebo co by se dalo na blogu upravit, vymýšlím každý den. Na politice blogování mně nejvíce vadí, že je spousta lidí s kvalitními blogy o designu, které ale mají velmi nízkou návštěvnost, zatímco lidé s obyčejnými a nijak extra zajímavými blogy, ale za to s ostrými lokty, mají návštěvnost několikanásobně větší.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

Snažím se míchat články o novinkách ve světě módy či designu s články s mými denními outfity. Hodně lidí mi často chválí kombinaci oblečení, ať už jsou to mí kamarádi nebo cizí slečny v kavárně, takže se asi mé oblečení líbí i mým čtenářům. Jinak nejsem moc na pořádání soutěží na blozích, takže si o to víc cením každého nového pravidelného čtenáře.

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Myslím, že určitá rivalita nebo závist tam je, ale asi tak, jako kdekoli jinde. Někdy z některých komentářů cítím trochu zákeřný nebo nepřející podtón, ale nikdy jsem se nesetkala s tím, že by se třeba skupina blogerek proti jedné spikla. :-) Myslím, že nejhorší, co může nějaký blogger udělat, je kopírování.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Upřímně jsem se dřív bála, co by si o mně na blogu mohl přečíst třeba někdo ze školy, proto raději nedělám ani žádná videa. Představa, že by mě sledovala třeba třídní učitelka 10 minut mluvit o kosmetice, mě trochu děsí. :-) Na blogu zveřejňuji jen svůj e-mail a případně si mě můžou někteří jiní bloggeři najít na facebooku, jiný kontakt na mě nebo osobní informace zásadně nezveřejňuju.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Tajní ctitelé rozhodně ne, i když sem tam se na blogu objeví i nějaký milý komentář od kluka. Kamarádky jsem ale díky blogu určitě získala, v Ostravě je bloggerů málo, takže se s holkama, které mají tak jako já blog o módě, v Ostravě často setkáváme a jsem v kontaktu i s moc příjemnýma shopaholicama z Prahy nebo ze Slovenska.

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Chuť se na blog vykašlat jsem ještě naštěstí nikdy neměla. Blog mě stále baví a neumím si představit, že bych ho jednou chtěla zrušit. Možná kdyby začaly převažovat negativní komentáře a můj blog začal ztrácet smysl a mě začaly docházet nápady, byl by čas skončit – zatím mám ale nápadů dost.

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Dlouhou dobu jsem chtěla být oděvní návrhářkou a v poslední době mě zase nadchly mezinárodní vztahy. Naštěstí jdou móda a cestování krásně k sobě a myslím, že ať už skončím kdekoli, fashion blog bude určitě dobrý začátek alespoň k vytvoření vlastního stylu a stále mě, co se týče módy, bude posouvat dál.

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Poradila bych jim překonat prvotní strach a takové to české „co si o mně lidi pomyslí.“ Určitě musejí počítat s tím, že na začátku budou psát do prázdna a na jejich články nemusí v prvotní fázi nikdo reagovat. Časem ale budou čtenáři určitě přibývat – všemu se musí dát čas. Upřímně nikdy příliš nevěřím blogům, které mají 400 pravidelných čtenářů už po prvním měsíci fungování. Vždycky si pomyslím, že v tom musí být nějaká neupřímná finta ze strany autora blogu.

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Opravdových přátel mám asi jako většina lidí málo, za to doufám, že jimi budou už navždycky. :-) K mým nejbližším lidem určitě patří i moje mamka, která mě vždycky plně podporuje. Duševní podpora a stejný náhled na život je u opravdové kámošky podle mně to hlavní.

Blog Martina Golightly najdeš na:
http://www.dressandheels.blogspot.com

České blogerky
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Dáša

    Tak jsi mě Marťo zase potěšila. mamka